REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnus aplankė svečiai iš Izraelio

Penktadienį Kuršėnuose lankėsi žydas Tuvia Scher su dviem sūnumis. Jis po ilgo laiko grįžta į savo gimtąjį miestelį, kuriame augo prieš II Pasaulinį karą. „Čia stovėjo mano namas. Dabar jo jau nebėra…“, – savo sūnums pasakoja svečias.

Jau savaitę Lietuvoje besisvečiuojantis kuršėniškis iš Izraelio aplankė savo gimtąjį miestelį. Penktadienį Kuršėnų miesto seniūnijoje įvyko Kūrybinės raiškos centro organizuojamas susitikimas su miesto seniūnu Vytautu Gedmontu, Šiaulių žydų bendruomenės pirmininku Borisu Šteinu ir istoriku, parašiusiu knygą „Kuršėnų miesto žydų istorija“ Jonu Kirkliausku. Svečias dalijosi prisiminimais bei domėjosi dabartine Kuršėnų situacija. Miestui įteikta jo kolegos, žydo Jono Zakso knyga.

Po susitikimo seniūnijoje svečiai pasivaikščiojo Basanavičiaus gatvė. Būtent šioje gatvėje stovėjo ir Tuvės namas bei šeimos kavinė. Pats Tuvia gali pasigirti nuostabia atmintimi – jis prisimena kiekvieno to meto Kuršėnų gyventojo istoriją, pastatus, svarbiausius įvykius. Pats Tuvia puikiai kalba lietuviškai.

Vienas iš Tuvės sūnų susitikimo metu prasitarė, kad atvykimas į Kuršėnus buvo kažkas labai svarbaus.

„Mano močiutė prisimindami tuos laikus visada minėjo Kuršėnus. Kuršėnai, Kuršėnai, Kuršėnai…Atvykti čia ir pamatyti šią vietą man buvo labai svarbu“, – sakė vyras. Sūnūs iki 6 metų augo Vilniuje, kuriame įsikūrė Tuvia su žmona, kai išvyko iš Kuršėnų.

2007 metais Tuvia susisiekė su www.kursenai.lt komanda ir pasiūlė rašyti savo prisiminimus apie prabėgusią vaikystę Kuršėnuose. Taip atsirado atskiras prisiminimų ciklas „Ten, kur širdis…“.

Agnė Rapalaitė
www.kursenai.lt

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: