REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Įžiebdami žvakes skautai kvies taikai

Gruodžio 17 d. į Lietuvą vėl atkeliauja žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis – Betliejaus taikos ugnis. Iki pat Kalėdų skirtingos skautų organizacijos kvies visus mūsų šalies gyventojus įžiebti žvakeles, simbolizuojančias ramybę ir susitaikymą su savimi bei aplinkiniais.

Daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje vykstančios „Betliejaus taikos ugnies“ akcijos metu per šv. Mišias uždegta žvakės liepsnelė keliauja iš rankų į rankas, neaplenkdama ir globos namų, ligoninių, kalėjimų, universitetų, aukščiausių Lietuvos valdžios institucijų bei kitų organizacijų. Šiemetinis Betliejaus taikos ugnies akcijos moto – „Su taika mes visi laimime“. Kaip teigia akcijos sumanytojai, simboline žvakės liepsna siekiama paskatinti įžiebti taiką ir ramybę pirmiausiai savo širdyse, o po to – ją skleisti aplink.

„Betliejaus ugnis man yra maža deganti žvakutė, kuri sugeba apšviest ne tik ilgą kelią, bet ir žmonių širdis. Akcijoje dalyvauju jau daug metų ir kiekvienąkart labai laukiu gruodžio, kad vėl galėčiau dalintis šviesa su kitais. Tikriausiai todėl, kad norisi daryti gera žmonėms ne už materialų atlygį, o už šypsenas ant vaikų veidelių ir nuoširdžią padėką iš tėvelių. Yra vietų, kur ta šviesa yra labai laukiama“, – sakė Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos skautė Evelina Čerepan.

Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos narei Austėjai Gudaitei BTU akcija susijusi su pasiruošimu šv. Kalėdoms. „Per simbolinę žvakės šviesą mes skatinami dalintis su aplinkiniais pasauliui gimusio Kristaus šviesa. Tai galimybė kitiems parodyti gerumą ir viltį. Juk šv. Kalėdų laikas tam ir yra skirtas“, – įsitikinusi mergina.

Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986 m. Austrijoje, vykdant socialinę paramos akciją „Šviesa tamsoje“, kai vienas ypač daug gero nuveikęs vaikas nukeliavo į Palestiną ir Betliejuje uždegė žvakę, kurią kaip taikos ir vilties simbolį parvežė į Vieną ir išplatino savo šalyje. Iš pradžių ši tradicija įsitvirtino tik Austrijoje, tačiau labai greitai taikos ugnis skautų bei visų geros valios žmonių dėka išplito po visą pasaulį. Šiuo metu Taikos šviesos nešimas yra virtęs nauju Kalėdiniu papročiu. Akcijos tikslas – paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo aplinkoje, siekti tolerancijos visoms etninėms, kultūrinėms, politinėms ir religinėms grupėms.

Daugiau informacijos:

  • Gruodžio 17 d. 18.30 val. ekumeninės pamaldos Šv. Kazimiero bažnyčioje (Vilnius)
  • Gruodžio 18 d. ugnelė dalinama traukinių tarpinėse stotelėse: Vilnius – Klaipėda (9:40-14:37) ir Vilnius – Turmantas  (15.00-17:36)
  • Gruodžio 23 d. 12:00-20:00 val. ugnelė dalinama Vilniaus Katedros aikštėje prie prakartėlės
  • Gruodžio 23d. nuo 8:00 val. Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje Žemaitijos skautų organizacijos Perkūno draugovės skautai dalins ugnelę
  • Naujausia informacija dėl ugnelės dalinimo vietų Lietuvos miestuose: socialinio tinklapio Facebook puslapyje BTU – Betliejaus taikos ugnis.
  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: