REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Mokyklos laikus prisiminus…

Šią gražią  auksaspalvio rudens popietę kalbiname Vytenį Kviklį – pirmąjį Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinių prezidentą. (Interviu vyko rudenį – red. past.).

Mokydamasis gimnazijoje buvote išrinktas mokinių prezidentu. Kaip manote, ar geras gimnazijos

prezidentas buvote?

Geras klausimas (šypsosi). Ko gero, apie tai geriau galėtų pasakyti kiti. Šiandien tik galiu pasakyti tiek, jog būti gimnazijos prezidentu buvo įdomu, nes buvau pirmasis mokinių prezidentas. Iki tol gimnazijoje tokio nebuvo, todėl buvo labai įdomu kurti tą visą procesą. Buvo įdomu kurti kitokią nei iki tol buvusią mokinių savivaldą. Darbas vyko sklandžiai, nes turėjau puikią komandą. Ypač daug pagelbėjo tuo metu gimnazijoje pradėjusi dirbti nauja direktoriaus pavaduotoja Roma Albrikienė, kuri ir iki šių dienų, tikiuosi, sėkmingai dirba su mokiniais. Buvo įdomu dirbti, kurti visokius įstatus, organizuoti visuotinius mokinių susirinkimus, kuriuose bandėme aptarti, išspręsti mokinių, gimnazijos problemas, kurti įvairias vizijas. Tai buvo tikrai įdomus darbas.

Kodėl, Jūsų manymu, mokiniai turėtų pretenduoti į gimnazijos mokinių prezidento postą?

Gimnazijoje yra kelios bendruomenės: mokytojai, mokiniai, jų tėvai (globėjai, rūpintojai). Norisi,  kad šios bendruomenės turėtų abipusį supratimą. Gimnazijos mokinių prezidentas yra tarsi mokinių atstovas, atstovaujantis mokiniams, jų interesams.  Būdamas gimnazijos prezidentu, siekiau tai įgyvendinti, pateisinti mokinių lūkesčius. Norėjau, jog gimnazijos mokinių prezidentai būtų ne renginių organizatoriai, o kad prisidėtų prie mokinių problemų sprendimų.

Papasakokite, kas  labiausiai įstrigo  atmintyje  apie mokyklą?

Ką iki šiol prisimenu, tai žmonės, su kuriais bendravau: bendraklasiai, klasės auklėtoja Zofija

Zorienė, su kuria iki šiol palaikome puikius santykius.

Prisiminkite lietuvių kalbos pamoką, kurią norėtume dar kartą pakartoti (išgyventi).

Konkrečios pamokos neprisimenu. Prisimenu tik vieną šunybę, kurią esu iškrėtęs lietuvių kalbos mokytojai. Mokytoja, patikrinusi sąsiuvinius, dažnai rašydavo visokias pastabas, komentarus. Kartą ji mano sąsiuvinyje parašė: „Kur namų darbai?“ Perskaitęs klausimą, parašiau atsakymą: „Mėnulyje“. Tąkart už tokį atsakymą gavau dvejetą, tad teko pirkti mokytojai gėlę ir eiti atsiprašyti.

Kaip ir kada nusprendėte studijuoti Kauno technologijos universitete viešąjį administravimą?

Manau, jog pirmą kartą apie tai pagalvojau, kai baigiau gimnaziją. Tuomet buvo toks laikmetis, kai  buvo galima bendru stojimu stoti į kelis universitetus. Prirašiau daug specialybių, kurias norėčiau studijuoti: ekonomiką, teisę, viešąjį administravimą. Viešąjį administravimą pasirinkau todėl, kad tai buvo pakankamai nauja specialybė, sutapusi su mano veikla būnant gimnazijos prezidentu.

Kodėl gilintis į viešąją politiką nusprendėte ne Lietuvos, o užsienio universitete?

Mano gyvenimas susiklostė taip, jog baigęs bakalauro studijas išvažiavau savanoriauti į Vokietiją. Po metų pradėjau studijuoti. Kodėl užsienyje? Dabar, žvelgdamas į praeitį, manau, jog tai buvo vertingiausias dalykas, nes studijavau kartu su žmonėmis iš skirtingų valstybių. Patirtis, kuria mes dalijomės apie studijas, apie gyvenimą, buvo išties vertinga.

Kas lėmė, kad tapote Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotoju?

Jau nuo mokyklos laikų kartu su Roma Albrikiene, Kūrybinės raiškos centru pradėjome vykdyti Europos Sąjungos finansuojamus projektus Lietuvoje. Vykdėme daug tarptautinių jaunimo mainų projektų, kurių metu turėjau galimybę pažinti įvairias Europos šalis. Pajutau Europos Sąjungos programos labai stiprią įtaką, todėl atsiradus galimybei stažuotis Europos Komisijoje, kurios siekis – glaudus šalių bendradarbiavimas, pagalba, siekiant užtikrinti geresnį žmonių gyvenimą – ja pasinaudojau.

Kaip manote, kas Jūsų darbe yra įdomiausia?

Mano darbe, manau, įdomiausia – tai ieškojimas būdų, kaip įvairiau perteikti informaciją, kurti visokius filmukus ar organizuoti renginius.

Ką veikiate laisvalaikiu?

Mano laisvalaikį galima suskirstyti į dvi dalis. Pirmiausia tai sportas. Vilniuje esame sukūrę Kuršėnų krepšinio komandą. Kitą dalį užima veikla Kūrybinės raiškos centre, įvairūs projektai, susiję su Kuršėnais. Šiuo metu organizuojame Kuršėnų jaunimo apdovanojimus. Kiek galiu, prisidedu prie Kuršėnų miesto bendruomenės svetainės tobulinimo.

Koks Jūsų hobis?

Tai turbūt kelionės. Keliauti po pasaulį.

Kokius asmeniškus patarimus šiandieniniam jaunimui kartais (o gal net ne kartais, o labai dažnai) norėtumėte duoti? 

Aš pats dar visai neseniai iš to jaunimo amžiaus tiktai „išėjau“. Yra be galo daug galimybių, ką veikti, ką kurti, kur dalyvauti. Nereikia laukti ir tikėti, kad tos galimybės pačios nusileis ant jūsų rankų. Reikia domėtis, ieškoti, atrasti ir naudotis jomis.

Armanda Jocaitė
Lauryno Ivinskio gimnazijos 2Ga klasės mokinė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: