Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Sužaistas Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos I etapo VI turas

Praeitą savaitę vykusiose dvikovose pergales dažniau skynė šeimininkai, o viso turo pažiba tapo rungtynės tarp Gruzdžių „Gruzdžių“ bei Ginkūnų „Ginkūnų“, kuriose prireikė ir pratęsimo. Šiame ture ilsėjosi Kuršėnų „Diringos“ bei Meškuičių „Meškuičių“ ekipos.

Antrasis pratęsimas iš eilės

Įdomiausia turo dvikova vyko Gruzdžiuose, kur susitiko vietos „Gruzdžiai“ (4/1) bei Ginkūnų „Ginkūnai“ (2/3). Iki šio mačo šeimininkų ekipa buvo patyrusi pralaimėjimą tik prieš lentelės lyderius – „Kužių“ krepšininkus, kai tuo tarpu ginkūniškiai turėjo dvi pergales bei du pralaimėjimus, kuriuos patyrė (vieną jų po pratęsimo) paskutinėse dvejose rungtynėse.

Jau nuo pat pradžių užvirė atkakli kova, tačiau labiau sekėsi Ginkūnų komandai, kuri įgijo 6 taškų persvarą. Svečiai ne nemanė sustoti ir antrajame ketvirtyje, tad skirtumas pasiekė dviženklę persvarą ir komandos išėjo ilsėtis, rezultatui esant 49:38 „Ginkūnų“ komandos naudai.

Trečiasis kėlinukas nesiskyrė niekuo nuo pirmųjų dvejų, tad atrodė, kad rungtynėse viskas aišku. Ginkūniškiai ketvirčio viduryje turėjo jau dvidešimt taškų persvarą, tačiau nors kėlinuko pabaiga ir nežadėjo nieko blogo, bet iš aikštės vidurio paskutinę sekundę pataikė Kęstutis Dominauskas, tad skirtumas sumažėjo iki 15 taškų.

Tikriausiai įkvėpti tokio neįtikėtino metimo, gruzdžiškiai ėmė spausti varžovus, dėl ko „Ginkūnų“ komanda pasimetė ir pradėjo daryti vaikiškas klaidas, o į tai „Gruzdžių“ ekipa atsakė neįtikėtinų tolimų šūvių šou.

„Ginkūnų“ problemos tuo nesibaigė. Penktą kartą prasižengė Gytis Stankevičius, o čia pat po dar vieno taiklaus metimo šeimininkai išsiveržė į priekį.

Nuo kėlinuko vidurio prasidėjo nervų karas. Pergalės tikėjosi tiek viena, tiek kita komanda. Visgi paskutinę galimybę laimėti turėjo „Ginkūnai“, kurių metimas buvo netaiklus. Pratęsimas.

Pratęsimo metu ir toliau kova vyko taškas į tašką, o pabaigoje gruzdžiškiai pasinaudodami Ginkūnų klaidomis persvėrė rezultatą savo naudai ir išplėšė puikią pergalę rezultatu 110:107.

Ginkūnams tai buvo trečioji nesėkmė, bei antroji su pratęsimu, iš eilės, kuomet nepavyksta iškovoti pergalės.

„Gruzdžių“ ekipos vadovas Aurimas Skėrys buvo patenkintas pergale „Pavyko eigą pakreipti mūsų naudai, nors ir pralaiminėjome tris kėlinukus. Ketvirtojo kėlinuko viduryje atlikome sėkmingą žaidėjų rotaciją, perėmė gal 7-8 kamuolius ir sumetėme tritaškius, kai to reikėjo“.

„Kęstučio Dominausko tritaškis labai nenustebino, nes per treniruotes, varžybas jis dažnai pataiko tokius metimus, tačiau po jo metimo komanda įgavo papildomų jėgų kovoti dėl pergalės.

„Kągi rezultatas neblogas, 2-oji vieta grupėje po pirmojo rato, bandysime ir toliau išlaikyti panašų lygį. Žinoma, sunku bus atkovoti taškus iš Kužių, laimėti vėl prieš Ginkūnus, bet bandysime. Svarbiausia išlaikyti žaidėjus komandoje“, – ateities planus dėliojo A. Skėrys.

Tuo tarpu „Ginkūnų“ ekipos vadovas Arnas Lukošaitis vaizdžiai lygino pralaimėjimą: „Pralošėme panašiai kaip Kauno „Žalgiris“ Kantu komandai. Išvaistėme turėtą pranašumą… O pralaimėjome, nes per anksti patikėjome pergale ir šiek tiek atsipalaidavome. Be to, kaip ir praėjusiose varžybose darėme daug neleistinų klaidų, nepataikėme baudų ir neapsigynėme“.

„Žinoma dėl ketvirto kėlinuko nesėkmės galima kaltinti ir varžovus. Sumetė viską, ką metė, o mes šiek tiek pasimetėme ir pradėjom skubėti, tad pasipylė klaidos“.

„Pralaimėjome net trečią kartą iš eilės. Ir visus kartus 3 taškais. Komandą, aišku, tas slėgs, bent iki ketvirtadienio, kuomet susitiksime su Meškuičių komanda. Tikėkimės, kad viskas bus gerai ir išbrisime iš mus užgriuvusios nesėkmių lavinos. Mes baltų vėliavų dar nekeliame. Juo labiau, kad visos komandos papuola į atkrintamąsias varžybas“.

„Nauji žaidėjai – Artūras Buivydas, Gytis Stankevičius ir Renatas Jokubauskis sėkmingai pakeitė susižeidusius ir išvykusius žaidėjus. Jie atiduoda visas jėgas, tačiau komandai dar trūksta didesnio tarpusavio supratimo. Tikimės, kad Ovidijus Bagdonas ir Ramūnas Lipnickas jau greit atsigaus po patirtų traumų ir nuo antro rato prisijungs prie komandos. Ankščiau ar vėliau fortūna ir mums nusišypsos“, – šypsojosi A. Lukošaitis.

„Gruzdžių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Mantas Bagdonavičius, pelnęs 26 taškus. Nedas Palubinskis pridėjo 18.

„Ginkūnų“ ekipoje išsiskyrė Ramūnas Neimantas su 36 taškais, bei Artūras Buivydas 31.

Intrigos netrūko

Sausus vartus išlaikė Kuršėnų „Senukai“ (5/0), po kurių kojomis krito „Kristalas-Autobaltika“ (3/2). Itin rezultatyviose rungtynėse atkakli kova vyko iki ilgosios pertraukos, po kurios „Senukai“ spurtavo ir įgijo 18 taškų persvarą (58:76), ir nors „Kristalo“ veteranai ketvirtajame bandė susigražinti prarastas pozicijas, kažką keisti buvo per vėlu ir „Senukai“ iškovojo pergalę rezultatu 102:93.

Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“: Rolandas Orda – 26, Rolandas Bartaševičius – 18

Kuršėnų „Senukai“: Gediminas Rupšys – 21, Irmantas Laureckis – 19

Nepasigailėjo. Dar vienose vykusiose rungtynėse gimnazijos sporto salėje susisitiko dvi jaunimo komandos – vietos sporto klubas „Savi“ bei „Cerera LT“. Gimnazistai, vedami komandos lyderio Juliaus Ščipoko bei puikias rungtynes sužaidusio Sigito Permino, neturėjo vargo su jaunaisiais „astronomais“ ir nugalėjo juos rezultatu 94:59.

L. Ivinskio gimnazijos SK „Savi“: Julius Ščipokas – 22, Sigitas Perminas – 21

SK „Cerera Lt“: Gražvydas Mockus – 18, Mantas Rimkus – 16

Neįmenama mįsle ir toliau išlieka Kužių „Kužių“ (5/0) krepšininkai, kurie šįkart savo tvirtovėje nepasigailėjo Kairių „Kairių“ (1/4) ekipos. Kužiškiai 23 taškų persvarą susikrovė jau per pirmąją pusę (48:25), tad trečiajame kėlinuke persvarą dar padidinę iki 34 taškų, atsipalaidavo ir leido priešininkams šiek tiek labiau atsikvėpti bei priartėti. Galutinis rezultatas 96:71.

Kužių „Kužiai“: Mantas Jankaitis – 27, Andrius Liutkus – 25

Kairių „Kairiai“: Aivaras Vasiliauskas – 19, Mindaugas Ernestas – 12

Nesustabdė. Verbūnuose vykusiose rungtynėse susitiko Noreikių „Noreikiai“ (2/4) bei Bubių „Bubiai“ (2/3) ekipos. Svečiai jau nuo pirmųjų rungtynių minučių pradėjo rodyti, ko atvažiavo. Visas rungtynes nei akimirkai neleidę atsikvėpti Noreikių krepšininkams, bubiškiai iškovojo lengvą pergalę rezultatu 106:71.

Noreikių „Noreikiai“: Sigitas Stankus – 26, Virginijus Užemeckis – 23

Bubių „Bubiai“: Paulius Bakšys – 33, Marius Šimkus – 19

Antrą pergalę iš eilės iškovojo jaunieji Kuršėnų sporto mokyklos auklėtiniai – Kuršėnų SM-96 (2/4), kurie rezultatu 69:53 įveikė niekaip rakto į pergalę nerandančius Daugėlių „Flamingo“ (0/5) krepšininkus. Daugėliškiai nesugebėjo rasti priešnuodžių SM96 ekipos lyderiui Edvinui Ožemblauskui, kuris tądien sužibėjo pelnęs daugiau nei pusę komandos taškų – 36, kai tuo tarpu iki tol vidutiniškai pelnydavo tik po 11 taškų.

Kuršėnų SM-96: Edvinas Ožemblauskas – 36, Irmantas Bernotas – 11

Daugėlių „Flamingas“: Tadas Daukšas – 12, Aleksas Venckus – 11

Rezultatyviausių žaidėjų trejete pirmoje vietoje tvirtai laikosi Mantas Jankaitis („Kužiai“) su 36 tšk., į antrą pakilo Paulius Bakštys su 27 taškais, trečioje – Julius Ščipokas 26,4 taško per rungtynes.

Visi rezultatai:

Gruzdžių „Gruzdžiai“ – Ginkūnų „Ginkūnai“ 110:107
(I-20:26, II-18:23, III-22:24, IV-39:26, pratęsimas 11:8)

Mantas Bagdonavičius – 26  Ramūnas Neimantas – 36
Nedas Palubinskis – 18        Artūras Buivydas – 31

Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“ – Kuršėnų „Senukai“  93:102
(I-25:30, II-20:17, III-13:29, IV-35:26)

Kužių „Kužiai“ – Kairių „Kairiai“  96:71
(I-20:11, II-28:14, III-25:14, IV-23:32)

Mantas Jankaitis – 27          Aivaras Vasiliauskas – 19
Andrius Liutkus – 25           Mindaugas Ernestas – 12

Noreikių „Noreikiai“ – Bubių „Bubiai“  71:106
(I-16:28, II-12:21, III-27:32, IV-16:25)

Sigitas Stankus – 26           Paulius Bakšys – 33
Virginijus Užemeckis – 23   Marius Šimkus – 19

Kuršėnų SM-96 – Daugėlių „Flamingas“  69:53
(I-14:10, II-19:11, III-19:11, IV-17:21)