REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Filmo “Pačios keisčiausios Sąjungos istorija” premjera Šiaulių “Saulės” kino teatre

Artėjant penktosioms Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) metinėms Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato filmą „Pačios keisčiausios sąjungos istorija“. Tai pirmasis lietuviškas dokumentinis filmas apie Europos vienijimąsi ir Lietuvos kelią į Europą.

Filmo projekto vadovė – LNK žurnalistė, patyrusi režisierė Gražina Sviderskytė. Filmo scenarijaus autorius – visiems pažįstamas laidos „Snobo kinas“ vedėjas, rašytojas ir scenaristas Rytis Zemkauskas.

„Šeštąjį dešimtį gyvuojančios Europos Sąjungos vienijimasis yra apaugęs mitais Vakaruose ir mažai pažįstamas net kelioms rytų europiečių kartoms, kurie gyveno kitapus Geležinės uždangos. Šis filmas ne tik griaus stereotipus, kai demokratinė ES vis dar gretinama su Sovietų Sąjunga, bet ir sieks išsamiau supažindinti Lietuvos žiūrovus su Europos Sąjungos ištakomis, idėjomis, vertybėmis ir bendra ateitimi“ – mintį sukurti dokumentinį filmą apie ES komentuoja Kęstutis Sadauskas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.

Filmas „Pačios keisčiausios sąjungos istorija“ unikalių Europoje vykusių įvykių liudininkų lūpomis, retais archyviniais kadrais ir moderniomis vizualinės išraiškos formomis parodo Europos žemyno vienijimąsi. Filme atspindėta Europos Sąjungos steigiamųjų sutarčių svarba, svarbiausių bendrųjų politikų raida, institucijų kūrimas, Europos valstybių motyvacija stiprinti solidarią Sąjungą, didžiausios sėkmės ir nesėkmės drauge formuojant naująją Europą.

„Tai iš tiesų pati keisčiausia sąjunga pasaulio istorijoje, nes šalia įprastų politinių ir ekonominių pagrindų, remiasi humanitariniais ir filosofiniais, – sako filmo scenarijaus autorius Rytis Zemkauskas. – Tam tikra prasme mūsų bandymas pasakoti ES istoriją yra bandymas rašyti kelionės istoriją nesibaigus kelionei. Todėl tai – kelio filmas. Kartu tai ir nedidelė enciklopedija: asmenybių, įvykių, idėjų. Ir dar šiek tiek romantikos ir idealizmo, nes be šių dalykų man neįdomu gyventi.“

Filmo „Pačios keisčiausios sąjungos istorija“ premjera įvyks š.m. balandžio 28 d. 17.00 val. kino teatre „Saulė” Šiauliuose.

Kontaktai pasiteiravimui:

Šiaulių “Europe Direct” Europos informacijos centras
Aušros al. 62, LT – 76235, Šiauliai
Tel./faks.: (8-41) 52 37 52, mob. (8-677) 78805
El. paštas siauliai@europedirect.lt
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

www.europa.eu/lietuva

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: