REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Vilniuje rinkosi kuršėniškių klubas

Lietingą rudens vakarą Vilniaus mokytojų namų svetainėje rinkosi po įvairius šalies miestus ir miestelius išsibarstę kuršėniškiai paminėti rašytojų V. Kirkučio, V. Reimerio bei S. Lipskio jubiliejus, padiskutuoti apie Kuršėnų ateitį, perspektyvas. Tai jau trečiasis kuršėniškių klubo susitikimas.

Neatsitiktinai vakaro tema buvo literatūrinė – “Kuršėniškių trijulei – du šimtai metų”. Taip kuršėniškiai paminėjo garbingą trijų „Kuršėnų ąžuolų“ – Vaclovo Reimerio (85), Vytauto Kirkučio (50) bei Stasio Lipskio (65) jubiliejų.

Vakaras prasidėjo smuiko garsais, kurie sušildė kiekvieną vakaro dalyvį. Kūrinius grojo Danutė Streckienė ir jos dukra Dovilė iš Kuršėnų. Čia pat buvo galima įsigyti ir jubiliatų kūrybos – V. Kirkučio eilėraščių rinkinį „Ad Ventus“, Vacio Reimerio „Širdis prapuolus dienų atoluos“ bei Stasio Lipikio „Spindėjo beržas tolumoj. Sakmė apie P. Širvį“.

Šiaulių rajono meras sveikina S. Lipskį

Į vakarą atvyko ir Šiaulių rajono savivaldybės meras R. Jakutis, kuris pasveikino visus susirinkusiuosius ir pasidžiaugė kuršėniškių klubo egzistavimu. Šiaulių rajono meras su Šiaulių rajono kultūros skyriaus vedėja Valė Jurešiene pasveikino garbaus amžiaus sulaukusius jubiliatus, ir įteikė dovanas – keramikines vazas, pabrėždami, kad molis – Kuršėnų simbolis.

Vytautas Kirkutis

Aktorius Juozas Šalkauskas skaitė ištraukas iš „Kuršėniškių trijulės“ knygų, kurias papildydavo ir patys rašytojai, pristatę savo knygas.

Vacys Reimeris linkėjo daugiau veiklos ir narių kuršėniškių klubui. Stasys Lipskis užsiminė, kad kitas susitikimas tikriausiai bus skirtas paminėti žymiesiems mūsų krašto keramikams. V. Kirkutis vaizdingai pasakojo apie savo kūrybą.

Dovana Vaciui Reimeriui

Į vakarą, šiek tiek pavėlavusi atskubėjo ir Seimo narė Rima Baškienė, kuri džiaugėsi susitikimu, ir įteikė dovanų jubiliatams.

Susitikimo nepraleido ir vieni Kuršėniškių klubo steigėjų – Kuršėnų miesto seniūnas V. Gedmontas bei vienas iš kuršėniškių trijulės V. Kirkutis, kurie seniūnijos vardu pasveikino rašytoją S. Lipskį jubiliejaus proga.

Kuršėnų miesto seniūnas taip pat pristatė Kuršėnų viziją, paminėjo apie Šiaulių rajono bibliotekos steigimą Kuršėnuose, užsiminė, kad Kuršėnuose kasmet gegužės paskutinį savaitgalį vyks šventė „Kuršėnų miesto diena“.

Taip pat kuršėniškiams buvo pristatytas ir Kuršėnų miesto bendruomenės tinklalapis www.kursenai.lt, visi buvo paraginti aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje, rašyti apie iškilusias problemas bei skatinti visuomenės dialogą per www.kursenai.lt. Buvo sutarta bendradarbiauti su rašytojais V. Kirkučiu, S. Lipskiu bei V. Reimeriu, tokiu būdu www.kursenai.lt galbūt skelbsime ištraukas iš mūsų įžymiųjų kuršėniškių kūrybos.

Pasibaigus oficialiai vakaro daliai, visi persikėlė prie vaišių stalo ir diskutavo aktualiomis temomis, dalijosi prisiminimais. Seimo narė Rima Baškienė papasakojo apie rengiamus projektus Seime, paminėjo apie Daugėlių vidurinės mokyklos būsimą renovaciją. Kalbėjo apie projekto „Sporto kompleksas Kuršėnuose“ rengimą, dėl kurio galbūt ateity turėsime Kuršėnuose modernų Sporto kompleksą su baseinu ir žaidimo aikštelėmis. Taip pat iškeltas buvo ir visiems kuršėniškiams aktualus klausimas – Šiaulių rajono bibliotekos steigimas Kuršėnuose, seimo narė minėjo, kad biblioteka turėtų būti buvusio Jaunimo centro bei Kuršėnų universalinės parduotuvės vietoje.

Pasibaigus vakarui trečius metus gyvuojantis Kuršėniškių klubas skirstėsi su ateities planais, skambant smuiko garsams paminėjo rudens pabaigą. Gal tik trūko aktyvesnio jaunimo dalyvavimo dialoge, nes tarp 30 – ties susirinkusių žmonių dalyvavo tik vienintelis jaunuolis – šių eilučių autorius.

Darius Simavičius
www.kursenai.lt
Nuotraukos Zigmo Ripinskio

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: