REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

FK „Ventos“ vadovas Aivaras Dankis: I lyga mums tiesiog per brangu

Artėjant 2013 metų futbolo sezonui Lietuvos A ir I lygos klubai rinkosi Kaune kartu su Lietuvos futbolo federacijos atstovais aptarti būsimų varžybų gaires, kartu susitikime dalyvavo Kuršėnų miesto futbolo klubo „Ventos“ atstovai.

Kursenai.lt pakalbino susitikime dalyvavusį naująjį klubo vadovą Aivarą Dankį, kuris sutiko plačiau papasakoti apie save bei naujo sezono planus.

Aivarai, esi naujasis komandos vadovas, kai iš pareigų pasitraukė R. Tamošaitis, papasakok šiek tiek plačiau apie save, tavo ryšį su futbolo klubu „Venta“, bei kaip tapai komandos vadovu?

Nuo vaikystės augau Kuršėnuose, tad esu 100 procentinis kuršėniškis. Visados mėgau futbolą, galima sakyt esu šio sporto „fanatas“, be jo nei dienos. Kuršėnuose greitai atradau bendraminčių,  subūrėm nedidelę 10-15 žmonių mėgstančių futbolą grupelę (Ventiečiai) ir pradėjom palaikyt savo miesto komandą. Nuo to ir prasidėjo pažindinimasis su „Venta“, pamažu tapom komandos dalimi.

Rolandą pažinojau iš mokyklos laikų, jis buvo mano istorijos mokytojas. Su komanda nuolat palaikydavau ryšį, susitikdavome tiek stadione, tiek už jo ribų. Kaip minėjau Rolandas yra mokytojas, todėl laisvo laiko, tvarkyti futbolo dokumentaciją, ne tiek jau daug. Po Rolando pasitraukimo „Ventos“ taryba paskambino man ir pasiūlė ateiti į pokalbį dėl vadovo pareigų. Tikriausiai tapti „Ventos“ vadovu buvau pasirinktas dėl (LtVK) Rekreacijos ir turizmo verslo vadybos ir (ŠU) vadybos studijų programų, kurios atitinka visus futbolo vadovo kriterijus ir žinoma nereiktų pamiršti ilgalaikio bendradarbiavimu su futbolo klubu.

Kokie pirmieji įspūdžiai perėmus klubo vairą į rankas? Kokie suplanuoti darbai?

Futbolo klubo vadovas skamba gražiai, bet už to slepiasi sunkus darbas. Perėmęs klubo vairą pradėjau dokumentaciją LFF I lygos licencijai gauti. Pradžia buvo gera, pagaliau dirbau darbą, kuris man tikrai patiko. „Ventos“ vadovybė draugiškai priėmė į savo gretas. Tiesa be Rolando pagalbos viskas nebūtų buvę taip lengva. Kelis kartus iki įsidarbinimo vis susitikdavau su juo ir tikrai esu dėkingas jam, kad nepaleido neparuošto į „mūšio lauką“.

Dabar prioritetus teikiu finansavimo projektams, tad laisvo laiko ne tiek jau daug.

Kaune dalyvavote LFF surengtame A ir I lygų susitikime. Ką naujo sužinojote?

Vakar su komandos prezidentu Dovydu Vijūnu dalyvavome LFF I lygos vadovų susitikime, Kaune. Nesam kauniškiai, tad šiek tiek paklaidžiojom ir į posėdžio pradžią pavėlavom. Nespėjom net deramai atsisėsti, kai pirmi komentarai ir didžioji dalis likusių jų, buvo tiesiog „šaudomi“ į mus. Įdomu kaip buvo kalbama iki mūsų atvykimo…

„O kaip situacija Kuršėnuose, kokios ten rūbinės. Ar tai žmogiška leisti žmones į tokias patalpas?“, – taip sutinku sąlygos nėra idealios būklės. Negražu pilti nuo savęs ant kitų, bet pažiūrėkit į „Palangos“ klubo stadioną, ten nėra net kur persirengti ar nusiprausti. Stadionas nėra mūsų, jis priklauso Daugėlių pagrindinei mokyklai. Tikrai ačiū mokyklos direktorei Linai Damkienei, kuri geranoriškai leidžia naudotis jų patalpomis. Turim tik džiaugtis, kad turim stadionų, kuriuose gali augti nauji žaidėjai. Juk žaidžiame ne rūbinėse, o aikštėse. Bent apie aikštę gavom komplimentų „aikštė jūsų gera, turit gražų kraštovaizdį, malonu ten žaist“, – kalbėjo „Trakų“ treneris. Bet didžioji dalis pavyzdžių skriejo į mūsų komandą, matyt tiesą sako apie raudoną spalvą, ji matosi iš toliausiai.

Daugiau buvo kalbėta apie dalyvavimą I-oje lygoje. Šiais metais I lygoje ketina dalyvauti 14 klubų, įskaitant ir FK „Ventą“. Preliminarus startinis mokestis 2013 metų I lygoje gali siekti virš 20 tūkstančių litų.

I lygos klubai pritarė tvarkaraščio projektui, kuriame numatyta, jog sezonas turėtų startuoti balandžio 13 ir finišuoti spalio 26 dieną. Pirmenybes praplėtus iki 14 komandų, varžybos vyktų dviem ratais, su mažiau komandų – trimis ratais.

Taip pat atkreipėm dėmesį į futbolo populiarinimą. Siekiant populiarinti futbolą regionuose, pradiniuose LFF taurės etapuose  komandos, kurioms burtai lemtų aukštesnių lygų varžovus, rungtyniautų namuose. Ši nuostata nebegaliotų nuo aštuntfinalio etapo.

Kokias išvadas pasidarėte po susitikimo?

Susitikime dalyvavę klubų vadovai ir treneriai atrodė rimtai nusiteikę I lygai. Po susitikimo su keliais iš jų pasikalbėjom, kaip tikri lietuviai paklausėm iš kur tokios akademijos, lėšos futbolui. Visi atsakė vieningai, kad gauna lėšų iš žmonių, įmonių, o didžiausius indelius daro savivaldybės.

Finansiškai „Ventai“ išsilaikyti šio sezono I lygoje bus sunku. Nutarėm padaryti savotišką „restartą“ (persikrovimą). Tai tikriausiai ves mūsų klubą link II lygos.

Kodėl nuspręsta dalyvauti II lygoje?

I lyga tiesiog per brangu. Kalbant atvirai ir vertinant viską, procentaliai persikėlimas į žemesnę lygą lygus 80 %. Supraskit teisingai, visas „Ventos“ personalas ir komanda nori ir toliau jums dovanoti futbolą, tačiau dažnai viskas atsiremia į finansus. Preliminarus startinis mokestis virš 20 tūkst. litų – tai nemaži pinigai, vertinant tai, kad pagrindiniai „Ventos“ rėmėjai yra vietiniai verslininkai, o kur dar žaidėjų atlyginimai, kelionės, personalo ir dar kitos išlaidos.

I lygoje visos kelionės tolimos, į išvyką komanda važiuoja mažiausiai 2 valandas. Viską susumavus gaunasi tikrai ne triženklė ar keturženklė suma.

O kokia situacija su rėmėjais? Ar išliks senieji, atsiras naujų? Koks jų indėlis į komandos biudžetą?

Taip, atsiranda futbolui neabejingų žmonių, įmonių kurie vienaip ar kitaip remia „Ventą“, už tai jiems didžiulė pagarba.

Komandą ir toliau rems senieji rėmėjai, prie rėmimo prisideda ir savivaldybė, kuri kasmet skiria skirtingą sumą. Šių metų suma dar nežinoma.

Sklinda kalbos dėl naujo trenerio, gal galit plačiau apie tai papasakoti?

Apie dabartinį trenerį turiu tik gerą nuomonę. Renatas profesionalus treneris, jaučiasi jo įdarbis komandoje, pastebėjom tai ne tik mes. Šiais metais Renatui pasiūlyta treniruoti Lietuvos jaunių rinktinę ir „Šiaulių“ dublerius. O daugiau komentuoti šiuo klausimu neturiu kol kas ką, viskas dar neaišku.

Ar bus pasikeitimų komandos sudėtyje?

Jų bus, bet dar viskas sprendžiama. Yra žaidėjų ketinančių atstovauti „Šiaulių“ ir „Kruojos“ klubams A lygoje. Džiugu, kad „Ventos“ klubas daro įtaką žaidėjams, kurie pasiekia aukščiausios Lietuvos futbolo lygos stadionus.

Žinoma skirsim didesnį dėmesį jaunesniajai kartai, skatinsime žaisti futbolą, juk Kuršėnuose augo ne vienas žinomas futbolininkas. O kol kas apie sudėtį kalbėti dar šiek tiek ankstoka.

Pabaigai noriu pasakyti, kad komanda gyvuos ir toliau. Jei paklausime savęs: „Kodėl dalyvauti, kad tik dalyvauti? Sakykime taip, 2013 metų sezonas bus skirtas visko susidėliojimui į savo vietas“.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: