REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

“Kuršėnų enciklopedija” – jau Kuršėnuose!

“Žuvėdros” leidykla tūkstančio egzempliorių tiražu išleido “Kuršėnų enciklopediją”, kurią sudarė Vytautas Kirkutis ir Stasys Lipskis. “Ši knyga – pirmasis bandymas po vienu – knygos – stogu sutelkti visus, kurie kuo nors susiję su Kuršėnais ir šio miesto apylinkėmis”, – rašoma pratarmėje.

Informaciją enciklopedijai galėjo pateikti visi, kurie yra Kuršėnuose gimę, mokęsi, gyvenę, dabar gyvena, kuriems šis miestas sukelia malonių prisiminimų. Kiekvienas galėjo pasirinkti ir informacijos pateikimo stilių: išdėstyti tik sausus faktus apie save, parašyti apie savo šeimą, pateikti savo kūrybos, paprašyti, kad kas nors kitas parašytų apie jį. Sudarytojai laikėsi principo: įvairovė džiugina. Juk apie žmogų daug pasako ne tik gyvenimo faktai, bet ir tai, kaip jie atrinkti, išdėstyti, pateikti ir kokiu stiliumi surašyti.

Sudėjus visą pateiktą medžiagą į knygą, susidarė 312 puslapių leidinys, kuriame tilpo medžiaga apie Kuršėnų miesto gyventojus ir įmones, organizacijas, klubus, meno grupes, tautodailininkus, paminklus… Apie viską, kuo garsus ir įdomus beveik penkiolika tūkstančių gyventojų turintis šis Žemaitijos miestas. Enciklopedijoje rašoma ir apie tuos, kurie iškeliavo amžinybėn. Knygos sudarytojai Vytautas Kirkutis ir Stasys Lipskis kalbino jų gimines, artimuosius, draugus ir parengė informaciją apie mirusius ar žuvusius kuršėniškius.

Enciklopedijoje nemažai nuotraukų, kuriose – miesto pastatai, šventės, tradicijos, festivaliai. Nuotraukų autoriai – Algimantas Brikas ir Justinas Kirkutis. Dalis nuotraukų spausdinama iš asmeninių albumų.

“Kuršėnų enciklopedijos” sutiktuvės surengtos Vilniaus mokytojų namuose vykusio Knygų pavasario metu.

Jeigu norite enciklopediją pamatyti, įsigyti, susitikti su jos sudarytojais Vytautu Kirkučiu ir Stasiu Lipskiu bei “Žuvėdros” leidyklos vadovais, gegužės 2 dieną (pirmadienį) 15 val. ateikite į Kuršėnų kultūros centrą, kur vyks “Kuršėnų enciklopedijos” pristatymas.

Kviečiame dalyvauti visus, kuriuos domina enciklopedija, visai nesvarbu, buvote ar nebuvote pateikę jai medžiagą.

Džiaugsimės Jus matydami renginyje.

Renginio organizatoriai – Kuršėnų miesto seniūnija ir Kuršėnų miesto biblioteka

Vytautas Kirkutis

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: