Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėnų „Grafų baldai-Kristalas“ triumfavo Šiaulių krepšinio lygoje

Iškopę į ŠKL finalą kuršėniškiai susitiko su „Kalvio“ komanda, kuriai reguliariajame sezone per tris varžybas buvo pralaimėta dukart, o nugalėti pavyko tik kartą. Komandos dominavo visame ŠKL sezone pagal statistinius rodiklius ir reguliariajame sezone šių komandų atotrūkis lentelėje buvo milžiniškas. Šiais metais finalas vyko iki dviejų pergalių, todėl pirmosios rungtynės buvo ypatingai svarbios. Rungtynės prasidėjo nervingai ir abiem komandoms puolimas strigo, bet kėlinio pabaigoje „Kalvio“ komanda pataikiusi porą svarbių metimų išsiveržė į priekį ir po pirmojo kėlinio turėjo dviženklę persvarą. Antrame kėlinyje kuršėniškiai vis dažniau priimdavo ne pačius geriausius sprendimus ir niekaip sumažinti skirtumo nepavykdavo. Šiauliečiai kėlinio pabaigoje turėjo rekordinę 15 taškų persvarą, bet Nerijaus Kelero tritaškis paskutinę sekundę sumažino skirtumą. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė skaičiai 26:38 „Kalvio“ ekipos naudai.

Po ilgosios pertraukos „Kalvio“ komanda toliau diktavo sąlygas ir trečiojo kėlinio viduryje turėjo rekordinę 17 taškų persvarą. „Grafų baldai-Kristalas“ staiga atsibudo ir pradėjo aktyviau rungtyniauti tiek gynyboje, tiek puolime, todėl po trečiojo kėlinio komandas skyrė tik 5 taškai. Egidijaus Morkūno auklėtiniai prasidėjus lemiamam kėliniui net nežadėjo sustoti ir vis tirpdė skirtumą. Po trijų minučių rezultatą pavyko persverti ir pasibaigus rungtynėms ilgą laiką rungtynėse dominavę „Kalvio“ krepšininkai turėjo pripažinti kuršėniškių pergalę rezultatu 70:61.

Pirmose finalo rungtynėse puikiai rungtyniavo Gintaras Kukanauskas, kuris pelnė 15 taškų ir atkovojo net 16 kamuolių. Nerijus Keleras rungtynėse pataikė 4 tolimus metimus iš 7 bandymų ir įmetė 16 taškų. Rezultatyviausiai „Kalvio“ komandoje žaidė Mindaugas Žukauskas, kurio sąskaitoje 14 taškų.

Po rungtynių Nerijus Keleras sakė: “Na pirmoje pusėje buksavom tiek puolime, tiek gynyboj, bet po ilgosios pertraukos sustojom rimtai gynyboje ir pradėjo sektis užpulti. Visos 40 minučių buvo labai įtemptos, bet džiaugiamės, kad pavyko laimėti. Serija trumpa, tik iki dviejų pergalių, todėl trečiadienį bandysim nuo pat pradžių parodyti, kad esame stiprūs ir apginti Čempionų titulą!”

Kitos finalo rungtynės vyko jau po dviejų dienų. Žinodami, kad jau šiose rungtynėse „grafai“ gali užsitikrinti Čempionų vardą nuo pat pirmų minučių išsiveržė į priekį. „Kalvio“ komanda pirmą kėlinį neleido pabėgti kuršėniškiams, kurie turėjo tik 3 taškų persvarą. Antrame kėlinyje skirtumas po truputį augo ir po 20-ies minučių žaidimo rezultatas buvo 37:28. Antroje rungtynių pusėje „Grafų baldai-Kristalo“ krepšininkai nebenorėjo rizikuoti ir iniciatyvos iš savo rankų nepaleido. Rungtynės laimėtos rezultatu 64:49.

Link Čempionų vardo komandą vedė kapitonas Gintaras Kukanauskas, kurio sąskaitoje 23 taškai ir 13 atkovotų kamuolių. Dovydas Valentėlis pridėjo 14 taškų. Šiaulių komandoje vėl buvo rezultatyviausias Mindaugas Žukauskas, jis įmetė 16 taškų.

Kuršėnų komanda apgynė praeitų metų Čempionų titulą ir jau penktą kartą ŠKL istorijoje tapo stipriausia komanda! Po pergalės „Grafų baldai-Kristalo“ krepšininkai ir treneriai pasidabino geltonais Čempionų marškinėliais ir J. Janonio gimnazijos sporto salės lankus paliko be tinklelių. Mažajame finale pranašumą įrodė „Solo-Eurogym“ komanda, kuri serijos rezultatu 2-0 nugalėjo Kelmės „Grankuro“ krepšininkus.

Tai jau antras komandos titulas šiais metais, nes Regionų krepšinio lygoje pavyko iškopti į finalinį ketvertą ir iškovoti bronzos medalius! SK „Kristalas“ dėkoja visiems rėmėjams, sirgaliams už pagalbą ir palaikymą, todėl visus norės pakviesti į sezono uždarymo šventę Kuršėnuose! Laukite naujienų!