REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Nuo 2003 metų rugsėjo Vytenis Kviklys savanoriauja Vokietijos nevyriausybinėje organizacijoje Evangelische Akademie Sahsen – Anhalt

Perskaičiusi pasiūlymą dalyvauti Europos Savanorių Tarnybos programoje, kurios dėka galima savanoriškai dirbti vienoje iš Europos Sąjungos šalių, nusprendžiau pasidomėti, kaip viskas vyksta iš tikrųjų. Šiaulių rajono kūrybinės raiškos centro atstovas V. Kviklys kaip tik šiuo metu atlieka savanorio darbą Vokietijoje, Lutherstadt Wittenberg mieste. Jis su malonumu sutiko atsakyti į visus man kilusius klausimus.

Kur šiuo metu savanoriauji?

Savanoriškąją tarnybą atlieku nevyriausybinėje organizacijoje Evangelische Akademie Sachsen-Anhalt (sutrumpintai – Akademija), kuri yra įsikūrusi Martino Liuterio, reformacijos pradininko mieste – Lutherstadt Wittenberg, Vokietijoje. Tai nedidelis miestelis, kuriame gyvena 50 000 žmonių, valanda kelio į pietus nuo Berlyno.

Akademija yra Žemutinės Saksonijos – vienos iš Vokietijos žemių – bendruomenės švietimo centras. Akademija organizuoja seminarus, diskusijas, konferencijas įvairiausiomis temomis (pvz. „Demokratijos plėtra Afrikoje“, „Taikos judėjimas buvusioje Vokietijos Demokratinėje Respublikoje“, „Musulmonų ir krikščionių jaunimo bendradarbiavimas“, „Politinis jaunimo švietimas“ ir t.t.). Seminarai skirti įvairiausio amžiaus žmonėms – vienuose seminaruose gali dalyvauti ir daugiau nei 70 metų sulaukę, kituose – ir 16 dar neturintys žmonės,

Koks buvo pirmasis įspūdis atvykus į vietą?

Pirmą kartą Akademijoje apsilankiau prieš du metus, kai kartu su keliais kolegomis buvome pakviesti dalyvauti viename iš Akademijos organizuojamų seminarų. Beje, pernai kartu su partneriais iš Vokietijos vykdėme bendrą jaunimo mainų projektą, kurio tema buvo tėvynės samprata tų žmonių, kurie dėl karo ar kitų negandų turėjo palikti savo gimtuosius namus ir įsikurti svečioje šalyje. Dvi savaitės dviračių žygyje padėjo susipažinti su žmonėmis iš Vokietijos, tapome draugais. Todėl dar kartą atvažiavus į Wittenberg, jau šių metų rugsėjį, jaučiausi labai gerai. Tiesa, labiausiai baugu buvo dėl kalbos mokėjimo, nes vokiškai žinojau tik kelias frazes. Tačiau labai norint, galima su žmonėmis susikalbėti ir gerai nežinant jų gimtosios kalbos.

Koks yra tavo darbas (pareigos)?

Akademijoje esu atsakingas už du projektus – jaunimo mainus „Borderlines“ („Sienos“) ir pažintinę kelionę „Baltikum“.

„Borderlines“ – tai dviračių žygis, kuris drieksis per Kaliningrado, Lenkijos ir Lietuvos teritorijų pasienius, o mainų tema – valstybių sienos, ir kokią įtaką jos daro žmonėms, gyvenantiems pasienyje. Projekte dalyvaus 22 jauni žmonės iš 4 arba 6 Europos šalių. Dviračių žygio metu bus kuriamas filmas jaunimo mainų tema, o vėliau organizuojamas seminaras – diskusija, kurio metu bus pristatytas filmas, diskutuojama valstybių sienų ir jų įtakos žmonių gyvenimui tema.

Kitas projektas – „Baltikum“ – tai Akademijos rėmėjų, kitų svarbių žmonių pažintinė kelionė per Baltijos šalis – Lietuvą ir Latviją. Esu atsakingas tiek už kelionės organizavimą (kelionės, apgyvendinimas), tiek už programą. Stengiuosi kuo įmanydamas geriau pristatyti Lietuvą – planuoju susitikimus su politologais, istorikais, žinomais politikais, menininkais ir kitų sričių atstovais.

Be to, padedu organizuoti ir kitus seminarus, dalyvauju seminarų paruošime, įgyvendinime ir įvertiname, susipažįstu su projektų finansavimo ir pan. klausimais.

Kas labiausiai patinka savanoriaujant?

Galimybė mokytis iš praktikos. Labai svarbu ir tai, kad galiu susipažinti su „vokiškuoju“ organizavimo bei gyvenimo būdu, turiu galimybę praplėsti savo akiratį, pamatyti, kad kažkas gali būti daroma kitaip, nei pas mus yra įprasta.

Be to, savanoriauti netrukdo galvos skausmas, iš kur gauti pinigų pragyvenimui, nes programos „Europos savanorių tarnyba“ lėšų visiškai pakanka normaliam gyvenimui.

Ar yra laiko laisvalaikiui? Susipažinimui su šalimi, papročiais, tradicijomis?

Aš dažnai juokauju, kad mano darbas ir yra laisvalaikis. Nes jei darau tai, kas man patinka, tada neskaičiuoju valandų kiek reikia dirbti, kiek – miegoti… Tiesa, savo dviejų didžiausių malonumų – pirties ir krepšinio neapleidžiu. Krepšinį žaidžiu Wittenberg komandoje MTV „Twelves“, kuri rungtyniauja Žemutinės Saksonijos krepšinio lygoje, o į pirtį taip pat būtinai nueinu. Be to, bent porą kartu per savaitę apsilankau ir baseine, kuriame lankytis čia gerokai pigiau nei Lietuvoje (viena valanda – 1 euras).

Su šalimi, tradicijomis, papročiais susipažįstu kiekvieną dieną gatvėje, akademijoje, parduotuvėje, kirpykloje, pirtyje, krepšinio aikštelėje, žiūrėdamas televiziją… Be to, įvairių susitikimų metu teko apsilankyti ir Berlyne, Postdame, Magdeburge, Weimare, Erfurte, Rostoke, Stralsunde, Leipcige, salose Baltijos jūroje – Rugene (kurios krantuose į jūrą atsiveria iki 100 metrų aukščio stačios kopos) ir Hiddensse. Tikiuosi per likusį laiką pamatysiu dar didesnę dalį Vokietijos, kuri tikrai labai didelė.

Ar jau pramokai kalbos?

Daugiau nei du mėnesius gyvendamas šalyje, kurioje beveik visi kalba vokiškai, neturiu kito pasirinkimo. Be to, pradėjau lankyti ir kalbos mokyklą, tad tikiuosi, kad mano vokiečių kalbos žinios greita pagerės ir juokauti bus galima čia priimta kalba.

O Tėvynės ir artimųjų ilgesys nekamuoja?

Žinoma, būna tokių minučių, kai pagalvoji – o kaip būtų gerai būti ten… Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia palaikyti ryšius kone kiekvieną dieną. Mano diena prasideda nuo lietuviškos spaudos skaitymo, susipažinimo su nacionalinėmis ir regioninėmis aktualijomis.

Ilgesys dažniausiai kamuoja tada, kai neturi ką veikti. Todėl stengiuosi išnaudoti kiekvieną minutę efektyviam darbui, mokymuisi ir turiningam laisvalaikiui, kad neliktų laiko ilgesiui ar liūdesiui.

Kur ateityje pritaikysi įgytas žinias?

Mano svajonė būtų pritaikyti savo patirtį ir žinias Paežeriuose įkurtame tarptautiniame mokymų centre. Šiam projektui šiuo metu skiriu tikrai labai daug dėmesio ir pastangų. Jei nepavyks – ką padarysi. Manau surasiu, kur galėsiu save tinkamai realizuoti. Gal tada teks ilgiau pasilikti užsienyje.

Kiek laiko ketini viešėti Vokietijoje?

Mano savanorių tarnybos projektas vyksta nuo šių metų rugsėjo iki kitų metų rugsėjo pradžios. Lygiai vieneri metai. Ar čia pasiliksiu ilgiau priklauso nuo kitų priežasčių. Bet ko gero grįšiu į Lietuvą.

Iš kur sužinojai apie šią EST vykdomą programą?

Apie šią programą žinojau nuo pat jos veiklos pradžios, nes tai tos pačios ES programos „Jaunimas“ dalis, kurios projektus įgyvendinu jau nuo 1999 metų. Tačiau iki šių metų nedalyvavome Europos savanorių tarnybos projektuose. Monika Kėžaitė, kita buvusi kuršėniškė jau kelis metus dirbo su savanorių projektais, todėl kreipiausi į ją pagalbos dėl projekto parengimo. Monika padėjo – štai aš ir Vokietijoje.

Kas paskatino į ją įsitraukti?

Praeitais metais pabaigiau bakalauro studijas universitete ir nebuvau apsisprendęs, ką toliau studijuoti. Todėl nutariau pasinaudoti galimybe vieneriems metams išvykti ir pasisemti praktinės patirties, kuri gali būti labai naudinga mano ateities planams.

Ką rekomenduotumei susidomėjusiems šia programa?

Jei norite ir esate pasiryžę tapti savanoriais – kreipkitės į mane, rašykite elektroniniu paštu sr-krc@defi.lt Atsakysiu į klausimus, padėsiu, kuo galėsiu. Juolab Kūrybinės raiškos centras nuo šiol tampa savanorių siunčiančiąja organizacija ir gali tapti jūsų tramplinu į kurią nors ES šalį.

Labai ačiū Vyteniui už išsamius atsakymus. Linkime jam nuoširdžiausios sėkmės darbuojantis!

Dainora Zaleckytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: