REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Drąsučių bibliotekoje vyko renginys „Skambi Tėvų kalba“ Nuotraukos

Spalio 9 dieną Drąsučių bibliotekoje skambėjo tarmiškos dainos, eilės, surengta paroda. Skambant liaudiškoms dainoms ir pasakojimams buvo pradėtas renginys „Skambi Tėvų kalba“, skirtas tarmių metams paminėti.

Renginį, kuriame skambėjo aukštaičių, žemaičių tarmės organizavo Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro Drąsučių filialo direktorė Inga Jonuškienė, bei Drąsučių filialo bibliotekininkė Asta Urbelienė. „Jau nuo senų laikų žmonės pastebėjo, kad laikui bėgant jų kalba kinta ir toliau vieni nuo kitų gyvenantys žmonės ima kalbėti šiek tiek skirtingai. Ne išimtis ir lietuvių tauta. Tarmėms, kaip ir pačiai lietuvių kalbai, kyla pavojus išnykti. Iš kaimų žmonės keliasi gyventi į miestus, kur susibūrę ima kalbėti bendrine kalba, o savąją tarmę užmiršta. Senoliai pasitraukia iš gyvenimo, šnektos taip ir neperdavę palikuonims. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog išnykusi tarmė nieko nekeičia, jog tarmės yra visiškai nereikalingos šiuolaikiniame pasaulyje. Tačiau, aš pritariu kalbininko Alekso Girdenio pasakytiems žodžiams, kad: „išnykusi tarmė yra didesnė tragedija žmonijai negu kokio vabaliuko ar gyvūno išnykimas, nes kartu su tarme miršta tam tikras unikalus žvilgsnis į pasaulį“ ir manau, jog tarmes būtina išsaugoti, nes kiekviena jų yra ypatinga ir unikali“ – kalbėjo Drąsučių filialo direktorė Inga Jonuškienė.

Vaizdžiai ir išsamiai apie lietuvių tarmes, patarmes ir šnektas pasakojo mokytoja Ona Pekštienė. Visi renginio dalyviai įdėmiai klausėsi ir bendravo su mokytoja, paskui buvo duota perskaityti ir patiems pateiktus žodžius žemaitiškai. Vaikams buvo keista, kad taip įdomiai yra tariami žodžiai.

Į renginį susirinko ne tik vaikai, bei jų tėveliai, bet ir svečiai: Šiaulių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Brijūnienė, Šiaulių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, kuriems svarbi gimtoji tarmė, šnekta, brangus lietuviškas žodis.

Parengė Inga Jonuškienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: