REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Mažo miestelio – dideli žmonės

Visą gyvenimą žmonės ieško kažko ypatingo, kažko gražaus, o kartais neįprasto. Bet dažniausiai mes ieškome toli, gerai neapsižvalgę aplink save ar po savo kraštą.

Sakome, kad savo miestą žinome kaip penkis savo pirštus. Bet ar tai tiesa? Deja …

Štai Kuršėnuose gyvena Rasa Varnelienė, iš pirmo žvilgsnio ji – paprasta moteris – turinti šeimą, daug draugų,… Bet ar kas atspėsite jos hobį, laisvalaikio praleidimą, o kartu ir savotišką darbą, didelį pomėgį?

Turbūt ne!

Rasa neria vašeliu, kartais siuva, mezga virbalais. Tik neria ji ne servetėles, o žaislus iš pasakų ar tiesiog iš Rasos vaikystės. Užsiima tuo jau penkis metus. Pirmoji paroda įvyko prieš dvejus metus. Rasa sako, kad iki tol bijojo ir nedrįso savo darbų rodyti visuomenei. Dabar jos nertų žaislų laukia visos bibliotekos, iš įvairių miestų ir miestelių. Taip pat Rasa yra laimėjusi konkursą, tapusi nugalėtoja. O neseniai ji gavo tautodailininkės vardą.

Paklausus tautodailininkės, kada susidomėjo nerimu, ji nuoširdžiai atsakė: “Turbūt nėrimu susidomėjau būdama maža, kai matydavau neriančią savo mamą. ” Pirmasis Rasos darbas buvo didelis jos valios ir kantrybės išbandymas.

Dabar nerimas jai tapo ir hobiu ir savaip suprantamu darbu. „Nunėrus naujus žaislus, aš tobulėju, vis labiau ir reikalauju iš savęs dar daugiau ,“ – taip sakė Rasa.

Vieną žaislą ji neria maždaug du pusdienius, o jos įkvėpimas ateina su kiekviena išaušusia diena, gera nuotaika, naujomis idėjomis,…

Visi Rasos žaislai tarsi stebuklingi, trykštantys energija, gera nuotaika,… Jie spalvingi ir užburiantys kiekvieną vaiką ir suaugusį. Į juos žiūrint atrodo, kad atgijo įvairių pasakų herojai. „Aš mėgstu savo žaislus papuošti įvairiais aksesuarais, papildyti juos įvairiomis, smulkiomis detalėmis,” – sako Rasa. Be savo kruopštaus darbo tautodailininkė į savo nunertus žaislus sudeda visą savo širdį ir šilumą. Tad kiekvienas, apsilankęs jos parodoje, nesuabejotų jos talentu!

Rasa didžiuojasi savo darbais ir sako, kad su jais būtų labai sunku išsiskirti, nes čia tiek įdėta širdies. Ji prisipažįsta, kad mėgsta eksperimentuoti. Ne kartą yra nusinėrusi sau ne tik megztinį, bet ir įvairių bliuzelių,… Mėgstanti ji nerti įvairias smulkias interjero detales, sukurti puošmenas savo namams, pavyzdžiui net vazas!

Rasa tikisi, kad ateityje ji bandys ne tik nerti, bet ir tapyti.

O dabar … dabar laukia mūsų nauja tautodailės paroda, jos žaislai – nori džiuginti kiekvieną. O mums lieka palinkėti jai tik didelės sėkmės neriant ir kuriant savo žaislus!

Justina Dobravalskytė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: