REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

„Grafų baldai-Kristalas“ komandos vadovas A. Jonuška: „Visose pozicijose yra po keletą lygiaverčių žaidėjų“

Praeitą sezoną „Grafų baldų-Kristalo“ komanda neiškopė į Regionų krepšinio lygos pusfinalį, tačiau triumfavo Šiaulių krepšinio lygoje. Tad šiais metais pasistiprinę, kuršėniškiai ambicingai žvelgia į naują sezoną, o klausimus atsako  komandos vadovas ir SK „Kristalo“ prezidentas Alfredas Jonuška.

Ar esate patenkinti komandos pasiruošimu sezonui ir draugiškų rungtynių ciklu?

Kaip ir kiekvienais metais vyko pasirengimo stovykla rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjį. Kadangi įtempto sezono metu daug ką lemia fizinis krepšininkų pasirengimas, ši stovykla visapusiškai sustiprino komandą. Draugiškos rungtynės padėjo komandai susižaisti, išsibandyti derinius. Neteikėme daug reikšmės laimėtoms ar pralaimėtoms rungtynėms, nes tai buvo tik pasirengimo varžybos RKL ir ŠKL sezonui.

Kokia šiemetinė Kristalo sudėtis? Ar esate patenkinti komanda?

Komandos sudėtis yra gera. Visose pozicijose yra po keletą lygiaverčių žaidėjų. Manau, kad susižaidimas bus pasiektas sezono metu. Svarbiausia nebūtų traumų, susitvarkytume su emocijomis, o kada visi žaidėjai yra panašaus pajėgumo, lengviau ir lyderiams, ir visiems žaidėjams.

Kokia komandos tęstinumo politika, ar jaunieji Kuršėnų SM krepšininkai kviečiami kartu treniruotis su vyrais?

Paskutiniaisiais metais jaučiamas stygius pajėgių savų, vietinių krepšininkų. Mūsų siekis visada buvo ir yra, kad žaistų Kuršėnų ir Šiaulių rajono žaidėjai. Deja, norime ne tik sudalyvauti, pasižaisti stipriose lygose, bet ir laimėti. Todėl kviečiame į stovyklą ir į priešsezonines treniruotes daugiau sportininkų, o komandoje pasilieka stipriausi.

Džiugu, kad komandoje vėl žaidžia, anksčiau dalyvavę sportininkai, Rytis Grigaitis ir Daivaras Pakarklis. Sirgaliai pamatys ir naujų veidų. Su dideliu noru į komandą atėjo įžaidėjas Nerijus Daunoravičius ir du jauni krepšininkai – kužiškis Mantas Jankaitis  ir pakruojietis Domantas Aputis. ŠKL varžybose padės ir praėjusiame sezone žaidęs telšiškis Mindaugas Norkus.  Tai pajėgūs krepšininkai. Komandos branduolys išlieka tas pats, turėtume greičiau pasiekti gerą sportinę formą.

Ar ką keitėte trenerių štabe?

Trenerių štabe įvyko rotacija. Dabar komandos vyriausiasis treneris – Egidijus Morkūnas. Buvęs treneris Elijus Spulginas, pasilieka trenerių štabe.

RKL sezono startas jau penktadienį. Kokios nuotaikos, prognozės ir tikslai šiam sezonui?

Rezultatus skaičiuosime vėliau. Penktadienį kaip visada bus sunkios varžybos Neringoje. Ten mums po varginančios  kelionės nelabai sekdavosi, bet visada važiuojame laimėti. Šio sezono tikslai – regionuose patekti į finalinį ketvertą (paskutiniuosius metus 5-8 vietos – aut. pastaba).

Šiais metais ŠKL vyks „Šveicariška sistema“. Gal galėtumėt daugiau apie šį principą paaiškinti. Ar jis bus patogus komandai?

Principas yra naujas ir mums. Privalumas, kad pirmąsias varžybas pradeda visų lygų komandos išrikiuotos pagal reitingą atkrintamų varžybų principu.  Penketą turų žaisime su žemiau esančia komanda. Po to komandos bus išskirstytos pagal pajėgumą (užimamą vietą) į lygas ŠKL, ŠKAL ir ŠKBL. Vėliau varžybos lygose. Atrodo, kad nereikšmingų varžybų nebus, nesvarbu su kuo žaistum, nes visada žaisi su panašaus pajėgumo komanda. Sistema nauja – išbandysim.

ŠKL į nuostatus norėjo įtraukti punktą, kad RKL žaidėjai negali atstovauti komandai, tai būtų reiškę, kad kuršėniškiai negalėtų dalyvauti miesto lygoje. Kaip pavyko rasti kompromisą ir taikiai tai išspręsti?

Kai lyga išsiaiškino, kad RKL lyga yra mėgėjų lyga ir tai paliestų daugelį komandų, bei kristų lygos prestižas ir pajėgumas, buvo nuspręsta į tai nekreipti dėmesio.

Kokie tikslai šių metų ŠKL sezonui?

Šiaulių lygoje apginti čempionų titulą. Esame ŠKAL čempionai, ŠKL 3 ir 2 vietos laimėtojai ir keturis kartus čempionai.  Varžybos prasideda iš naujo ir pasiekimai nieko nebereiškia, nebent priešininkų didesnis noras mus nugalėti. Reiks kautis ir tiek.

Kokie pagrindiniai rėmėjai rems komandą šį sezoną?

Padaugėjo rėmėjų. Esame ne profesionalus klubas, todėl ir išlaidos atitinka tą lygį. Be jokios abejonės Šiaulių rajono savivaldybės prisidėjimas išlieka labai svarbus. Taip pat pratęsėme paramos sutartį  su pagrindiniu rėmėju UAB „Grafų baldai“. Vienu iš solidžiausių ir naujų rėmėjų šį sezoną turime UAB „Limega“. Džiaugiamės, kad šiais metais prisideda prie komandos išlaikymo ir daugiau įmonių, kurios supranta, kad reikia Kuršėnams ir rajonui turėti komandą, suteikti kuo daugiau pasididžiavimo ir malonumo sirgaliams, stebint savo komandos dalyvavimą stipriausiose Lietuvos ir Šiaulių lygose. Dėkojame visiems rėmėjams ir komandos draugams. Pergalių bus.

Dėkojame už atsakymus ir linkime sėkmės šiame sezone!

Benediktas Jonuška
www.kristalas.net

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: