REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Išsaugokime knygas jas skaitydami!

Skaičiuojant paskutines vasario mėnesio dienas ir iki skaitymo akcijos „Skaitau instrukcijas“ pabaigos likus vos savaitei, pristatome dar vieną specialų straipsnį šia tema. Šį kartą savo mintimis apie knygos reikšmę bei savo pomėgį kurti sutiko pasidalinti jaunasis filologas, poezijos mėgėjas ir kūrėjas, St. Anglickio bei V. Vitkausko konkursų laureatas Gediminas Lesutis (toliau G. L.) ir kol kas nežinoma jaunoji rašytoja (toliau J. R.). Ši paslaptinga mergina prižadėjo prisistatyti Kuršėnų visuomenei tuomet, kai pasirodys jos pirmoji, šiuo metu rašoma, knyga. Taigi, laukiam su nekantrumu.

-Ką tau reiškia knyga, skaitymas?

G.L.-Gera knyga pirmiausia yra meno kūrinys, išreiškianti menininko idėjas. Nesutinku su plačiai paplitusia opinija, jog skaitymas yra tik „griaužimas“, savotiška socialinė izoliacija. Manau, jog skaitydamas gali prisiliesti prie to, kas ne visiems yra lemta patirti ir suprasti, ką galbūt patiria vienas iš milijono. Taigi, skaitymas man yra savotiška socializacijos apraiška.

J.R.- Kiekvieną kartą pasiėmus knygą į rankas, požiūris į ją visada skiriasi. Kartais ji man susikaupimo priemonė, kartais tiesiog geras vakaro praleidimas, o kartais ji tampa akimirka, kurios niekada nenorėčiau išbraukti. Visumoje knyga man tarsi laisvė, kurią prarast labai sunku.

-Kokią vietą gyvenime turėtų užimti skaitymas? Ir kiek laiko pats/pati jam skiri?

G.L.-Kiekvienas renkasi individualiai, atsižvelgdamas į savo poreikius ir interesus, todėl kalbant apie tai, kokią vietą gyvenime turėtų užimti skaitymas, kategoriškumo reiktų išvengti. Yra tokių, kurie muzikoje ieško to, ko neranda knygose. Kiekvienam savi keliai.Anksčiau skaitydavau labai daug. Dabar skaitau mažiau, nes interesai vis plečiasi, o paroj valandų, deja, vis tiek pat .

J.R.- Skaitymas neturėtų užimti laibai svarbios vietos mūsų gyvenime. Svarbiausia, kad mes suprastume skaitymo reikšmę , ką ji kiekvienam iš mūsų duoda. Kartais mes joje ieškome informacijos savo tobulėjimui, o kartais randame patys save.

– Ką manai apie visiškai neskaitančius žmones? Ką jiems galėtum pasakyti, patarti?

G.L.-Visų pirma, tai netikiu, kad yra tokių visiškai neskaitančių. Pagaliau, jei neskaitome knygų, skaitome laikraščius, žurnalus, prekių etiketes (juokiasi). Jei rimtai, kaip jau minėjau anksčiau kiekvienas pasirenkame sau priimtinausią laisvalaikio leidimo, pažinimo, savišvietos būdą. Taigi, jei žmonės yra laimingi be skaitymo, tegu.

J.R.- Skaitymas tai vienas geriausių būdų vidinio gyvenimo analizei. Tad labai tikiuosi, kad tie, kurie neskaito ir visiškai nesidomi knygomis, šią analizę puikiai atlieka kitais būdais. Visi mes skirtingi, mūsų pomėgiai taip pat skiriasi, bet neužmirškime knygų, nekeiskime jų į populiarius dalykus. Žmogau, jaunuoli, galbūt niekada nepaėmei į savo rankas knygos, o dėl savo blogų poelgių teisinies, kad nori gyvenime išbandyti viską, tad išbandyk- perskaityk knygą. Kai perskaitysi, tada galėsi spręsti, ar tai iš tikrųjų taip blogai.

– Kas tave įkvepia kūrybai?

G.L.-Prisipažinsiu, jog atsakyti į tokį klausimą nelengva, nes kūryba man pačiam yra subtilus reiškinys, lyg nenumaldomai kintama substancija. Tai lemia patirtys…

J.R.- Mane įkvepia vaikų juokas, paukščių giesmės, kartais net įvairios diskusijos apie aktualias problemas. Tai priklauso nuo aplinkybių, kaip skaisčiai tą dieną šviečia saulė, ar kaip smarkiai lyja. Priklauso nuo tą dieną sutiktų žmonių, nuo išgirstų problemų bei džiaugsmo šūksnių. Mano įkvėpimas- mano diena.

-Kiek knygų esi parašiusi (rašai)?

J.R.- Šiuo metu rašau pirmąją savo knyga. Ją rašau jau antrus metus. Iš pradžių tik pradėjus rašyti knygą sakiau: tuoj baigsiu, tuoj išleisiu. Bet klydau. Tai toks dalykas, kaip ir gamta. Ją reikia puoselėti. Kiekvieną kartą kai prisėdu rašyti, vis kažką pakeičiu. Seniau išdėstyta mintis, atrodo nebepriimtina, tad tenka ją pakeisti. Nei vienas mokslininkas nieko neišrado netyčiomis, tam būdavo atliekami bandymai. Net patys garsiausi rašytojai, knygos neparašė per vieną dieną. Taip ir aš, rašau, kol pajusiu, kad laikas baigti, laikas ją parodyti pasauliui. Kol kas šis mano kūrinys tėra mano kompiuterio atmintyje ir mano širdyje.

-Ar kompiuteris gali pakeisti knygą?

G.L.- Esu tvirtai įsitikinęs, kad ne. Kompiuteris yra įrankis gyvenimo komfortabilumui sukurti. Knyga su tuo prasilenkia. Ji reikalauja fizinės ir metafizinės erdvės, jos negalima sutalpinti į skaitmenines laikmenas. Esu bandęs skaityti elektronines knygas, bet jų taip ir nebaigiau.

J.R.- Manau tai priklauso nuo mūsų. Jei mes visiškai pradėsime nebekreipti dėmesio į knygą, į jos vietą perleisime kompiuterį- tai gali įvykti. Bet aš esu optimistė ir visa širdimi tikiu, kad tai niekada neįvyks. O jums mieli skaitytojai palinkėčiau dažniau susimastyti, kad visai neseniai mūsų seneliai bei proseneliai kovojo už spaudos laisvę, tad įvertinkime jų darbą- nepamirškime vieno nuostabiausių dalykų-knygų.

Indrė Staniulytė
Aida Guseinova
Kuršėnai.lt žurnalistų komanda

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: