Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Jubiliejinio penktojo sezono čempionai – Kužių „Kužiai“! Nuotraukos Vaizdo reportažas

Antradienio vakarą Kuršėnuose, Stasio Anglickio mokyklos sporto salėje feverjerkai paskelbė penktojo – jubiliejinio sezono pabaigą, kurio nugalėtojais tapo Kužių „Kužiai“, rodos, panaikinę keturių sezonų prakeiksmą ir finale po atkaklios kovos įveikę Raudėnų „Diringos“ ekipą. Trečią vietą iškovojo Ginkūnų „Ginkūnai“, neturėję vargo prieš Gruzdžių „Gruzdžius“, kurie antrą sezoną iš eilės liko ketvirtoje vietoje.

Įspūdingą sezoną vainikavo pergale

Vakaro kulminacija ir puošmena tapo finalinės rungtynės, kur susitiko sezone nepralaimėję Kužių „Kužiai“ bei čempionų titulą ginanti Raudėnų „Diringa“.

Jau pirmajame kėlinuke „Kužių“ ekipa pareiškė rimtą pretenziją į nugalėtojų titulą, kuomet „Diringos“ vaikinus pasiuntė į nokautą 9-0, o pirmuoju smuiku gręžė Marius Jankaitis, pirmajame kėlinuke surinkęs 10 taškų, tad po pirmojo kėlinuke rezultatas nieko gero nežadėjo praeitų metų čempionams – 24-11.

Antrajame žaidimas kiek išsilygino, o „Diringos“ ekipa kiek rezultatą ketvirčio pabaigoje ir patrumpino, tad po pirmos pusės – 38-27, 11 taškų persvara kužiškių pusėje.

Bene emocingiausią momentą ekipos išgyveno trečiajame kėlinuke, kuomet „Diringa“ ėmėsi šturmuoti „Kužių“ tvirtovę, ir skirtumą sumažino iki 5 taškų, tačiau už ginčus ir itin emocingą reakciją po pražangos su teisėjais užsidirbo dvi technines pražangas, bei palaidojo savo viltis siekti pergalės – ramiai užbaigę kėlinuką, „Kužiai“ išlaikė 12 taškų persvarą, o lemiame ketvirtyje nors buvę čempionai ir bandė dar įkasti varžovams, tačiau kužiškiai gynėsi patikimai ir varžovams nebeleido priartėti prie vienaženklio skirtumo.

70-56 – pergalės šokį šoka „Kužiai“, kurie iškovojo antrąjį čempionų titulą ŠRVMKL pirmenybėse. Simboliška, tačiau pirmose pirmenybėse triumfavę tuomet Kužių „Agroįmonės“ vardu, antrojo titulo Kužiai laukė lygiai penkerius metus.

Įdomu ir tai, kad „Kužių“ ekipoje pasižymėjo tik keturi krepšininkai, būtent jie pelnė visus 70 taškų, o tuo tarpu „Diringos“ ekipoje kiek labiau pastebimas buvo tik Juozas Staponkus, kai ekipos lyderis Justas Laimikis tūnojo savo paties šešėlyje.

Džiaugėsi, kad nesuklupo nei karto

Po mačo paprašytas komentaro „Kužių“ ekipos vadovas Antanas Kievišas šypsojosi: „Jau tiek prikomentuota, kad nežinau ką ir pridurti. Džiugu, kad po ilgokos pertraukos pavyko iškovoti tą aukščiausią taurę! O ypač džiugu, kad tai pavyko padaryti nesuklupus nei karto šį sezoną“.

„Sakydamas, kad finalinės rungtynės bus sunkiausios, tikrai nesuklydau. Buvo ir kovos, ir emocijų, ir pykčio. ŠRVMKL kovojome prieš tikrai stipriausią priešininką šiais metais“.

„Tikslas pasiektas. Nuotaikos puikios. Ačiū sirgaliams ir kritikams! O didžiausią padėką skiriu lygos organizatoriams“, – dėkojo A. Kievišas.

Tuo tarpu „Diringos“ idėjinis vadas Tomas Šimkauskas pasidalijo mintimis: „Turim ką turim, kaip ir tikėjomes, finale buvo sunku. O pralaimėjome tą dieną geresnei komandai“.

„Objektyvios priežastys – Justo Prakapo, Gvido Liaušo netektys skaudžiai atsiliepė kovojant dėl kamuolių. „Kužiai“ stebuklo neparodė, tiesiog kartodavo savo netaiklius metimus tol, kol įmesdavo. Tai rodo tik vieną dalyką  – stipresnę priekinę liniją. Aišku, „nokdaunas“ rungtynių pradžioje 0-9 irgi nepridėjo nieko gero“.

