Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Sužaistas Šiaulių rajono vyrų mėgėjų lygos III turas Nuotraukos

Bene atkakliausia dvikova praeitą savaitę vyko Verbūnuose, kur Noreikių „Noreikiai“ itin dramatiškoje kovoje patiesė Gruzdžių „Gruzdžius“ ir pagaliau atsirevanšavo už praeito sezono nesėkmes, tuo tarpu ne ką mažiau atkaklus mačas vyko tarp trečią pergalę iškovojusio „Kristalo-Autobaltikos“ bei „Cereros LT“ komandų, nors rezultatas ir neatspindi vykusios kovos. Šiame ture nerungtyniavo Kuršėnų SM-1996.

Dramatiška kova iki paskutinės minutės

Itin dramatiškai susiklostė mačas Verbūnuose, kur Noreikių „Noreikiai“ (1/2) priėmė svečius iš Gruzdžių (2/1). Iki šių rungtynių noreikiškiai buvo patyrę abu pralaimėjimus, tuo tarpu „Gruzdžiai“ priešingai – iškovoję dvi pergales iš tiek pat galimų, tad nusimatė įdomi dvikova tarp abejų komandų, ypač turint omeny tai, kad praeitame sezone „Noreikių“ komanda abu kartus pralaimėjo gruzdžiškiams, tad siekė revanšo savo aikštėje.

Jau nuo nuo ginčo kamuolio išmetimo užvirė atkakli kova aikštėje, o po pirmų dešimties minučių priekyje buvo svečiai trapių dvejų taškų persvara (14:16). Ją kiek padidino antrajame, kuomet pavyko kiek atitrūkti ir komandos išėjo ilsėtis Gruzdžiams turint 8 taškų pranašumą, tad per ilgąją pertrauką šeimininkai turėjo apie ką pasikalbėt.

Pertrauka Noreikių krepšininkams išėjo į naudą, po kurios jie ėmė vytis varžovus ir baigiantis trečiajam kėlinukui sumažino deficitą iki 4 taškų, tad ketvirtasis kėlinukas virto tikru mūšiu abejoms komandoms, kuriame geriau atrodė „Noreikiai“, geros gynybos dėka persvėrę rezultatą savo naudai ir laimėję rungtynes, rezultatu 66:64.

Po pergalės pakalbintas Noreikių „Noreikių“ vadovas Povilas Zaveckas buvo geros nuotaikos: „Kaip ir laikas jau buvo išlošti po tokios nesėkmių serijos bei pralaimėjimų Gruzdžiams. Mačą apibūdinčiau kaip geros gynybos, bet prasto puolimo derinį“.

„Nors pradžioje paleidome juos į priekį, visgi antroje rungtynių pusėje pavyko kaip reikiant užspausti, tad atsitiesėme. Na, o mačo pabaiga tapo komišku reginiu, kai per likusias tris sekundes abi komandos sugebėjo suklysti keturis kartus“.

„Labai reikalinga buvo mums ši pergalė. Po pirmų dvejų nesėkmingų rungtynių pabaigų, turėjo kažkada ir mums pasisekti, tai leis kiek psichologiškai atsigauti“, reziumavo P. Zaveckas.

Tuo tarpu Gruzdžių „Gruzdžių“ ekipos vadovas Aurimas Skėrys ieškojo pralaimėjimo priežasčių: „Nepavyko šįkart sužaisti. Nuvažiavome į rungtynes septyniese, o ir žaidėme lyg užmigę. Jei pirmoje rungtynių pusėje dar įgijome nemažą persvarą, po ilgosios pertraukos paleidome varžovus į priekį. Na, o pabaigoje jau vyko dvikova taškas į tašką, o mes nesugebėjome du kartus pataikyti ir persverti rezultatą“.

„Šiek tiek užklupo nesėkmės, šeštadienį irgi pralaimėjome kitoje lygoje, dar mūsų lyderis M. Bagdonavičius gavo traumą. Na, baigiasi dabar turas, gal po švenčių atsigaus visi“, – baigė pokalbį A. Skėrys.

Noreikių „Noreikiai“ – Gruzdžių „Gruzdžiai“ 66:64
(I-14:16, II-11:17, III-16:12, IV-25:19)

Noreikių „Noreikiai“: Lukas Stancelis – 17, Virginijus Užemeckis – 15
Gruzdžių „Gruzdžiai“: Mantas Bagdonavičius – 16, Karolis Jasotis – 12, Paulius Zdanys – 12

Kituose mačuose rezultatai neintriguojantys

Rezultatas neatspindi realios kovos. Bene rimčiausia dvikova iš likusių turo vyko Pavenčių vidurinės mokyklos sporto salėje, kur „Cereros LT“ (0/2) jaunieji vyrukai susikovė su „Kristalo“ veteranais.

Itin atkakliai vykusiame mače „kometos“ tris kėlinukus tampė grupės lyderiams ūsus ir neleido anksčiau laiko galvoti apie pergalę, ir tik ketvirtajame kėlinuke „Kristalo“ vyrai vargais negalais perlaužė dvikovos eigą savo naudai ir įgijo apčiuopamą persvarą. Galutinis rezultatas – 109:79, „Kristalo-Autobaltikos“ naudai.

„Cerera LT“ ir toliau lieka be pergalių grupėje, kai tuo tarpu „Kristalo“ krepšininkai su trijomis pergalėmis iš tiek pat galimų, tvirtai įsikibę į pirmąją pogrupio vietą.

Kuršėnų „Cerera LT“ – Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“  79:109
(I-25:26, II-20:24, III-26:27, IV-8:32)

Kuršėnų „Cerera LT“: Gražvydas Mockus – 23, Denas Gadeikis – 17
Kuršėnų „Kristalas-Autobaltika“: Kazimieras Šleževičius – 21, Robertas Gideika – 20, Rolandas Orda – 20

Kiek rimčiau I pogrupio lyderiams Kužių „SK Kužiams“ (3/0) namie pasipriešino Bubių „Bubiai“ (2/1), kurie pirmieji neleido kužiškiams įmesti virš šimto taškų. Šeimininkai su priešininkais kovėsi lyg lygūs su lygiais du kėlinukus, o grįžę po ilgosios pertraukos nesugebėjo žengti koja kojon su varžovais ir Kužiai išsivežė trečią pergalę, kuri leidžia jiems ir toliau būti vienvaldžiais grupės lyderiais, tuo tarpu bubiškiams tai buvo pirmoji nesėkmė, nustūmusi juos į trečiąją pogrupio lentelės vietą.

Bubių „Bubiai“ – Kužių „Kužiai“  71:92
(I-21:22, II-18:22, III-19:26, IV-13:22)

Bubių „Bubiai“: Aurimas Urbonas – 22, Mindaugas Kydikas – 17
Kužių „Kužiai“: Marius Jankaitis – 27, Deivydas Donela – 16

Po nesėkmingo starto atsigauna praeitų metų čempionai  – „Diringos“ (2/1) krepšininkai, kurie iškovojo antrąją pergalę iš eilės, šįkart namie sutriuškinę Daugėlių „Flamingo“ (1/1) vaikinus. Kas yra kas, šeimininkai parodė jau pirmajame kėlinuke, kurį laimėjo net 26 taškų skirtumu, tad neskubėdami didino skirtumą visas rungtynes ir jas laimėjo 116:53.

Raudėnų „Diringa“ – Daugėlių „Flamingas“ 116:53
(I-34:8, II-32:11, III-24:13, IV-26:21)

Raudėnų „Diringa“: Justas Laimikis – 28, Daivaras Daujotas – 19, Donatas Skerstonas – 19
Daugėlių „Flamingas“: Tadas Daukšas – 15, Laimonas Gustys – 12

35 Ernesto Taujansko pelnyti taškai neišgelbėjo svečiuose žaidusių debiutantų Verbūnų „Verbūnų“ (0/3), kurie ir toliau neranda išėjimo iš nesėkmių ruožo. Itin rezultatyviose rungtynėse „SK Kairiai“ užtikrintai pirmavo nuo pat pirmo kėlinuko, o vienu metu skirtumas pasiekė ir 15 taškų, visgi kiek atsipalaidavusius varžovus „Verbūnai“ paskutiniajame ketvirtyje prisivijo, kiek aptirpdę skirtumą, nors tai buvo viskas, ką tądien debiutantai galėjo padaryti. Galutinis rezultatas – 106:95, „SK Kairių“ (2/1) naudai.

Kairių SK „Kairiai“ – Verbūnų „Verbūnai“   106:95
(I-27:23, II-31:24, III-23:19, IV-25:29)

Kairių SK „Kairiai“: Mindaugas Jokūbauskas – 24, Vitalis Obrikas – 20
Verbūnų „Verbūnai“: Ernestas Taujanskas – 35, Algirdas Vozgirdas – 21

Pirmą pergalę po dvejų nesėkmių iškovojo Ginkūnų „Ginkūnai“ (1/2), namie palaužę Meškuičių „Meškučius“ (1/2). Esminę persvarą šeimininkai susikrovė jau pirmajame kėlinuke, kuomet įgijo 11 taškų persvarą, o jos varžovai panaikinti nesugebėjo. Ginkūniškiams tai buvo saldus revanšas už praeito sezono nesėkmes, kuomet abu kartus varžovams pralaimėjo.

Ginkūnų „Ginkūnai“ – Meškuičių „Meškuičiai“  76:61
(I-22:11, II-16:16, III-19:21, IV-19:13)

Ginkūnų „Ginkūnai“: Linas Stankus – 24, Artūras Buivydas – 17
Meškuičių „Meškuičiai“: Saulius Nemanius – 23, Tadas Andrulis – 16

Nelygiaverčių priešininkų dvikova vyko Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos sporto salėje, kur susitiko lygos senbuviai SK „Kuršėnų Senukai“ (2/1) bei turnyro debiutantai – Raudėnų „Reindžeriai“. Abejų komandų skirtingas lygis išryškėjo jau pirmajame kėlinuke, kurį „senukai“ laimėjo 16 taškų persvara. Nors „Reindžeriai“ bandė priešintis varžovams, tačiau jėgos buvo nelygios, tad šeimininkai trečiajame kėlinuke nokautavę varžovus iškovojo lengvą pergalę rezultatu 110:32.

Po rungtynių vienas SK „Kuršėnų senukų“ vadovas Rikantas Putvinskas gyrė varžovus: „Nors lygis skyrėsi stipriai, dėkojame, kad kovėsi vyrai iki galo visas 40 minučių. Pas juos nėra jokių legionierių, tai tikri mėgėjai, pagarba“.

„Tikiuosi, kad varžovai nenuleis rankų po tokių rungtynių, o toliau kovos iki galo ir tobulės“, – linkėjo nenuleisti rankų R. Putvinskas.

Tuo tarpu „Reindžerių“ žaidėjas Arnoldas Glodenis nesureikšmino pralaimėjimo: „Žinome, kad lygis skiriasi, tad nieko čia keisto. Bandysime kautis kitą savaitę dėl pergalės su „Cereros LT“ krepšininkais“.

SK „Kuršėnų Senukai“ –Raudėnų „Reindžeriai“  110:32
(I-23:7, II-20:13, III-30:2, IV-37:10)

SK „Kuršėnų Senukai“: Gerardas Dainauskas – 19, Gediminas Rupšys – 17
Raudėnų „Reindžeriai“: Kazimieras Lubys – 14, Jordanas Žalneravičius – 9

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke į viršų iškopė Karolis Grigalius (Sporto klubas „Kuršėnų Senukai“), kuris vieneriose žaistose rungtynėse pelnė 26 taškus. Antrą ir trečią vietą ir toliau laiko Bubių „Bubių“ krepšininkai – Aurimas Urbonas bei Mindaugas Kydikas, pelnantys atitinkamai 24,7  bei 24,3 taško per rungtynes.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.