REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Praeitą ketvirtadienį Vilniuje įvyko Kuršėniškių diena

Ketvirtadienio vakarą į sostinės Mokytojų namus su muzika ir dainomis atvažiavo Kuršėnai. Kuršėniškiai bendromis jėgomis su Vilniaus kuršėniškiais nusprendė įkurti kraštiečių klubą Vilniuje. Savo klubus sostinėje jau turi skuodiškiai, biržiečiai, rokiškėnai.

Pokalbį sostinės Mokytojų namų salėje pradėjo Šiaulių rajono meras Raimondas Jakutis:

– Mus visus vienija Kuršėnų vardas. Šiaulių rajonas beveik vienintelis Lietuvoje turi miestą, kuriame gyvena apie keturiolika tūkstančių žmonių. Du trečdaliai rajono tarybos narių – kuršėniškiai. Taigi Kuršėnai buvo, yra ir bus gyvi. Jie garsūs puodžiais, gyvi poetais, gyvi profesoriais, kalbininkais, gydytojais, artistais, mokytojais, kurie dirba įvairiuose respublikos miestuose ir miesteliuose. Maždaug devyniasdešimt procentų kuršėniškių, baigę Kuršėnų vidurines mokyklas, mokosi Vilniaus, Kauno ir kitų miestų aukštosiose mokyklose.

Kuršėniškio poeto, o dabar jau Kuršėnų garbės piliečio Vacio Reimerio jaunystės eilėmis sveikino Vilniaus kuršėniškius vicemerė Rima Baškienė. Kuršėnų kultūros centras, kuriam vadovauja Zenonas Gestautas, pripažintas geriausiu respublikoje, priminė vicemerė, Kuršėnų vaikų ir jaunimo teatras “Ikaras”, kuriam vadovauja Leontina ir Petras Valskiai, garsina ne tiktai Kuršėnus – garsina Lietuvą pasaulyje.

Per pastaruosius trejus metus Savivaldybei finansiškai remiant išleista trisdešimt knygų, tarp jų ir kuršėniškių.

Vilniaus kuršėniškius sveikino Seimo narys Ramūnas Karbauskis, o Kuršėnų seniūnas Vytautas Gedmontas priminė, kad Kuršėnai yra vienintelis Lietuvos miestas, kuriame Seimo narys yra paaukojęs namus jaunimo centrui.

Tai, kuo šiandien gyvena Kuršėnai, Vilniaus kuršėniškiai matė iš filmo “Kuršėnai – miestas prie Ventos”, “Ikaro” teatro pasirodymo, trankios kaimo kapelos muzikos, moterų vokalinio ansamblio “Melodija” padainavimų, Birutės Prokopavičienės ir Kosto Urbonaičio solo ir duetu atliekamų dainų.

Prie mikrofono rinkosi Vilniaus kuršėniškiai – aktorė Agnė Grigarauskaitė, Kuršėnų garbės pilietis poetas Vacys Reimeris, profesorius Vytautas Vitkauskas ir kritikas Stasys Lipskis. Tai Vilniaus kuršėniškių klubo steigimo iniciatyvinė grupė. Be dešimt minučių aštuntą valandą vakaro Stasys Lipskis paskelbė, kad klubas įsteigtas. Klubo pirmininku išrinktas literatūrologas Stasys Lipskis.

Pagal dienraštį “Šiaulių kraštas“

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: