Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Sužaistas Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos I etapo V turas

Šią savaitę vykusį turą galima pavadinti svečių bei itin atkaklių mačų savaite – net penkios komandos iš šešių iškovojo pergales svečiuose ir ne itin dideliais skirtumais, o visų varžybų pažiba tapo rungtynės tarp Ginkūnų „Ginkūnų“ bei Kužių „Kužių“, kuriose prireikė pratęsimo. Šiame ture ilsėjosi Daugėlių „Flamingas“ bei Bubių „Bubiai“.

Turas pasižymėjo ir tuo, kad pirmąkart šiame sezone buvo sušauktas neeilinis komandų vadovų pasitarimas, kur buvo sprendžiami pažeidimų dėl registruojamų žaidėjų klausimai. Po posėdžio nuspręsta uždrausti žaisti lygoje Aidui Zoriui, Neilui Zagorskiui bei Kęstui Šemetai, kurie negyvena Šiaulių rajone. Dėl kai kurių kitų žaidėjų komandų vadovai privalės pristatyti pažymas organizaciniui komitetui. Plačiau su nutarimu galite susipažinti ŠRVMKL skyrelyje „Dokumentai“.

Be įnirtingų kovų aikštelėse ir už jos ribų Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lyga turi gerų naujienų ir įvaizdžio srityje. Nuo šiol rajono lygą reprezentuos ir naujasis logotipas, kurio iki šiol turnyras neturėjo.

Logotipas, kurį sukūrė kuršėniškiai Darius Simavičius bei Tadas Butkus, atspindi Šiaulių rajoną, tad spalvinėje gamoje vyrauja rajono herbo spalvos, simbolis – lokys bei sutrumpinimas ŠRVMKL – lygos pilno pavadinimo pirmosios raidės.

Prireikė pratęsimo

Atkakliausias mačas šią savaitę vyko Ginkūnuose, kur vietos „Ginkūnai“ (2/2) priėmė šiame sezone dar nepralaimėjusius Kužių „Kužius“ (4/0).

Ginkūniškiai geriau pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinuko pradžioje Lino Stankaus pastangomis (vien pirmame kėlinyje pelnė 12 taškų iš visų komandos 14 taškų) pirmavo, tačiau svečiai iš Kužių po šalto dušo atsibudo ir ištirpdė keleto taškų pranašumą bei ketvirtį pabaigė pirmaudami 3 taškų persvara.

Antras kėlinukas prasidėjo ginkūniškių klaidomis ir greitomis kužiškių rezultatyviomis atakomis, tad sužaidus 15 minučių Kužių krepšininkai pirmavo jau 16 taškų skirtumu, tačiau Ginkūnai ne nemanė pasiduoti, šiek tiek aptirpdę persvarą, ir komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 26:35, Kužių naudai.

Po pertraukos Ginkūnų komanda ėmė spausti varžovus, tai davė vaisių. Kužiškiai sutriko ir pradėjo klysti, tuo pasinaudoję ginkūniškiai greitomis atakomis tirpdė skirtumą bei prižadino negausiai susirinkusius žiūrovus. Paskutinę trečio kėlinio sekundę Aurelijus Vanagas pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir šeimininkų ekipa jau priekyje 1 tašku.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo „sūpuoklėmis“ – pirmavo tai viena, tai kita komanda. Likus porai minučių iki rungtynių pabaigos ginkūniškiai turėjo trapią persvarą, tačiau netaiklūs baudų metimai neleido jos išlaikyti. Likus minutei svečių komandos lyderis Mantas Jankaitis pataikė itin svarbų tritaškį bei išvedė savo komandą į priekį. Prasidėjo minutės pertraukėlių ir baudų metimų maratonas.

Likus 13 sekundžių Kužiai vis dar pirmavo 3 taškais, tad Ginkūnai ėjo „Va Bank“. Žiūrovui džiaugsmui, likus 5 sekundėms iki rungtynių pabaigos nerealų tritaškį pataikė Ginkūnų žaidėjas Gytis Stankevičius. Pratęsimas.

Pratęsimo metimu nei vienai komandai didesnės persvaros įgyti nepavyko, kova vėl vyko taškas į tašką. Tačiau rungtynių pabaigoje vėl tritaškį pataikė M. Jankaitis, o ir kužiškio Aurimo Jokimčiaus ranka metant nuo baudų metimo linijos nedrebėjo, tad likus 5,9 sekundėms iki pratęsimo pabaigos kužiškiai pirmavo 3 taškais. Tas pats G.Stankevičius bandė įsūdyti dar vieną tolimą „bombą“, tačiau nei jis nei atšokusį kamuolį paskutinę sekundę kartojęs L.Stankus nebuvo taiklūs ir kužiškiai, sulaukę pirmojo rimto pasipriešinimo sezone, šventė labai sunkią pergalę, rezultatu 94:91.

„Kužių“ komandos vadovas Antanas Kievišas išskyrė problemas gynyboje „Vakar žaistos rungtynės mums buvo turbūt pačios sunkiausios ir dramatiškiausios šį sezoną. Pirmą rungtynių dalį sužaist puolime mums pavyko gerai, tačiau gynyba šlubavo visas rungtynes“.

„Trečio kėlinio pradžioje rungtynių šeimininkams pakeitus gynybinę taktiką, mes pradėjome strigti ir puolime, dėl ko per trečią kėlinuką praradom visą turėtą pranašumą, tad paskutinis ketvirtis vyko apylygiai ir karingai“.

„Dar viena mūsų problema buvo ta, kad priešininkai visų kėlinukų pabaigas užbaigė rezultatyviai, tad teko žaisti pratęsimą. Noriu padėkot mūsų sirgaliams, kurie mus palaiko ne tik žaidžiant namuose bet ir išvykoje“.

„Mūsų komandos pagrindinė problema yra ta, kad jau kelinti metai nepavyksta sezono užbaigti pilna sudėtimi. Tad nesinori nieko ir planuoti. Tikslas yra vienas – pogrupyje likti tarp keturių geriausių ir eiti toliau“, – bandė realistiškai planuoti ateitį A. Kievišas.

Tuo tarpu „Ginkūnų“ komandos vadovas Arnas Lukošaitis nebuvo pernelyg nusiminęs pralaimėjimu „Viskas buvo gerai, galėjo laimėt ir viena ir kita komanda. Šįkart fortūna atsuko mums nugarą.“

„Vyrai šiek tiek pradžioje buvo išsigandę, darė vaikiškas klaidas. Labai nudžiugino kovingumas, bet nuliūdino baudų metimų pataikymas. Kamuoja mus traumos ir ligos, kai visi išsigydys (O. Bagdonui lūžęs žandikaulis, R. Lipnickui koja langetėje, T. Milašauskis iš lygos patalo, A. Dedūrai alkūnę skauda) bandysim kovot dėl patekimo į ketvertuką, o ten kaip bus, taip bus.

„Žaidimas po truputį gėrėja. Šiemet kelis buvusius komandos lyderius pakeitė kiti žaidėjai, taip, kad reikia laiko susižaisti. Viskas sudėlios į savo vietas. Mes optimistai“, – optimistiškai buvo nusiteikęs A. Lukošaitis.

„Kužių“ ekipoje vėl nesulaikomai žaidė Mantas Jankaitis, pelnęs 35 taškus, neblogai talkino jam Aurimas Jokimčius – 22 taškai.

„Ginkūnų“ ekipoje rezultatyviausias buvo Ramūnas Neimantas – 36 taškai, bei Linas Stankus – 28.

Kuršėnų pogrupyje intrigos netrūko

Sunkią pergalę iškovojo Kuršėnų „Diringos“ (5/0) ekipa, kuri namie įveikė veteranus iš „Kristalo-Autobaltikos“ (3/1). Iki šių rungtynių abi ekipos dar nebuvo patyrusios pralaimėjimo kartelio, tad turėjo dėl ko pasistengti. Trejus kėlinukus kova vyko taškas į tašką, tad viskas sprendėsi paskutiniajame ketvirtyje, kuomet „Diringa“ pabėgo į priekį ir nugalėjo varžovus 78:69.

Nesulaikomai „Diringos“ ekipoje rungtyniavo Justas Laimikis, kuris pelnė 30 taškų. Neblogai jam talkino Juozas Staponkus – 14.
„Kristalo-Autobaltikos“ ekipoje rezultatyviausi buvo Laimonas Šiūšė bei Kazimieras Šleževičius, atitinkamai 17 ir 15 taškų.

Ne mažesnė drama vyko Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salėje, kur vietos „Savi“ (1/3) priėmė Kuršėnų „Senukus“ (4/0). Jau pirmajame kėlinuke šeimininkai bandė diktuoti savo sąlygas ir laimėjo kėlinuką trapiu vieno taško skirtumu – 16:15, tačiau antrajame pateko į gilią duobę ir svečiai susikrovė sau 8 taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos gimnazistai ištaisė savo klaidą ir rezultatą netik išlygino bet ir įgijo keturių taškų persvarą. Visgi lemiame ketvirtyje nugalėjo „Senukų“ patirtis, kurie ir šventė labai sunkią pergalę trijų taškų skirtumų, 73:70.

„Senukų“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Karolis Grigalius, kuris pelnė 28 taškus, bei Gediminas Rupšys – 16.
„Savi“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė ekipos lyderis Julius Ščipokas, kuris pelnė 22 taškus, bei Eimantas Alejūnas – 16.

Pirmąją pergalę iškovojo ir Kuršėnų pogrupyje dalyvaujanti Kuršėnų SM96 komanda (1/4), kuri svečiuose įveikė SK „Cereros LT“ (1/3) komandą. Itin nerezultatyviose rungtynėse jaunieji sporto mokyklos auklėtiniai susikrovė 15 taškų persvarą jau per pirmas 20 minučių, tad antroji rungtynių pusė tebuvo formalumas ir SM96 šventė pergalę rezultatu 59:45.

Rezultatyviausiai Kuršėnų SM96 ekipoje žaidė Kristijonas Lotiukas– 17 taškų ir Aistis Dainauskis – 15.
„Cerera LT“ didžiausią indėlį įnešė Gražvydas Mockus – 12 taškų bei Rokas Ivoškevičius – 8.

Debiutantų nesėkmės

29 Arūno Bačkio taškų nepakako Meškuičių „Meškuičių“ (2/3) ekipai, kuri namie apmaudžiai pralaimėjo Gruzdžių „Gruzdžiams“ (3/1). Nors pirmajame kėlinuke svečiai nokautavo varžovus, šeimininkai rankų nenuleido ir pristabdė gruzdžiškius, tačiau trečiajame kėlinuke „Meškuičiai“ pateko į duobę ir iš jos nebesugebėjo išlipti. Paskutiniajame kėlinuke susigrizbę vytis svečius, meškuitiškiai pritrūko laiko ir pralaimėjo rezultatu 82:87.

„Meškuičių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Arūnas Bačkys, pelnęs 29 taškus, bei Aleksas Vaikutis – 19.
„Gruzdžių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Nedas Palubinskis – 20 taškų, bei Nedas Palubinskis – 18.

Nepasisekė šiame ture ir kitiems debiutantams – Kairių „Kairių“ (1/3) krepšininkams, kurie namie nesugebėjo įveikti Noreikių „Noreikių“ (2/3). Kaip ir „Meškuičių“ ekipai, šeimininkams lemiamas tapo trečiasis kėlinys, kuomet svečiams leidę susikrauti8 taškų persvarą, jos panaikinti nesugebėjo. Pergalę šventė „Noreikiai“ rezultatu 75:66.

„Kairių“ ekipoje išsiskyrė Aivaras Vasiliauskas, pelnęs 12 taškų, bei Mindaugas Andrijauskas – 11.
„Noreikių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Valdas Kiliokas – 21 taškas, Vytautas Lionas ir Tadas Tomkevičius po 16.

Rezultatyviausių sąraše pirmą vietą tvirtai užima Mantas Jankaitis („Kužiai“) su 39 taškais, antras – Julius Ščipokas („Savi“)27,5 taško per rungtynes, trečioje Justas Laimikis su 26 taškais.

Visi rezultatai:

Meškuičių „Meškuičiai“ – Gruzdžių „Gruzdžiai“  82:87
(I-18:27, II-24:19, III-15:27, IV-25:14)

Kuršėnų „Diringa“ – Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“  78:69
(I-18:19, II-20:18, III-17:17, IV-23:15)

Justas Laimikis – 30       Laimonas Šiūšė – 15
Juozas Staponkus – 14   Kazimieras Šleževičius – 14

Kairių „Kairiai“ – Noreikių „Noreikiai“  66:75
(I-15:16, II-22:18, III-10:21, IV-19:20)

Aivaras Vasiliauskas – 12                Valdas Kiliokas – 21
Mindaugas Andrijauskas – 11   Vytautas Lionas – 16
Tadas Tomkevičius – 16

L. Ivinskio gimnazijos SK „Savi“ – Kuršėnų „Senukai“  70:73
(I-16:15, II-15:24, III-27:15, IV-12:19)

Julius Ščipokas – 22                     Karolis Grigalius – 28
Eimantas Alejūnas – 16                Gediminas Rupšys – 16

Ginkūnų „Ginkūnai“ – Kužių „Kužiai“   91:94
(I-14:17, II-22:28, III-31:21, IV-15:16, pratęsimas 9:12)