„Trečiajame kėlinuke šiaip taip atsitiesėme, sumažinome skirtumą nuo -15 iki -5, tada gavome dvi technines ir ramu, galėjome nuo to momento ir baigti rungtynes, būtume mažiau nervų sugadinę. Dėl techninių, viena iš jų anot teisėjų už įžengimą į aikštės plotą, na, nežinau, kaip reikia stebėti kiekvienose rungtynėse, kas permina tą aikštės liniją. Labai jau preciziškai žiūrint, kiekvienose rungtynėse galima už linijos peržengimą po dešimt techninių parodyti“, – šypsojosi T. Šimkauskas.

„Aišku, pralaimėjome ne dėl to, bet tos pražangos nedavė mums šanso užsikabinti lemiamu momentu. Bendrai vertinant sezoną -vertinu puikiai, 2 vieta komandai, kuri nei prieš sezoną, nei sezono metu nebuvo susirinkusi treniruotis nei vieno karto, yra labai geras pasiekimas“, – reziumavo T. Šimkauskas.

Kužių „Kužiai“ – Raudėnų „Diringa“ 70:56
(24-11, 14-16, 18-17, 14-12)

Kužių „Kužiai“: M. Jankaitis – 28 (po pirmo kėl. 10) (po trečio 22) (2 tritašk.), S. Šapas – 17 (2 tritaškiai) (I-8), T. Čeputis – 14, A. Liutkus – 11 (po pirmo 2, po antro 9).

Raudėnų „Diringa“: J. Staponkus – 17 (3 tritaškiai), D. Daujotas – 8 (1 tr.), J. Laimikis – 7 (1 tr.), A. Krajauskas – 7 (1 tr.), K. Šleževičius – 7, R. Norutis – 5 (1 tr.), D. Skerstonas – 3 (1 tr.), T. Erinevičius – 1, A. Turskis – 1.

Mažajame finale abejonių dvikovos nugalėtojas nekėlė

Mažajame finale daug kas tikėjosi Gruzdžių „Gruzdžių“ ekipos pergalės, kadangi reguliariajame sezone gruzdžiškiai abu kartus buvo įveikę Ginkūnų „Ginkūnus“. Ir nors Gruzdžių ekipa pirmą minutę dar pirmavo 4-0, visgi ginkūniškiai greit atsigavo ir ėmė įrodinėti, kad visos staigmenos nuo pat pirmojo atkrintamųjų varžybų rato nebuvo atsitiktinės, o vedami Artūro Buivydo, kuris per pirmą kėlinuką pelnė 11 taškų, tiek, kiek visa Gruzdžių ekipa, jau pirmajame kėlinuke susikrovė 5 taškų persvarą (16-11), kurią iki ilgosios pertraukos dar padidino puikiai ketvirčio pabaigą sužaidusio Lino Stankaus dėka iki 7 (37-30).

Po ilgosios pertraukos grįžę ginkūniškiai ir toliau aktyvia ir klampia gynyba neleido varžovams priartėti ir skirtumas po Ramūno Neimanto tritaškio pasiekė jau didžiausią persvarą šiose rungtynėse – 20 taškų, tačiau kiek atsipalaidavus, „Gruzdžiai“ pelnė 6 taškus be atsako ir kiek sušvelnino rezultatą (58:43).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Ginkūnų ekipos spurtu 6-0, po kurio varžovai galutinai kapituliavo, tad ramiai užbaigę rungtynes „Ginkūnai“ atsirevanšavo už abi skriaudas reguliariajame sezone ir dvejų metų pertraukos vėl gali džiaugtis apdovanojimais ŠRVMKL čempionate.

Prie saldžios pergalės itin prisidėjo „Ginkūnų“ smogiamasis trejetukas – A. Buivydas, L. Stankus ir R. Neimantas, kurie kartu pelnė 67 taškus iš 83, o ryškiausiai žibėjo Artūras Buivydas, surinkęs 28 taškus, ir įsmeigęs varžovams tris tritaškius.

Nebuvo taip lengva, kaip rodo rezultatas

„Ginkūnų“ ekipos idėjinis vadas Arnas Lukošaitis džiaugėsi ekipos pergale: „Nors sezonas nebuvo itin įspūdingas, užėmėme tik 6 vietą, o žaidėme banguotai, visgi atkrintamosiose suradome savo žaidimą, tad po sunkių rungtynių su „Senukais“, „Bubiais“ daug kas tikėjos stebuklingo žaidimo su „Diringos“ ekipa, tačiau po rungtynių grįžome namo nuleidę galvas, visgi pasikalbėjome, kad trečios vietos medalių dar nesame turėję, tad atvykome pakankamai motyvuoti ir iškovojome pergalę“.

„Apie patį žaidimą sunku ką pasakyti, tik antroje pusėje pavyko įgyti didesnį pranašumą. Varžovai sunkiai skynėsi kelią mūsų zoninėje gynyboje. Jos jie taip ir neperprato. Be abejo sužaidė kaip visada gerai mūsų sunkiasvoris R. Neimantas, A. Bagdonas“.

„Dėkoju „Gruzdžiams“ už puikią kovą mažajame finale. Lengva tikrai nebuvo, kaip rodo rezultatas. Pagarba, kad kovojo iki galo. Smagu, kad ir sirgaliai, tiek mūsų, tiek „Gruzdžių“ nenuleido rankų iki rungtynių pabaigą skelbiančios sirenos“, – padėka komentarą baigė A. Lukošaitis.

„Gruzdžių“ ekipos vadovas Aurimas Skėrys apgailestavo, kad nesiklijavo žaidimas: „Buvo ne mūsų diena, nesisekė ir nesiklijavo žaidimas. Vien tas faktas, kad mūsų lyderių trejetukas nesužaidė, kaip gali, kartu pelnė tik 20 taškų, o kiek geriau sekėsi tik P. Zdaniui ir J. Rudiui“.

„Žinoma, „Ginkūnai“ sužaidė neblogas rungtynes, gerai gynėsi, o vaistų prieš zoninę gynybą taip ir neradome – strigome, neišmetėme tritaškių, kurių pataikėme tik 3. Tiesa, turiu šiek tiek priekaištų ir teisėjams, kurių keletas sprendimų gal kiek sumaišė kortas, ir galėjo įvykių eigą pakreipti kita linkme“.

„Sezoną vertinčiau neblogai, išskyrus paskutines rungtynes, nors, tiesa, pusfinalyje mums teko „Kužiai“, jeigu būtume susitikę su „Diringa“ galbūt viskas būtų buvę kitaip. Mūsų tikslas buvo ketvertukas, tad realiai tikslą kaip ir pasiekėme. Sezoną pradėjome su dvejais centrais, o pabaigą, išvykus žaidėjams į užsienį teko žaisti be jų, tad naujam sezonui pildysimės, bandysime pasistiprinti“, – pasvarstymu kapie ateitį komentarą užbaigė A. Skėrys.

Ginkūnų „Ginkūnai“ – Gruzdžiai 83:61
(16-11, 21-19, 21-13, 25-18)

Ginkūnų „Ginkūnai“: A. Buivydas – 28 (3 tritaškiai), L. Stankus – 20, R. Neimantas – 17, C. Baldūnas – 14 (3 tritaškiai), V. Rauduvė – 2, R. Lipnickas – 2.
Gruzdžių „Gruzdžiai“: P. Zdanys – 21, J. Rudys – 14, T. Buivydas – 9 (2 tritaškiai), M. Bagdonavičius – 8, N. Palubinskis – 4, J. Jasotis – 3, M. Zapalskis – 2.

Rungtynių pertraukų metu vyko ir dėjimų bei „snaiperio“ konkursai, taip pat apdovanoti ir kiti žaidėjai bei treneriai

Dėjimų konkurse dalyvavimo trys dalyviai, o bene efektingiausiai aikštelėje siautėjo įspūdingą šuolį turintis Justinas Rudys iš „Gruzdžių“ ekipos.

Video akimirka:

Tuo tarpu į „Snaiperio“ konkursą visos ŠRVMKL komandos delegavo po vieną žaidėją, o svečio teisėmis rungtyniavo ir Kuršėnų sporto mokyklos auklėtinis. Po atkaklios kovos tritaškių konkursą laimėjo Rolandas Bartasevičius iš „Kristalo – Autobaltikos“ ekipos, finale surinkęs 17 taškų.

Sezono uždarymo metu pirmąkart buvo išrinktas ir simbolinis žaidėjų penketukas, į kurį pateko:

• Mantas Bagdonavičius („Gruzdžiai“)
  • Linas Stankus – („Ginkūnai“)
  • Juozas Staponkus – („Diringa“)
  • Marius Jankaitis – („Kužiai“)
  • Andrius Liutkus – („Kužiai“)

Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju ištrinktas Marius Liutkus iš „Kužių“ ekipos, kuris atsiėmė rėmėjo „Grafų baldų“ įsteigė prizą.

Taip pat šiemet įsteigto apdovanojimą „Fair play“ už garbingą žaidimą atsiėmė teisėjas Kęstutis Jurgaitis, už tai, kad atliko savo pareigą iki galo.

Rezultatyviausiu sezono krepšininku tapo Justas Laimikis iš „Diringos“ ekipos, pelnęs vidutiniškai po 26 taškus.

Geriausiu lygos treneriu išrinktas Gintaras Fokas iš SK „Kairių“ ekipos.

Atkrintamųjų varžybų lentelę, tvarkaraštį bei formatą rasite čia.

Turnyrinę lentelę rasite čia.

Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.