REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnuose įvyko Maironiečių respublikinis sambūris

Praeitą šeštadienį į Kuršėnus sugūžėjusi maironiečių delegacija atrodė išties įspūdingai! Užregistruota 718 dalyvių, o iš 35 garbės svečių, dėl nepaaiškinamų priežasčių, atvyko tik 5! Vienas iš jų – tai žymus mūsų krašto kalbininkas, daug Lietuvai ir Žemaitijos kraštui nusipelnęs profesorius V. Vitkauskas. Malonus, garbingo amžiaus svečias mielai bendravo su žurnalistėmis, trumpai papasakojo apie savo jaunystę, pasidalijo mintimis ir idėjomis šių dienų aktualiais klausimais. Kitas garbės svečias, kurį teko pakalbinti, buvo Lietuvos maironiečių draugijos pirmininkas E. Urbonas. Jo dėka sužinojome, kad šį rudenį maironiečiai švęs savo 15 – ąjį jubiliejų! Jis, kaip šios organizacijos įkūrėjas, maloniai kviečia visus susidomėjusius dalyvauti spalio mėnesį Kaune vyksiančiame minėjime. Taip pat atvyko buvęs L. Ivinskio gimnazijos direktorius, dabartinis Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius R. Bladžinauskis, Lietuvos maironiečių organizacijos pirmininko pavaduotoja D. Garnienė ir šios draugijos sekretorė Birutė Goberienė.

Sambūris turėjo prasidėti pusę devynių, bet kai kurie dalyviai atvyko tik vienuoliktą valandą, motyvuodami, kad laiku pasirodyti sutrukdė ilga kelionė. Apie vienuoliktą valandą ryto L. Ivinskio gimnazijos paradiniame kieme vyko šventės atidarymas, prasidėjęs iškilmingu vėliavos pakėlimu, vadovų sveikinimais. Po atidarymo delegacijos buvo pakviestos į Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, išklausyti specialių mišių. Svečiams reikėjo ne tik dvasinio, bet ir fizinio peno, o juo pasirūpino L. Ivinskio gimnazija ir S. Anglickio pagrindinė mokykla, pakvietusios dalyvius pietų. Antrą valandą visi žygiavo į Daugėlių pušyną, kur du žavūs vedėjai D. Rapalaitė ir V. Lapėnas kvietė kiekvieną delegaciją parodyti savo programą. Šventėje buvo galima įsigyti molinių suvenyrų, saldumynų, dalyvauti įvairiose lauko rungtyse ar tiesiog maloniai pabendrauti su kitais dalyviais klausantis lengvos muzikos ir šildantis prie didžiulio laužo.

Greta Milinavičiūtė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: