REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Vytauto Vitkausko premija – kuršėniškiams Nuotraukos

Šiaulių rajono kultūros centre iškilmingai apdovanoti Vytauto Vitkausko premijos laureatai. Šiaulių rajono mero pavaduotojas Antanas Bezaras, Lietuvos Respublikos Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Daiva Miliauskienė bei Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė nuoširdžiai sveikino gabiuosius mokinius bei jų mokytojus.

Visus susirinkusius maloniai nuteikė Leontinos ir Petro Valskių vadovaujamo vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ sukurta kompozicija „Vytautas Vitkauskas – kalbininkas su dideliu žodynu“. Bibliotekininkės buvo parengusios parodėlę. Šventės dalyviams priminti Vytauto Vitkausko nuopelnai lietuvių kalbai, jo širdies graužatis dėl menkėjančios lietuviško žodžio vertės. Kalbą jis lygino su pasėliais – neprižiūrėsi, prižels piktžolių. Todėl ir sumanė kalbininkas skelbti konkursą ir iš savo kišenės kasmet skirti po 1000 litų laureatams. 2005 metais premija buvo įsteigta, o po trejų metų iniciatyvą perėmė Šiaulių rajono savivaldybės administracija.

Konkurse šiais metais dalyvavo tik 10 mokinių iš dviejų rajono mokyklų. Jų darbus apžvelgė Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytoja Alina Šimkevičienė. Nors nuostatuose parašyta, jog vertinami filologiniai darbai, sulaukta dviejų merginų poezijos. Mokytoja džiaugėsi visų konkursantų darbais, dėkojo mokytojams, kurie savo mokiniuose geba įžvelgti filologinius gabumus.

Pirmoji vieta paskirta Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientams – Gabrielei Šniukaitei ir Ryčiui Baltučiui. Jiems įteikta 600 litų premija. Gimnazistai, mokomi Raimondos Rumbinaitės, pastatė savotišką paminklą Vytautai Vitkauskui – atliko išsamų tyrimą apie žymųjį kalbininką. Antroji vieta ir 200 litų atiteko Modestui Tyleniui (mokytoja Vita Šventickienė) iš tos pačios gimnazijos. Vaikinas tyrinėjo barbarizmus ir svetimybes. Trečioji vieta ir 100 litų paskirta Kuršėnų Pavenčių mokyklos dešimtokui Edmundui Riškui (mokytoja Violeta Kirkutienė). Dar du mokiniai – Rimvydas Felinskis ir Greta Daukšaitė paskatinti 50 litų.

Kuriančiais, tyrinėjančiais mokiniais džiaugėsi ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Laimutė Marytė Varkalienė, kiti svečiai. Ir nelaužant tradicijų renginys pabaigtas prie arbatos puodelio. Čia mielai sutiko dalyvauti ir Vytauto Vitkausko brolis Algis su žmona Jadvyga.

Šiaulių rajono savivaldybės inf.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: