REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Donatas Tamašauskas: Esu gerokai atitolęs nuo gimtinės, bet tai nereiškia, kad nėra malonu ten grįžti! (pasiklausykite naujo singlo!) Garso įrašas

Nors Kuršėnai nėra itin didelis miestas, tačiau jame gimė, užaugo ir tobulėjo daugybė žmonių, kurie įgijo įvairias profesijas kituose miestuose ir šalyse ir kiekvienas savaip garsina Kuršėnus. Vienas tokių žmonių, tai šiuo metu Kaune gyvenantis didžokėjus, muzikos prodiuseris Donatas Tamašauskas, dar žinomas slapyvardžiu D. Džouns, kuris šiuo metu džiaugiasi ir naujai išleistu muzikos singlu, tad ta proga www.kursenai.lt nusprendė pakalbinti Donatą, o kartu kviečia ir pasiklausyti jo naujojo muzikinio darbo!

Donatai, kadangi jau pradėjome pasikalbėjimą, tai pirmiausia papasakok apie save ir koks tavo ryšys su Kuršėnais?
Mano ryšys su Kuršėnais tiesioginis – gimiau ir užaugau ten, o konkrečiau tai Daugėlių mikrorajone. Kuršėnuose praleidau 19 metų, kol baigiau mokyklą, o tuomet išvykau į Kauną, kur gyvenu jau beveik 8 metus.

Ką gero galėtum prisiminti iš gyvenimo Kuršėnuose ir kokią jie vietą užima tavyje?
Kuršėnuose gimiau aš, tikriausiai jau vien tai yra geras dalykas (šypsosi – aut. p.) ten pradėjo vystytis mano dabar esamojo AŠ talentas. Šiuo metu žinoma esu gerokai atitolęs nuo gimtinės, bet tai nereiškia, kad nėra malonu ten sugrįžti poilsiui.

Pabaigęs gimnaziją išvykai į Kauną, kas tave patraukė tenai?
Ilgą laiką mokiausi Daugėlių vidurinėje mokykloje, bet nuo 9 klasės perėjau į Lauryno Ivinskio gimnaziją, ten ir baigiau abitūrą. Į Kauną patraukė muzikos studijos, kurios maniau man yra tinkamiausios.

Artimiausi planai susiję tik su Kaunu?
Uoj tikrai nee! Mano svajonės ir vizijos globalios, na bet tai kol kas tik svajonės

Studijas pasirinkai muzikos srityje. Ką šiuo metu veiki?
Šiuo metu dar giliau kapstausi į muzikos prodiusavimo gilumas, beveik kiekvieną dieną išmokstu kažko naujo. Mano dieninis darbas yra susijęs su muzika – kuriu muziką ne tik sau, bet ir kitiems atlikėjams. Paskutiniai didesni pasiekimai, tai sukurtas kūrinys pop merginų grupei „Pinup Girls“, kuris buvo įtrauktas į jų debiutinį albumą ir išleistas, o šiai grupei vadovauja visiems gerai žinomas Martynas Tyla. Užmezgiau bendradarbiavimą su dar vienais Lietuvos rykliais broliais Bendžiais, kažkada greitu metu turėtų pasirodyti mano kūrinys padarytas jų prodiusuojamai merginų pop grupei „Mochito“.  Šiek tiek pradėjau kontaktuoti ir su užsieniu. Na, o vakarus palieku savo muzikai.

Minėjai, kad be prodiusavimo ir muzikos kūrimo, vakarus leidi savo muzikai, ką esi sukūręs ir kuri?
Būtent kūrinys „My Dream“ ir yra įrodymas to, ką kuriu sau vakarais ir tuo metu, kada visi normalūs žmonės miega. Bet be šito kūrinio taip pat yra ir dar eilė baigtų, pradėtų ir atidėtų ateičiai kūrinių. Iki šiol neturėjau konkrečios stilistikos, daug eksperimentuoju, todėl manau ir pastarasis kūrinys nebus įsipareigojimas jam būdingai „deep house“ stilistikai.

Žinoma, kažkas sakys jog tai labai negerai, neturiu išskirtinio veido, ir aš nesiginčysiu. Neskubinsiu arklių. Pribrendau kūrybai, pribręsiu ir vienam ryškesniam stiliui. Šiandienai aš ir taip turiu du sceninius vardus, tai D. Dzouns – spalvingesnė ir energingesnė muzika pradedant nuo Deep House ir baigiant stipriais Big Room ar Electro House ritmais, bei Dudgun – viskas kas liečia tamsiąją muzikos pusę tarpe Progressive House ir Techno. Pastaruoju vardu esu išleidęs jau ne vieną EP, kuriuos galima paklausyti bei įsigyti Beatport.com.

Kaip gimė tavo naujasis singlas „MyDream“?
Kūrinį pradėjau daryti dar praeitų metų vasaros vidury. Noras buvo suspėti dar į „vasaros traukinį“ ir tai atrodė gana realu, tačiau.. Kai jau atrodė jog kūrinio instrumentalas padarytas, procesas sustojo ties vokalisčių paieška. Tokių pažystu tikrai nemažai, juk ir pats esu dainavęs tiek mokykloje, tiek studijų metu, va ir chorų karai pasitaikė. Žodžiu pasirinkimas nemažas tikrai ir pareiškusių norą skaičius siekė beveik dešimtį, tik vėliau tas noras dažniausiai dingdavo paaiškėjus, kad reikės pačiom šiek tiek padirbėti.. o t.y. pamėginti pačiai „pastatyti“ vokalinę liniją. Mano tikslas buvo ir bus leisti vokalistei atskleisti savo gabumus taip prisidedant prie bendro rezultato.

Tai gi.. prasidėjo linksmumai – viena vokalistė, pasirodo, per atstumą dar nemoka dirbti, kita apskritai to nemoka daryti, trečia kažkur dingsta, vėliau žinoma užspaudžia mokslai ir t.t. ir pan. Blogiausia tai, kad priežastys iškyla tik po susitarimo. Laikas iki žiemos ištirpo. Galiausiai sutikau Gabrielę. Ji buvo jau sudalyvavusi ir laimėjusi TV projektą „Chorų karai“ su Kauno „Božolė“ choru. Pasiūliau bendradarbiauti, ji su dideliu noru sutiko, tada dar dirbau POP STAR BAR klube, kur vieną savaitgalį prieš mano darbo laiką ir susitikom pasidėlioti vokalo melodiją.

Kas įdomiausia buvo singlo kūrime?
Įdomiausia ir linksmiausia dalis greičiausiai pagrindinis procesas – vokalo įrašinėjimas. Tai dariau pas save namie, labai primityviomis namų sąlygomis, savo gimtadienio dieną! Gal kažkam bus sunku patikėti, kad tokį rezultatą galima išgauti dirbant tokiomis sąlygomis kaip mano, bet.. taip jau man pavyko! Gal ne veltui jau trečius metus, 25 valandas per parą, leidžiu laiką prie kompiuterio, krimsdamas šitą ne lengvą mokslą.

Ar bandysi pramušti dainą į radijo topus?
Be jokios abejonės taip! Tiesą pasakius kaip tik šiandien tai dariau, rašiau laiškus didžiajai daliai Lietuvos radijų. Dainą jau spėjo sugroti viena iš Ispanijos radijų. Kasdien susilaukiu vis daugiau palaikymo, yra jau prašančių kūrinį „remiksuoti“. Manau tai gera pradžia (šypsosi – aut. p.)

Galbūt dainai sulauksime ir video klipo?
Viską darau savo jėgomis, bei padedamas šiek tiek draugų, neinvestuodamas beveik nė cento, net ir singlą atspindinti fotografija yra daryta namų sąlygomis. Tiesa, dainos tekstas kainavo. Šiuo metu, kol kūrinio audio versija „kabo“ mano „SoundCloud“ profilyje, yra dėliojamas scenarijus vaizdo klipui. Tikiuos neužtruks ir tai tik laiko klausimas.

Kiek man žinoma, kad nuo Kuršėnų nesi nutolęs, kuo prisidedi prie gimtojo miesto?
Taip, grįžtu kartais pas Tėvus, na, o jei rimtai, tai laiko suradus, tenka sudalyvauti ir kuršėniškių organizuojamuose vakarėliuose, štai paskutinysis vyko visai nesenai sostinėje. Be to vis neapleidžia mintys suorganizuoti Kuršėnuose kokią tai „mini“ diskoteką po atviru dangum, su žymiais Lietuvos klubinės kultūros atstovais ir pan. tik kad vis pristinga tam laiko, be to ir vienas lauke ne karys.. gal nerandu mane palaikančios komandos.

Ką norėtumei palinkėti kuršėniškiams?
Sunku kažką linkėti žmonėms, kurių jau praktiškai didžiosios dalies nebepažįstu (užaugo jau kelios kartos po manęs). Mmm.. Na, palinkėsiu svajoti! Juk tik svajonės verčia žmogų gyventi ir eiti į priekį. Svajokite, siekite savo svajonių, o pasiekę jas garsinkite savo gimtąjį kraštą!

Dėkojame Donatui už nuoširdų pokalbį, o kartu su juo kviečiame pasiklausyti jo naujo singlo „My dream“, kurį rasite žemiau!

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: