REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Comenius programos daugiašalės mokyklų partnerystės projekto partnerių susitikimas Rumunijoje Nuotraukos

VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla dar kitos aštuonios mokyklos iš Europos šalių: Rumunijos, Portugalijos, Bulgarijos, Lenkijos, Turkijos, Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos, vykdo Comenius programos daugiašalės mokyklų partnerystės projektą „Menas ir mokslas – geriausi tautinių vertybių ambasadoriai Europoje“ („Art and Science – The Best Ambassadors of the National Values within Europe“).

Projektas įgyvendinamas siekiant skatinti kultūrų įvairovę, išryškinti kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies nacionalines vertybes, tradicijas, papročius, žymiuosius menininkus ir mokslininkus, plėtoti mokinių žinias apie savo ir kitų Europos šalių meną bei mokslą.

Pirmąjį partnerių susitikimą organizavo projektą koordinuojanti „Tudor Arghezi” mokykla, esanti Krajovos mieste, Rumunijoje. Susitikime dalyvavo VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos projektų vadovė Salvinija Paulauskienė ir vyresnioji anglų kalbos mokytoja Kristina Voitkevič.

Pagal rumunų tradicijas rumunų mokiniai svečius pasitiko su duona ir druska. Mokyklos direktorius Lucian Sandoi pristatė mokyklą, miestą ir regioną. Projekto koordinatorė Cristina Rotaru pasidalino mokyklos projektine patirtimi, dalyvaujant tarptautiniuose Comenius/Grundtvig projektuose, pristatė rumunų rudens papročius ir tradicijas. Mokyklos administracijos darbuotojai vaišino svečius tradiciniais rumuniškais patiekalais, kuriuos gamino patys. Mokiniai buvo parengę meninę programėlę – sporto salėje dainavo rumunų liaudies dainas, šoko liaudies šokius, kartu kvietė šokti ir užsienio svečius. Įdomu buvo stebėti mokinių demonstruojamus chemijos, fizikos ir biologijos eksperimentus.

Krajovos miesto merijoje buvo organizuotas projekto partnerių susitikimas su vicemere. Krajovos apskrities taryboje pranešimą apie miesto kultūros puoselėjimą ir Europos Sąjungos investicijas į apskrities infrastruktūrą skaitė viceprezidentas Leonard Iovan.

Viena savaitės diena buvo paskirta projekto įgyvendintų veiklų aptarimui ir prezentacijų demonstravimui. Kiekvienos šalies atstovai demonstravo savo mokinių parengtas prezentacijas „Aš didžiuojuosi, kad esu…(lietuvis, rumunas, portugalas ir t.t.)“ ir „Rudens papročiai ir tradicijos“, vyko diskusija dėl tolimesnių projekto veiklų įgyvendinimo.

Projekto koordinatoriai buvo parengę turiningą kultūrinę programą. Aplankėme „Saint Ana“ vienuolyną, Romanescu nacionalinį parką, kuris yra trečias pagal dydį visoje Europoje, hidroelektrinę. Targu Jiu mieste pamatėme garsaus XX a. rumunų skulptoriaus Konstantino Brankuši skulptūras: „Tylos stalas“, „Bučinių vartai“ ir „Begalybės kolona“, išgirdome jų sukūrimo istoriją. Daug įspūdžių paliko kelionė autobusu po Karpatų kalnus. Lankėmės Sinajoje, Rumunijos karalių vasaros rezidencijoje – Peles pilyje, Rosnovo viduramžių tvirtovėje, istorinėje Transilvanijos „Brano“ pilyje, apraizgytoje kraupių legendų apie grafą Drakulą.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas Rumunijoje buvo labai įdomus ir naudingas, daug ką naujo sužinojome apie Rumunijos istoriją, kultūrą, iki šiol išlikusius papročius ir tradicijas. Buvo aptartos jau įgyvendintos projekto veiklos, iškilusios problemos, pasiskirstyta užduotimis tarp partnerių, tartasi dėl antrojo partnerių susitikimo, kuris planuojamas2013 m. vasario mėn. Portugalijoje.

Leonardo da Vinci programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Salvinija Paulauskienė
VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos
projektų vadovė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: