REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų kultūros centras rodo filmą „Kristaus kančia“ (The passion of the Christ )

Kuršėnų kultūros centro salėje.

Birželio 27d. 16.00 val.

Bilieto kaina 3 lt.

“Atleisk jiems Tėve, nes jie nežino, ką daro!” Daugelis iš mūsų esame girdėję apie Jėzaus Kristaus gyvenimą, bet iki šiol negalėjome tiksliai įsivaizduoti, kaip viskas įvyko iš tikrųjų. Dramos “Narsioji širdis” režisierius bei garsus Holivudo aktorius Melas Gibsonas (“Ko nori moterys”, “Mes buvome kariai”) pagaliau įgyvendino net 12 metų puoselėtą idėją: atidžiai išstudijavęs šv. Evangeliją, režisierius filmavimo metu ryžosi prisiminti Lotynų ir Aramėjų kalbas. Būtent jomis bendrauja pagrindinius herojus vaidinantys aktoriai. Kas nužudė Jėzų Kristų? Istorijos vadovėliai ir šaltiniai teigia, kad už tai yra atsakinga Romos imperija. Bet teologijos mokslas tvirtina, kad Jėzų Kristų prie kryžiaus prikalė viso pasaulio žmonių nuodėmės. Po paskutinės vakarienės su savo mokiniais Jėzus Kristus (Jimas Caviezelas) pasilieka pasimelsti alyvų sode. Išganytojo ramybę ir susikaupimą sudrumsčia šėtonas žmogiškame pavidale. Į sodą įsiveržę išdaviko Judo atsiųsti kareiviai suima Jėzų. Nieko nelaukdami fariziejai jį apkaltina erezija, Dievo niekinimu ir kitomis religijos nuodėmėmis, o aukštas žydų kunigas Kaipas (Mattia Sbragia) pasmerkia mirčiai. Tačiau kalinio likimas priklauso nuo Romos valdytojo Pontijaus Piloto (Hristo Naumovas Shopovas), kurio žmona Klaudija (Claudia Gerrini) dar mėgina įkalbėti išsaugoti Jėzui gyvybę. Bijodamas užsitraukti Cezario nemalonę ir sulaukti masinių neramumų, Pontijus Pilotas įsako nukryžiuoti Mesiją. Prieš tai Jėzus Kristus ant savo pečių turi nusinešti kryžių iki Golgotos kalno, kur bus įvykdyta žiauri egzekuciją. Sunkiame kelyje jam iš visų jėgų stengiasi padėti motina Marija (Maia Morgenstern), Marija Magdalietė (Monica Bellucci) ir ištikimasis mokinys Jonas (Hristo Jivkovas). Religinis epas “Kristaus kančia” suskaldė pasaulio bendruomenę į dvi priešiškas stovyklas ir sukėlė milžinišką kontraversiją, kurią net keletą mėnesių kaitino įvairūs protestai ir anti-semitiniai išpuoliai. Visi skandalai tik padidino žmonių susidomėjimą šiuo kino kūriniu – visose pasaulio šalyse jį pamatyti trokšta net tie žmonės, kurie niekuomet nežiūrėjo filmų didžiąjame ekrane. Vieni kino specialistai išaukština Melo Gibsono padarytą darbą, o kiti kaltina jį antisemitizmu ir atviru žydų tautybės žmonių įžeidinėjimu. Romos popiežius Jonas Paulius II-asis viešai palaimino “Kristaus kančią” ir patarė viso pasaulio kunigams įtraukti juostą į Bažnyčios rekomenduojamų filmų sąrašą.

Parengta pagal ACME FILMS informaciją.

Justinas Kirkutis

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Panašūs straipsniai

04-01-24 Veiksmo trileris “Itališkas apiplėšimas” (0)

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: