Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Sužaistas Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos I etapo III turas

Praeitą savaitę vykęs turas buvo sėkmingesnis šeimininkų ekipoms, kurios iškovojo penkias pergales. Vienintelę pergalę išsivežė Kužių „Kužiai“, svečiuose lengvai įveikę Gruzdžių krepšininkus. Šiame ture ilsėjosi Kairių „Kairiai“ bei Kuršėnų „Cerera LT“.

Pamokė jaunimą

Įdomi dvikova vyko Kuršėnuose, kur susitiko „Kristalo“ veteranai „Kristalas-Autobaltika“ bei L. Ivinskio gimnazijos komanda „Savi“.

Veteranai jau nuo pat rungtynių pradžios ėmė mokyti Kuršėnų jaunimą, kuomet ketvirtį laimėjo rezultatu 19:13, vis gi gimnazistai ginklų nesudėjo ir šiek tiek aptirpdę skirtumą, išėjo ilsėtis turėdami penkių taškų deficitą. Po dvejų kėlinukų rezultatas 41:36, šeimininkų naudai.

Visgi rungtynių pertrauka naudos gimnazistams nedavė, trečiajame kėlinuke veteranai padidino skirtumą iki 10 taškų, o ketvirtajame užtvirtino pergalę 14 taškų skirtumu. Galutinis rezultatas – 86-72 – „Kristalo-Autobaltikos“ naudai.

Laimėtojų treneris Alvydas Alsys paprašius komentaro, pajuokavo, kad komandos prastam startui įtakos turėjo šventinis laikotarpis „Komanda prastokai pradėjo rungtynes su komanda „Savi”. Kažkiek įtakos turėjo šventinis atsipalaidavimas bei , matyt, dietos nesilaikymas.“

„Atlikus keletą keitimų, sublizgėjo Žilvinas Frajeris. Jo, taip pat Rolando Bartasevičiaus puikaus žaidimo dėka, jau pirmojo kėlinio pabaiga parodė, kad veteranai nelinkę pasiduoti. Skirtumui tapus dviženkliui, kažkiek paeksperimentavome su komandos sudėtim-išlaikėme mačo intrigą iki trečiojo kėlinio pabaigos. Po to eksperimentai baigėsi ir varžybų baigtis buvo aiški. Pergalę lėmė neblogai sukomplektuota komanda bei ilgas atsarginių žaidėjų suolelis. Išskirčiau puikų Žilvino Frajerio pasirodymą, taip pat galima pagirti Laimoną Šiušią už stabilų žaidimą visose žaistose varžybose.“ – pagyrė savo žaidėjus treneris.

Paklaustas apie planus sezonui, Alvydas Alsis šiek tiek papasakojo apie komandą bei jos siekius „Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“ komanda sukurta tęsiant geras krepšinio tradicijas „Kristalo“ sporto klube. Praktiškai visi krepšininkai yra klubo nariai, žaidžiantys daug metų kartu bei patyrę daug gražių sportinių akimirkų.“

„Keletą metų „Kristalo-Autobaltikos“ krepšinio komanda dalyvavo Šiaulių krepšinio lygos veteranų varžybose, kur šalia profesionalių ar buvusių profesionalų, užsigrūdino atkakliose kovose ir pasiekė neblogų rezultatų. Kadangi veteranų komandos branduolys išliko nepakitęs, o taip pat buvo pasipildyta naujais sąlyginai „jaunesnio“ amžiaus žaidėjais buvo nuspręsta dalyvauti ir Šiaulių rajono megėjų lygoje.“

„Manau, kad šiose pirmenybėse būsim kietas riešutas visoms komandoms-dalyvėms. Kaip parodė keletas pirmųjų varžybų, matosi, kad yra nemažas atotrūkis tarp komandų pagal pajėgumą, bet, tikėkimės, kad pirmenybėms įsibėgėjus, sportinės formos tik gerės, o kovos vyks atkakliau. Maloniai nustebino, kad į varžybas atvyksta nemažai žiūrovų, todėl mūsų vyrai tik džiaugiasi, kad po kelerių metų pertraukos, vėl dalyvaujame savose salėse, tarp savų sienų ir žiūrovų. Sėkmės visiems 2012 metais.“ – palinkėjimu savo komentarą užbaigė „Kristalo-Autobaltikos“ teneris Alvydas Alsys.

Tuo tarpu, pralaimėjusios ekipos treneris Juozas Savickas buvo lakoniškas „Varžybas pralaimėjome, nes šįkart varžovai buvo fiziškai stipresni ir aukštesni. Sunku buvo kovoti dėl atšokusių kamuolių. Prastai pataikėme į krepšį.“

„Lyginant su praeitų metų sezono komanda, ši komanda šiek tiek silpnesnė, tad planuojame patekti į aštuntuką.“ – savo planais ateičiai pasidalijo Juozas Savickas.

Po šios pergalės dar nepralaimėjęs „Kristalas-Autobaltika“ (3/0) pakilo į antrą vietą, nusileisdamas „Diringai“ dėl blogesnio taškų skirtumo, tuo tarpu „Savi“ su viena pergale ir vienu pralaimėjimu – ketvirti.

„Kristalą-Autobaltiką“ į pergalę vedė Žilvinas Frejaris ir Laimonas Šiušė, pelnę atitinkamai 19 ir 17 taškų.

Tarp gimnazistų rezultatyviausiai žaidė Julius Ščipokas – 26, bei Paulius Arvasas – 19.

Netrūko atkaklių kovų

Permainingai mačas susiklostė Meškuičiuose, kur vietos „Meškuičiai“ priėmė svečius iš Noreikių. Šeimininkai šovė į priekį jau pirmoje pusėje, kuomet po dvejų kėlinukų susikrovė 13 taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos svečiai bandė priartėti ir jiems pavyko sumažinti skirtumą iki 7 taškų, visgi pirmosios rungtynių pusės deficitas buvo pernelyg didelis, tad Meškuičiai šventė pergalę rezultatu 90:81.

„Meškučiai“: Aleksas Vaikutis – 34, Arūnas Bačkys – 26

„Noreikiai“: Arūnas Palevičius – 27, Valdas Kiliokas – 16

Pralaimėjimų skonio dar nepatyrė Kužių „Kužių“ krepšininkai, kurie vieninteliai šiame ture sugebėjo išsivežti pergalę iš svečių tvirtovės. Šiame mače Gruzdžiai prieš 2 pogrupio lyderius laikėsi lygiai du kėlinius, po kurių turėjo tik vieno taško deficitą, 40:41. Vaizdas pasikeitė po pertraukos, kuomet Kužiai įjungė penktą pavarą ir nutolo nuo varžovų septynmyliais žingsniais. Galutinis rezultatas 82:56, Kužių naudai.

„Gruzdžiai“: Kęstutis Dominauskas – 14, Mantas Bagdonavičius – 12

Kužių „Kužiai“: Artūras Stundžia – 33, Andrius Liutkus – 13

I – osios vietos grupėje ir toliau neužleidžia Kuršėnų „Diringa“, kuri šįkart namie, Raudėnuose, pamokė krepšinio pamokų Kuršėnų SM-96 jaunuosius krepšininkus. Trylikos taškų skirtumą susikrovę jau pirmajame kėlinuke, šeimininkai nemažino apsukų ir nugalėjo svečius rezultatu 95:49.

Svetingi nebuvo ir namie žaidę Kuršėnų „Senukų“ ekipa, kuri priėmė svečius iš Daugėlių, „Flamingo“ ekipą. Nokautavę priešininkus jau per pirmąją pusę, kuomet susikrovė 28 taškų skirtumą, senukai nesnaudė ir trečiajame kėlinuke, po kurių rezultatas tapo 71:31, šeimininkų naudai. Visgi ketvirtasis ketvirtis tebuvo formalumas, „Senukų“ ekipa atsipalaidavo ir leido varžovams juos šiek tiek prisivyti. Galutinis rezultatas – 90:65 – „Senukų“ ekipos naudai.

Puikią pamoką „Kovok iki galo“ svečiams iš Bubių davė Ginkūnų „Ginkūnų“ krepšininkai. Namie žaidę ginkūniškiai po pirmojo kėlinuko išėjo turėdami 5 taškų „minusą“, o po dvejų jis padidėjo iki 7. Viskas apsivertė per trečiąjį ketvirtį, kuris tapo košmaru varžovams iš Bubių. Leidę įmesti net 27 taškus, o patys sukrapštę tik 10, svečiai prarado turėtą persvarą, 64:54 – šeimininkų naudai. Ginkūnai, vedami Artūro Buivydo ir Ramūno Neimanto, ne nemanė sustoti ir ketvirtajame kėlinuke, tad šventė pergalę rezultatu 91:74.

„Ginkūnai“: Artūras Buivydas – 36, Ramūnas Neimantas – 19

„Bubiai“: Evaldas Stankus – 24, Robertas Ramanauskas – 21

Rezultatyviausių žaidėjų sąraše pirmą vietą ir toliau užima Mantas Jankaitis (Kužių „Kužiai), pelnantis po 38 taškus per rungtynes, į antrą vietą pakilo šiame ture sėkmingai sužaidęs Aleksas Vaikutis („Meškuičiai“) vid. 34 tšk., trečią ketvirtą vietas dalijasi Justas Laimikis bei Julius Ščipokas po 29 taškus.

Visi rezultatai:

Meškuičių „Meškuičiai“ – Noreikių „Noreikiai“  90:81
(I-28:20, II-24:19, III-16:22, IV-22:20)

Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“ – Ivinskio gimnazijos SK „Savi“  86:72
(I-19:13, II-22:23, III-20:16, IV-25:20)

Ginkūnų „Ginkūnai“ – Bubių „Bubiai“  91:74
(I-16:21, II-21:23, III-27:10, IV-27:20)

13 – 17 val.
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) veikia meno kalendorių ekspozicija. Muzikos, dailės, fotografijos, teatro ir literatūros kalendoriai. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki rugsėjo 8 d.
10 – 15 val. (išskyrus savaitgalius)
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai)Vitos Žabarauskaitės tapybos darbų paroda „Seku seku pasaką“.

EDUKACINĖS VEIKLOS

Rugpjūčio 8 – 17 val. pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo), vilnos vėlimo edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 1,50 Eur, 1,5 val. suaugusiam 3,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel.( 8-41) 58 34 22.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.