REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Paskutiniajame 2012 metų Šiaulių rajono tarybos posėdyje – Kuršėnų dvaro klausimas

Paskutiniajame, devintajame, šiais metais Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo sprendžiami du su Kuršėnais susiję klausimai – dėl Kuršėnų komunalinio ūkio teikiamų pirties paslaugų kainos bei Kuršėnų dvare esančio privataus buto perėmimo visuomenės reikmėms.

Pirmiausia buvo patvirtintos Kuršėnų komunalinio ūkio teikiamų pirties paslaugų kainos, tuo tarpu darbotvarkės klausimas dėl taikos sutarties civilinėje byloje dėl turto paėmimo visuomenės poreikiams ir didžiausios leistinos atlyginimo sumos nustatymo sukėlė nemažai aistrų ir diskusijų.

Visgi sprendimas priimtas, kad būtų sudaryta taikos sutartis su Kuršėnų dvare butą turinčiu verslininku bei nustatyta už paimamą visuomenės poreikiams turtą  didžiausia leistina suma – 130 tūkst. litų.

Kursenai.lt primena, kad prieš penkerius metus Šiaulių rajono savivaldybė buvo parengusi dokumentus ir tikėjosi iš Norvegijos fondų gauti finansavimą Kuršėnų dvaro restauracijai. Tačiau iškilo problema – iš avarinio pastato nesutiko išsikelti viena šeima. Šiaulių rajono savivaldybė avarinės būklės dvare esančiam butui išpirkti siūlė 300 tūkst. litų, tačiau šeimininkas nesutiko. Kitoms trims dvare gyvenusioms šeimoms Šiaulių rajono savivaldybė nupirko butus.

Kadangi Norvegijos fondas privačios nuosavybės neremia, buvo prarastos fondo lėšos, o vertingas pastatas baigia susmegti. Šiemet vėl atnaujintos derybos, o savininkas yra pateikęs pasiūlymą, kad savivaldybė turtą įsigytų už 240 tūkst. litų.

Dabar, Šiaulių rajono savivaldybė, turėdama turto vertintojų pateiktus dokumentus, kreipėsi į teismą dėl buto paėmimo visuomenės poreikiams.

60 kv. m. butą nepriklausomi vertintojai įvertino 66 tūkst. litų, tad Šiaulių rajono tarybos pasiūlymas už 130 tūkst. litų yra kompromisinis variantas. Jeigu tarybai ir buto savininkui nepavyks susitarti, teismas spręs dešimtmetį užsitęsusį ginčą.

Parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės bei etaplius.lt informaciją.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: