REKLAMA
Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Ekskursija į Daugėlių pramoninį parką

Kas pasikeitė mūsų miestelyje – Kuršėnuose – nuo to laiko, kai Lietuva įstojo į ES? Ieškodami atsakymo į šį klausimą mūsų mokyklos mokinai, projekto „Pavasario diena Europoje 2007“ dalyviai, lankėsi Daugėlių pramoniniame parke.

Mums visiems buvo įdomu susipažinti su norvegų DEVOLD AMT dukterine įmone „AMT Baltija“, kur gaminamas audinys iš stiklo pluošto. Produkcija siunčiama į ES šalis. Darbų vadovas Albinas Bogužas papasakojo apie šių medžiagų panaudojimą vėjo jėgainių sparnams, apie jų pritaikymą karo technikai, laivybai. Apžiūrėjome įrengimus, vokiečių firmos mezgimo, siūlų vyniojimo stakles. Kol kas staklių čia nedaug, bet ateityje visa salė bus užpildyta įrengimais.

Susipažinome su darbo sąlygomis, apsilankėme darbuotojų buitinėse patalpose. Čia viskas labai tvarkinga, yra rūbinės, dušai, įrengta virtuvėlė, galima virti ne tik kavą bei arbatą, bet ir gamintis pietus, pasišildyti maistą mikrobangų krosnelėje. Svečiams yra ir nedidelis viešbutukas. Darbo sąlygos tikrai geros – europinės, tik darbininkų algos, deja, europinių algų dar nesiekia.

Daugėlių pramoninio parko vadybininkė Lilija Rimšienė papasakojo, kad čia iki kitų metų pradžios įsikurs švedų automobilių detalių gamybos cechas. Vėl bus naujų darbo vietų. Ypač vaikinams.

Norintiems čia dirbti, tobulėti, važinėti į kursus užsienyje reikalinga mokėti anglų kalbą.

Įmonės teritorijoje kieme

Susipažįstame su įrengimais

Apžiūrime kaip audžiamas audinys iš stiklo pluošto

Bendras cecho vaizdas

Mūsų mokyklos buvusioje bazinėje įmonėje – Daugėlių statybinių medžiagų kombinate – vyksta pertvarkymo darbai. Vietoje buvusios plytinės norvegai nusprendė įrengti pramonės parką, kuriame siūlo įsikurti Skandinavijos šalių įmonėms.

Šioje vietoje išaugs naujas modernus cechas. Įsikūrusioje švedų įmonėje bus gaminamos “Volvo” ir “Scania” sunkvežimių atsargines dalys.

Projekto „Pavasario diena Europoje 2007“ dalyvė

Alina Mačiulytė
PK-13 gr. mok.
VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Rugpjūčio mėnesį
13 – 17 val.
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) veikia meno kalendorių ekspozicija. Muzikos, dailės, fotografijos, teatro ir literatūros kalendoriai. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki rugsėjo 8 d.
10 – 15 val. (išskyrus savaitgalius)
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai)Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda „Seku seku pasaką“.

EDUKACINĖS VEIKLOS

Rugpjūčio 8 – 17 val. pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo), vilnos vėlimo edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 1,50 Eur, 1,5 val. suaugusiam 3,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel.( 8-41) 58 34 22.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti:

  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close