REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

„Žmonės negali be oro ir be maisto, tad žemdirbys visada bus reikalingas…“

Ar norėtum žinoti, kad gausi užtikrintą stipendiją studijų metu? Norėtum baigus studijas dirbti pagal specialybę? Turėti užtikrintas l pajamas ir visas socialines garantijas? Patinka darbas gryname ore, o ne ofiso biure? Šis straipsnis – kaip tik tau.

XXI amžiaus problema Lietuvoje – „protų nutekėjimas“. Kodėl tai vyksta? Netenkina studijų kokybė tėvynėje? Baigus studijas negalima įsidarbinti? Bet ar tai vyksta tik mūsų šalyje? Gal mes renkamės tas specialybes, kurių specialistų jau yra begalės? Kelti klausimus galima įvairiausius, tačiau aš turiu puikią išeitį, kuri užtikrins jums puikias studijų galimybes Lietuvoje ir nereikės išvykti svetur.

Ar dažnai pagalvojame, kas mes – lietuviai – iš tiesų esame? Mūsų kultūra – visada buvo agrarinė. Kodėl naujųjų technologijų amžiuje tai pamirštame? Nusprendžiau pakalbinti Lietuvos agronomą,verslininką, ūkininką, mecenatą – Ramūną Karbauskį. Tai žmogus, kuris siūlo stipendijas studijų metu bei darbą pabaigus (LŽŪU) agronomijos fakulteto specialybes.

Ramūnai, kaip manote, kokios yra „protų nutekėjimo“ priežastys? Ar tik noras daugiau uždirbti?

Manau, jog priežastis yra lietuvių negatyvus mąstymas apie savo šalį: bloga valdžia, blogi universitetai, blogas oras, blogas kaimynų šuo… Lietuviui niekada nebus geresnės šalies nei Lietuva. Mes niekada neturėsime kitos tėvynės, nes visur būsime svetimi, atėjūnai… Vietoj bandymo keisti savo šalį, daug žmonių pasirenka lengvesnį variantą – bėgti iš jos. Dėl didesnių pinigų? Jei jie tokie dideli, tai kodėl visi grįžta į Lietuvą taisytis dantų? Lietuva negalėjo per 20 metų pasiekti Anglijos ekonomikos lygio, bet ji niekada ir nepasieks, jei mes patys to nesieksime čia, Lietuvoje. Kol kas tik stipriname kitų šalių ekonomiką.

Minėjote, kad siūlote jaunimui galimybes, kurios padės studijuojant Lietuvos Žemės Ūkio Universitete. Kodėl būtent čia?

Aš jau šeštus metus siūlau Agronomijos fakulteto studentams galimybes gauti stipendijas, o vėliau dirbti Agrokoncerno grupės įmonėse, kur jie turėtų užtikrintas pajamas ir visas socialines garantijas. Praėjusiais metais pirmą kartą tokį pasiūlymą pateikiau abiturientams, nes noriu paskatinti jaunimą studijuoti žemdirbiškąsias profesijas. Jos leistų išvengti bedarbystes. Taip pat šios studijos – pačios perspektyviausios pasaulio ekonomikos raidos perspektyvoje.

Užsiminėte apie tai, jog pabaigus studijas, galite studentams pasiūlyti darbą pagal specialybę. Papasakokite apie tai plačiau. Koks jaunimo požiūris į jūsų pasiūlymą, kaip manote kodėl?

Nei vienas, pabaigęs žemdirbiškąsias specialybes ir dirbantis mūsų ūkiuose, niekur neemigravo, nei vienas jaunas žemės ūkio specialistas netapo bedarbiu. Žemės ūkyje jaunimas labai greitai daro profesinę karjerą. Aišku, tai nėra ofisinis darbas, darbo valandos žemės ūkyje nėra normuotos, bet tai yra labai įdomus, nemonotoniškas darbas, gamtos apsuptyje… Žmonės negali be oro ir be maisto, tad žemdirbys visada bus reikalingas, o žvelgiant į ateitį, galima konstatuoti, jog maisto stygius taps didžiausia žmonijos problema ir žemdirbiai gyvens vis geriau ir geriau… Deja, moksleiviai dažniausiai renkasi specialybes, kuriose darbo pasiūla yra labai ribota.

Galbūt turite minčių, ką reikėtų daryti, kad išvykstančių būtų mažiau?

Jaunus žmones reikia mokyti istorijos, supažindinti su mūsų tautos kultūra. Tai vyksta dabar, bet to nepakanka. Mūsų jaunimas nėra pakankamai patriotiškas. Tai – šeimos, švietimo, valstybės daromų klaidų pasekmė. Per 20 nepriklausomos Lietuvos metų nėra sukurtas nei vienas lietuviškas filmas vaikams… Daug kas nepadaryta, kas jauną žmogų motyvuotų likti savo tėvynėje. Mes patys esame Lietuva ir turime ją mylėti. Kol nesuprasime šios tiesos, tol ir tęsis „protų nutekėjimas“.

Nori būti naudingas savo Tėvynei ir jos žmonėms? Galbūt sukirbėjo mintis apie studijas šiame universitete? Tuomet informaciją apie stojimo reikalavimus, studijų programas, studentų laisvalaikį ir visa kita rasite adresu: http://www.lzuu.lt.

O jei turite klausimų dėl Agrokoncerno grupės siūlomų stipendijų, praktikos ar darbo teirautis galite el.paštu.: info@agrokoncernas.lt

Jaunųjų žurnalistų tinklo „Žinau viską“ reporterė
Živilė Aleksandravičiūtė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: