REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Breiko šokėjų grupė „Freezing Death“: „Užtenka tik savaitę nešokti ir jaučiuosi lyg pamišęs!“

Neseniai televizijos šou „Lietuvos talentai“ sužibėjo nauji talentai iš Kuršėnų. Tai „breakdance“ (liaudyje vadinamo tiesiog breiku) šokėjų grupė Freezing Death. Šnekučiuojames su dviem šios grupės nariais: Mantu Jušu, trečio kurso Šiaulių universiteto studentu, ir Tautvydu Tarasevičiumi, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientu.

Jie mums papasakos apie breiką, grupės gyvenimą ir kitus šio šokio užkaborius.

Kaip susidomėjot breiku?

Mantas: Atėjau į užsiėmimus, prieš 7 metus, pamačiau kaip „skraido“ treneris, „nusivaliau seiles“, padaviau pinigus ir žinojau, kad čia mano vieta.

Tautvydas: Nuo vaikystės mėgau karstytis sienomis, šokinėti per lovą, vartytis ant žolyno. Po filmo „Step up“ (filmas apie gatvės šokius – red. pastaba) kažkas man pasakė „Kodėl tu nešoki?“. Pamasčiau, kad reikia pradėti, nes nuo vaikystės turėjau svajonę suktis kaip tik įmanomą. Ir jau trys metai, kaip mėginu tą svajonę įgyvendinti.

Papasakokite apie „Freezing Death“. Nuo ko viskas prasidėjo?

Mantas: O buvo taip (juokiasi – red. pastaba)… Pirmiausia mūsų pavadinimas buvo „Blood Spins“ ir mus treniravo toks Nikolajus. Vėliau turėjome dar kelis trenerius: Adomą Zdanevičių ir Karolį. Šokėjų sudėtis nuolat keisdavosi. Dabartinė sudėtis įsigaliojo maždaug prieš 4 metus, kai aš „sėdau prie vairo“ ir vienas po kito ėmė šokti Mantas Pranskaitis, Justas Pranskaitis, Mantas Butnorius, Tautvydas Tarasevičius ir kt. Taip mums ir „gimė kūdikis“ – „Freezing Death Crew“.

Kaip sugalvojot tokį pavadinimą, kaip „Freezing Death” (stingdanti mirtis – ang.) ?

Mantas: Šiaip čia nėra jokios mistikos, sutapimo ar dar kažkokio įdomaus faktoriaus. Viskas labai paprasta. Tada mus, tuometinius šokėjus, labai erzino pavadinimas „Blood Spins“, kurį sugalvojo mūsų ex-treneris. Ir viena gražią popietę, susėdom ant šokių salės grindų ir ėmėme visi laužyti galvas, kokį naują pavadinimą galėtume pasirinkti. Ir kai jau buvom bepasiduodantys, vienas buvęs narys tarė: „O gal „Freezing Death“ ? “. Gal dėl to, kad niekas nebelindo į galvas, o gal dėl šiaip žavios minties, visi vienbalsiai nutarėm, jog imam šį variantą. Taip tapome ir jau keturis metus esame „Freezing Death Crew“.

Koks, jūsų nuomone, žmogus galėtų būti geru breiko šokėju?

Tautvydas: Atsidavęs šokiui. Niekada nepasiduodantis, nes kai kurių dalykų išmokimas kartais trunka labai ilgai, metus ar net kelis, ir tik po tų kelių metų gali suprasti dėl ko buvo verta tiek dirbti. Kalbant apie fizinį pasirengimą, tai lankstumas ir jėga yra labai dideli pliusai, jie labai palengvina šokį. Taip pat muzikalumas, sugebėjimas prisitaikyti prie ritmo ir muzikinių niuansų. Bet tai dažniausiai ateina su patirtimi. Esminis dalykas lieka ryžtas. Reikia nebijoti nukristi, susižeisti. Turi užsispirti, keltis ir eiti toliau.

Mantas: Sutinku. Turi mėgti muziką ir mėginti save išreikšti per ją. Taip pat turi būti labai užsispyręs, nes kelias tikrai ne rožėmis klotas. Dirbi, dirbi, dirbi, kol kažkas gaunasi.

Kokios dažniausiai pasitaikančios traumos? Kokių patys esate turėję?

Tautvydas: Man dar neteko patirti rimtesnių traumų. Tiesiog lengvi patempimai, nubrozdinimai arba skausmingas trenkimasis į žemę.

Mantas: Dažniausiai pasitaiko patempimai, raumens ar kokios sausgyslės. Man pačiam blogiausia, kas yra nutikę, tai lūžęs petys ir įtrūkusios abi Achilo sausgyslės (stambi sausgyslė prie kulno – red. pastaba).

Kokiuose turnyruose, čempionatuose, konkursuose esate dalyvavę?

Abu vardina paeiliui: Riga open 2009 ir 2010, visi festivaliai „Taškas“ (Kuršėnuose rengiamas kasmetinis šokio festivalis – red. pastaba), B-boy Jam Šiauliai 2009, Street Style 2008 ir 2009, Inside the Circle 2010, In Beat Circle 2009. Riga Open 2010 laimėta II vieta, Šėlsmas 2010 laimėta III vieta, B-Boy Jam 2005 laimėta I vieta.

Kaip sugalvojot dalyvauti „Lietuvos talentuose“ ? Gal kas pastūmėjo?

Tautvydas: mus pastūmėjo „Real Time Modify“ breiko grupės sėkmė praeitų metų „Lietuvos talentuose“. Pažiūrėjom jų pasirodymą, ir nusprendėm kitais metais parodyti, kas tokie esam ir ko mes verti. Tai ėmėm ir parodėm. Dalyvavom atrankose, patikom komisijai ir laukiam tolimesnių žinių.

Daug streso buvo atrankoje?

Mantas: Labai daug. Bet stovint scenoje, tik užgrojus muzikai viskas nukrito kaip ranka nubraukta. Sušokom ne geriausiai, kaip galėjome, pasitaikė „kliurkų“, bet tai tik reiškia, kad yra vietos tobulėjimui.

Kas kuria jums choreografiją?

Tautvydas: Sėdime visi kartu, ir lipdome savo idėjas į bendrą kūrinį.

Kas jums yra breikas? Tik laisvalaikis, hobis, gyvenimo būdas ar visas gyvenimas?

Mantas: Gyvenimo būdas. Be jo savęs jau nebeįsivaizduoju. Nors ir studijuoju Šiauliuose, vis tiek negaliu palikti grupės, grįžtu į repeticijas. Net pradėjau treniruoti Šiauliuose. Tai dabar dienotvarkė tokia: miegas, universitetas, breikas.

Tautvydas: Kiekvienam kitaip. Vieniems tik būrelis, kitiems, kaip sakė Mantas, gyvenimo būdas. Man dabar tai yra antra pagal svarbą gyvenimo dalis. Nes esu abiturientas ir negaliu užleisti pirmos svarbumo vietos niekam kitam, tik mokslams. Bet vis tiek gyvenu šokiu. Užtenka tik savaitę nešokti ir jaučiuosi lyg pamišęs, turiu per daug energijos ir nežinau, kur ją padėti.

Bus žodis pabaigai?

Mantas: Kviečiame visus šokti! Antradieniais ir ketvirtadieniais 18h, Šiaulių rajono kultūros centre, vyksta mūsų treniruotės. Jei susidomėjot – laukiame atvykstant!

Ačiū breikeriams!

Kornelija Macevičiūtė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: