REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų jaunimas dalyvavo Šekspyro festivalyje Omahoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose

Atsitiko taip, kad į JAV vykusį Nebraskos Šekspyro festivalį buvo pakviesta grupe iš Lietuvos. Tai Kuršėnų L.Ivinskio gimnazijos teatro trupė „Globe Venta“. Šis teatro festivalis, pavadintas „Šekspyras ant žolės“, jau 18-asis. Jį organizuoja Kreitono universitetas, Nebraskos universitetas Omahoje ir Omahos parkų ir aplinkos departamentas. Festivalio ypatybė ta, kad į jį kviečiami vaidinti profesionalūs aktoriai iš visos Amerikos. Jie susirenka pries du mėnesius ir pastato du spektaklius Šekspyro tema. Šiemet buvo pastatyti – „Vinsdoro šmaikštuolės“ ir „Ričardas III“. Pirmą karta festivalio organizacinis komitetas į programą įtraukė ir mėgėjų teatro pasirodymus. Kuršėniečiams pirmiesiems teko garbė dalyvauti šiame dideliame teatrinio meno festivalyje.

Jaunųjų teatro aktorių grupė Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje susikūrė praeitų mokslo metų pradžioje. Iš 25 kandidatų buvo atrinkti aštuoni gabiausi septyniolikmečiai moksleiviai. Jiems teko nelengva užduotis senąja Šekspyro laikų anglų kalba pastatyti spektaklį „Vasarvidžio nakties sapnas“. Bet, jaunieji artistai, vadovaujami Šiaulių dramos teatro aktorės Silvijos Povilaitytės ir anglų kalbos mokytojos-ekspertės Tatjanos Kriliuvienės, su šia užduotimi susitvarkė. Prieš vykstant į JAV kuršėniškiai dalyvavo Oksfordo dramos konkurse, kur tapo laureatais.

Atvykę į Ameriką kuršėniškiai iškart pajuto, kad jų čia laukiama. Juos pasitiko ir visą laiką globojo Nebraskos valstijos Omahos susigiminiavusių miestų asociacijos Lietuvių komitetas. Vaikai buvo apgyvendinti amerikiečių šeimose, pasirūpinta transportu ir maitinimu. Kaip ir visiems, kurie atvyksta į JAV, reikia iš pradžių pereiti aklimatizacijos periodą. Ne išimtis buvo ir kuršėniškiai. Tačiau, vietinių lietuvių globojami, jie greitai priprato prie amerikietiškų vasaros karščių, neįprasto maisto.

Festivalio didžiojoje scenoje, kuri buvo pastatyta gražiame Omahos Elmvudo parke, pirmasias dešimt dienų žiūrovams buvo rodomas spektaklis „Vinsdoro šmaikštuolės“, o kitas festivalio dienas – „Ričardas III“. Prieš kiekvieną spektaklį vyko mėgėjų teatro iš Lietuvos vaidinimai ir teatrinio meno seminarai. Nuostabu tai, kad publika per aštuonioliką metų, kai vyksta šis Šekspyro festivalis, jau gerai žino visus anglų literatūros klasiko V.Šekspyro veikalus. Todėl, jų dėmesys ir aplodismentai buvo skirti jauniesiems artistams iš Kuršėnų. „Globe Venta“ savo pasirodymais pelnė ir festivalio organizacinio komiteto ir profesionalių režisierių ir artistų simpatijas.

Būnant Omahoje vaidinta ne tik festivalio arenoje, bet ir surengti koncertai-spektakliai Omahos menų aukštojoje mokykloje, Nebraskos universitete Omahoje, lietuvių šv.Antano parapijoje, dalyvauta jaunimo vasaros stovyklos užsiėmimuose. Kartu į Ameriką keliavusi aktorė Silvija Povilaitytė surengė kelis autorinius vakarus, kur buvo skaitomi V.Šekspyro sonetai, Merlyn Monro kūriniai, Juozo Ruzgio lyrika. Didelio publikos dėmesio sulaukė ir šio projekto vadybininko, kino filmų ir TV laidų kūrėjo Zigmo Ripinskio autorinis kino kūrybos vakaras. Jo metu buvo parodyti net trys filmai, pasakojantys apie Lietuvą.

Už aktyvų dalyvavimą Omahos miesto kultūrinėje veikloje, Omahos miesto municipaliteto taryba savo iškilmingame posėdyje jauniems artistams is Lietuvos suteikė Omahos Garbės piliečio vardus. Neliko nuošalyje ir lietuvių bendruomenė. Ji vaikams padovanojo trijų dienų kelionę į Pietų Dakotą. Nuostabi kelionė Amerikoje baigėsi Čikagoje. Čia vaikai pajuto dangoraižių svaigulį, linksmai praleido laiką amerikietiškų kalniukų parke.

Nebūtų buvę šios kelionės, jei ne geranoriški rėmėjai. Didelį ačiū vaikai taria Šiaulių rajono savivaldybei, JAV ambasados Vilniuje Amerikos centrui, įvairioms firmoms ir organizacijoms, padėjusioms išspręsti finansines problemas. Investicija į jaunimą – geras indėlis į Lietuvos ateitį!

Antanas Rimas

Zigmo Ripinskio ir Romualdo Bladžinauskio nuotrauka

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: