Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Sužaistas Šiaulių rajono vyrų mėgėjų lygos II turas Nuotraukos

Turas pasižymėjo tuo, kad praeitą savaitę netrūko itin atkaklių kovų, kuriose sprendėsi mačo lemtis paskutinėmis minutėmis, antrąją pergalę iš eilės iškovojo Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“, o saldų revanšą prieš Ginkūnų „Ginkūnus“ pasiekė Bubių „Bubiai“. Šiame ture nerungtyniavo Daugėlių „Flamingas“.

Po kojomis ir kitas finalo dalyvis

Dar vieną puikią pergalę iškovojo Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“ (2/0), šįkart patiesęs aukščiausius tikslus šiemet puoselėjantį bei veiklos dešimtmetį švenčiantį sporto klubą „Kuršėnų Senukus“ (1/1).

Nedaug kas tikėjo, kad iš SK „Kristalo“ veteranų sudaryta komanda, jau pirmuose dvejuose ratuose turėjusi susitikti su abejais pernykščio ŠRVMKL finalo dalyviais, iškovos abi pergales ir tvirtai įsitaisys turnyrinės lentelės viršuje. Visgi skaičiai rodo ką kitą – šiemet „Kristalas-Autobaltika“ privers bijoti ne vieną pogrupio ekipą.

Rungtynėse namuose „veteranai“ jau pirmajame kėlinuke prieš „senukus“ pateikė rimtą ženklą, kad kova dėl pergalės bus iki paskutinės minutės, ir įgijo keturių taškų pranašumą (23:19), visgi ambicijų nestokojantys svečiai antrajame rezultatą kiek aplygino, tad komandos išėjo ilsėtis šeimininkams pirmaujant vienu tašku (39:38).

Trečiasis kėlinukas tapo esminiu abejų komandų akistatoje, taikliai šaudęs „Kristalas-Autobaltika“ pasinaudodamas vangiai rungtyniaujančiais priešininkais, įgijo 8 taškų persvarą, kurios nepaleido iki rungtynių pabaigos ir šventė pergalę, rezultatu 83.74.

Po rungtynių paklaustas apie pergalės paslaptį „Kristalo-Autobaltikos“ treneris Alvydas Alsys pabrėžė pergalių svarbą: „Taigi, antrame ture antra pergalė iš eilės. Gal nebūtų tiek daug dėmesio dėl to, bet kadangi laimėta prieš pernykščio finalo dalyvius, pergalės mums labai svarbios“.

„Paslapčių ar dar ko nors čia nėra. Sezonas tik prasidėjo, matyt komandoms reikia daugiau susižaisti. ,,Kristalo – Autobaltikos“ komanda, kaip jau minėjau anksčiau, praktiškai liko nepakitusi. Labai daug ką reiškia ir tai, kad į treniruotes Pavenčių mokyklos sporto salėje susirenka po 15 – 17 vyrų, kuriems jau per 35. Džiaugiuosi dėl to, kaip treneris. Turiu daugiau keitimų laisvės, rungtynių pabaigoje išliekame ,,šviežesni““.

„Varžovai, reikia pripažinti, buvo ir lieka labai grėsmingi, t.y., jaunos, greitos komandos. Todėl tikiu, viskas priešakyje. Tikiu ir tuo, kad daugelis komandų mums pavydėtų tarpusavio gerų santykių tarp komandos žaidėjų. Kad ir neformalus sezono atidarymas, kapitono rinkimai, per kuriuos garbingai išrinktas E. Spulginas. Kol kas viskas gražu, tikimės šiuos metus palydėti be pralaimėjimų, o kitais metais neverksime, jei kas nors ir nepavyks. Sėkmės!“, – džiaugėsi komanda A. Alsys.

Tuo tarpu sporto klubo „Kuršėnų senukai“ idėjinis vadovas Rikantas Putvinskas gyrė priešininkus: „Varžovai sužaidė geras rungtynes, ypač trečią kėlinuką. Gerai pataikė, primetė mums savąjį žaidimą“.

„Šiandien nebuvo pas mus gero nusiteikimo. Turime 8 naujus žmones, tad reikės laiko susistyguoti. Nežinojau savo komandos lygio, dabar bus aišku, ką reikia taisyti“.

„Na, sezonas ilgas, tikimės, žaidimą pagerinsime“, – optimistiškai buvo nusiteikęs R. Putvinskas.

Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“ – SK „Kuršėnų Senukai“ 83:74
(I-23:19, II-16:19, III-26:18, IV-18:18)

Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“: Rolandas Bartaševičius – 27, Kazimieras Šleževičius – 19
SK „Kuršėnų Senukai“: Karolis Grigalius – 26, Gerardas Dainauskas – 20

Sėkmė dažniau lydėjo šeimininkus

Duobė. Švytuoklės principu vykusiose rungtynėse, pirmajame ir trečiajame kėlinukuose į duobę patekę SK „Kairiai“ (1/1) svečiuose neatsilaikė prieš Gruzdžių „Gruzdžių“ (2/0) uraganą ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Itin galingai startavę gruzdžiškiai kol kas čempionate žengia be pralaimėjimų ir turnyrinėje lentelėje užima trečią vietą, tuo tarpu Kairių ekipa rikiuojasi penkta.

Gruzdžių „Gruzdžiai“ – SK „Kairiai“  70:51
(I-22:6, II-7:10, III-21:7, IV-20:28)

Gruzdžių „Gruzdžiai“: Karolis Jasotis – 15, Paulius Zdanys – 14
Kairių SK „Kairiai“: Vitalis Obrikas – 16, Artūras Šimaitis – 11

Nepasipriešino. Nors prieš rungtynes turnyro debiutantai „Verbūnai“ (0/2) žadėjo stiprią kovą ir pasipriešinimą prieš vieną turnyro favoritus „SK Kužius“ (2/0), visgi naujokams jau pirmajame kėlinuke priešininkai parodė savo jėgą ir praktiškai nulėmė rungtynių baigtį po pirmų dešimties minučių.

Kužių „Kužiai“ – Verbūnų „Verbūnai“  104:64
(I-37:6, II-22:22, III-29:17, IV-16:19)

Kužių „Kužiai“: Marius Jankaitis – 19, Sigitas Šapas – 17
Verbūnų „Verbūnai“: Algirdas Vozgirdas – 19, Ernestas Taujanskas – 17

Neįveikiama užduotis. Atkakli kova vyko Meškuičiuose, kur vietos „Meškuičiai“ (1/1) po įnirtingos dvikovos palaužė Noreikių „Noreikių“ (0/2) pasipriešinimą. Svečių neišgelbėjo ir itin naudingas, rezultatyviausiu žaidėju lygoje po II turo tapusio, Valdo Kilioko pasirodymas (33 taškai). Įdomu pastebėti tai, kad noreikiškiai Meškuičiams pralaimėjo trečią kartą iš eilės, įskaitant praeitą sezoną.

Meškuičių „Meškuičiai“ – Noreikių „Noreikiai“  72:68
(I-23:25, II-20:15, III-20:18, IV-9:10)

Meškuičių „Meškuičiai“: Tadas Andrulis – 24, Saulius Nemanius – 18
Noreikių „Noreikiai“: Valdas Kiliokas – 33, Virginijus Užemeckis – 14

Saldus revanšas. Bubių „Bubiai“ (2/0) pagaliau gali džiaugtis, pasiekę saldų revanšą namie prieš Ginkūnų „Ginkūnus“ (0/2), kuriems praeitame sezone abu kartus pralaimėjo. Itin rezultatyviose rungtynėse eigą šeimininkai perlaužė antrajame kėlinuke, kuomet įgijo vienuolikos taškų persvarą. Ją išlaikę iki pat rungtynių sirenos, šventė pergalę rezultatu 100:87. Ginkūnų „Ginkūnai“ kol kas išlieka prasčiausiai besiginančia ekipa lygoje, vidutiniškai praleisdama po 103 taškus.

Vienintelė lygos komandos vadovė Liveta Stankutė džiaugėsi komandos pergale ir kovine dvasia: „Šiandien namuose žaidėme su tikrai stipria komanda „Ginkūnai“, tad tikriausiai mus lydėjo sėkmė ir sėkmingai kovojome iki pat galo“.

„Mačas buvo labai svarbus, todėl vyrukai pasistengė ir išplėšė pergalę. Džiaugiuosi už savo komandą, per kiekvienas varžybas jie tobulėja, atsiranda komandinis žaidimas. Tai labai labai svarbu“.

„Vyrai nebuvo atsipalaidavę nei viename kėlinuke, žinau, kad jie į varžybas susirenka tik tam, kad laimėtų“, – šypsojosi L. Stankutė.

Bubių „Bubiai“ – Ginkūnų „Ginkūnai“  100:87
(I-27:24, II-25:17, III-25:25, IV-23:21)

Bubių „Bubiai“: Mindaugas Kydikas – 27, Aurimas Urbonas – 24
Ginkūnų „Ginkūnai“: Artūras Buivydas – 21, Ovidijus Bagdonas – 16, Ramūnas Neimantas – 16, Linas Stankus – 16, Ričardas Vaitkevičius – 16

Raudėnų derbis. Derbyje tarp turnyro debiutantų Raudėnų „Reindžerių“ (0/2) bei Raudėnų „Diringos“ (1/1) intrigos nebuvo nuo pat pirmų rungtynių minučių. Jau pirmajame kėlinuke praeitų metų čempionai išliejo pyktį už praeito turo pralaimėjimą, tačiau antrajame ir trečiajame kiek pristabdė arklius, leisdami naujokams kiek pasireikšti. Visgi ketvirtajame ketvirtyje „Diringa“ tiesiog nušlavė varžovus ir laimėjo mačą 123:62.

Raudėnų „Reindžeriai“ – Raudėnų „Diringa“  62:123
(I-7:34, II-29:24, III-11:18, IV-15:47)

Raudėnų „Reindžeriai“: Arnoldas Glodenis – 18, Vaidas Abakas – 10
Raudėnų „Diringa“: Tomas Grinevičius – 29, Justas Laimikis – 25

Trileris Kuršėnuose. Dar vienose atkakliai vykusiose rungtynėse susitiko jaunieji Kuršėnų krepšininkai – Kuršėnų SM-1996 (1/1) bei „Cerera LT“ (0/1). Itin atkakliai vykusiame mače pirmaujanti komanda keiteisi tiek į vieną, tiek į kitą pusę, o rungtynių baigtis sprendėsi paskutiniajame ketvirtyje, kuriame stipresni buvo šeimininkai, įveikę priešininkus rezultatu 75:71.

Kuršėnų SM-1996 – Kuršėnų „Cerera LT“  75:71
(I-10:14, II-24:22, III-17:16, IV-24:19)

Kuršėnų SM-1996: Kristijonas Lotiukas – 22, Aistis Dainauskis – 16
Kuršėnų „Cerera LT“: Gražvydas Mockus – 20, Karolis Jonuška – 18

Rezultatyviausių trejetuke po šio turo pasikeitė tik viršūnėje esantis krepšininkas. Po praeito turo pirmoje vietoje buvęs Mindaugas Jokūbauskas šįkart sužaidė itin nerezultatyvias rungtynes ir nukrito į dešimtą vietą, o į pirmą vietą pakilo Valdas Kiliokas iš Noreikių „Noreikių“, pelnantis vid. po 29.5 taško. Antroje ir trečioje vietose karaliauja Bubių „Bubių“ krepšininkai – Mindaugas Kydikas pelno po 28 taškus, Aurimas Urbonas – 26.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.