REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Vismantas Anglickas: Kur bekeliaučiau, kiek beužsibūčiau, vistiek galutinis kelionės taškas yra Kuršėnai

Prieš kiek mažiau nei metus Kūrybinės raiškos centras surengė Kuršėnų jaunimo apdovanojimus, kurių vienoje iš kategorijų „Jaunasis verslininkas“ laimėjo Vismantas Anglickas, Kuršėnuose įkūręs keramikos dirbinių verslą. Nuolatinės kelionės, nuoširdi veikla ir parama labdaringuose projektuose, bendradarbiavimas žmonių aktyvumą skatinančiuose konkursuose atneša didelę ir įdomią patirtį, tad skelbiame nuoširdų pokalbį su su Vismantu Anglicku, Kuršėnų jaunimo apdovanojimų paskatinamosios premijos laureatu, verslininku, „ADI Souvenirs“ direktoriumi.

Labas, Vismantai! Jau praėjo beveik metai po Kuršėnų jaunimo apdovanojimų, tai ir klausiu, ar premija kažką pakeitė tavo veikloje? Kur ją panaudojai?

Sveiki. Buvo malonus netikėtumas patekti tarp nominantų ir būti išrinktam premijai gauti. Tiesa, kaip vėliau pasirodė ne tiek daug ir konkurentų teko nurungti. Manyčiau taip gavosi todėl, kad mažokai čia Kuršėnuose pasilikusio jaunimo, o juo labiau bandančių tapti ar jau esančių jaunų verslininkų. Kuršėnų jaunimo apdovanojimų paskatinamąją premiją perleidau Pavenčių vaikų su negalia namams. Pasiklausęs atstovų iš šios įstaigos pagalvojau, kad jiems labiau reikalinga ši premija nei man, todėl ją ir perleidau.

Studijas baigei Vilniuje, tačiau grįžai į Kuršėnus ir pradėjai verslą. Kaip kilo mintis užsiimti tokia veikla ir kodėl būtent Kuršėnuose?

Studijas baigiau 2008m. ir netrukus prasidėjo ekonominė krizė. Gerai apmokamą darbą gauti Vilniuje tuomet buvo itin sunku, ypač studentui ką tik baigusiam studijas. Tikriausiai būtų reikėję gyventi nuo algos iki kitos. Nusprendžiau, kad neverta likti, susikrovęs daiktus grįžau į Kuršėnus. Užsiimti keramika man buvo itin palanku, nes tėvai verčiasi keramikos žaliavų gamyba. Turėjau geras sąlygas pradėti keramikos gaminių gamybą Kuršėnuose. Bet nors ir turint geras sąlygas pradėti verslą nebuvo lengva. Kuršėnus pasirinkau ir dėl palankios vietos gamybai, nes pagamintą produkciją pristatau Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Didžiąją dalį uždirbtų pinigų išleisdavau investuodamas į produkcijos asortimento didinimą, plėčiau parduotuvių kiekį kuriuose pardavinėjama ADI Souvenirs produkcija. Taip po truputėli judėjau į priekį nors ir pinigų nepavykdavo uždirbi daug, bet žinojimas, kad dirbu sau netirpdė užsispyrimo, noro tobulėti ir siekti stabilumo įmonėje.

Kokie buvo sunkumai pradedant ir plėtojant verslą?

Pradėjus verslą sunkiausia buvo nešti atsakomybės jausmą tiek dėl mokesčių, atsiskaitymų, broko, darbuotojų ir kt. Požiūris į jauną verslininką dažnai asocijuodavosi su nepatirtimi, rizika, neužtikrintumu. Įrodinėjimai išvargindavo ir neleisdavo susifokusuoti ėjimui teisinga linkme, bet nori ar nenori – tą būtina praeiti. Džiugu, kad požiūris į jauną verslininką po truputį ima keistis.

Ką patartumei jauniesiems verslininkams, žadantiems kurti verslą Kuršėnuose?

Galiu išvardyti kelis patarimus:

 • Pasirinkti tinkamą sau sritį;
 • Būti lankstiems verslininkams;
 • Gerai pasverti tikslus ir priemones jiems pasiekti;
 • Nuolat domėtis galimybėmis ir sekti situacija rinkoje;
 • Išnaudoti provincijos privalumus;
 • Stengtis numatyti kelis žingsnius į priekį ir nebijoti rizikuoti;
 • Nepasiduoti ištikus nesėkmei bei turėti atsarginį planą B ir net gi C;
 • Elgtis verslo aplinkoje sąžiningai ir mokėti prisiimti atsakomybę;
 • Ugdyti save psichologiškai ir tobulinti bendravimo įgūdžius.

Vien tik veikla Kuršėnuose neapsiribojai, tad atidarei savo studiją Vilniuje, papasakok apie ją.

Apie studijos įkūrimą galvojau jau senai. Norėjosi ne tik gaminti, bet ir užsiimti edukacine veikla. Pasirinkau Vilnių, nes gerai pažįstu šį miestą ir ten atsirado talentingas žmogus t.y. Gerda Matolytė, kuri sutiko kartu įgyvendinti šią idėją.

Kokias veiklas ir prekes siūlote lankytojams savo ADI Keramikos Studijoje Vilniuje?

Studijoje pagrindinės vykdomos veiklos yra: keramikos užsiėmimų vedimas, keramikos žaliavų prekyba, keramikos produktų prekyba. ADI Studijoje vykdomi individualūs, kolektyviniai, edukaciniai užsiėmimai. Prekiaujame žaliavomis, buitine, menine, reklamine keramika (ąsočiai, puodynės, vazos, figūros, bokalai, puodeliai su įmonių atributika ir t.t.).

Reiškia, kad dabar gyveni tarp Kuršėnų ir Vilniaus. Kur tenka dažniau būti?

Pastaruoju metu dažniau būnu Vilniuje, nes studijos atidarymas pareikalavo nemažai laiko ir pastangų. Paprastai tenka keliauti per didžiuosius Lietuvos miestus, o ir neretai būti Rygoje bei Taline. Daug laiko praleidžiu už vairo, nors ir kur bekeliaučiau, kiek beužsibūčiau vis tiek galutinis kelionės taškas yra Kuršėnai.

Minėjai, kad visada galutinis tavo kelionės taškas yra Kuršėnai. Ką tau reiškia šis miestas? Kuo susijęs ir kokią vietą jis užima tavo gyvenime?

Aš užaugau Kuršėnuose. Čia gyvena mano šeima – tėvai, brolis, seneliai. Čia grįžta iš užsienio, Lietuvos didmiesčių mano draugai, giminaičiai. Mes čia susitinkame ir smagiai leidžiame laiką. Čia aš užsiimu keramika, padedu puoselėti šeimos verslą. Kuršėnuose kiekvienas miesto kampelis žinomas ir kažkuo artimas. Ramybė ir švarus oras, štai kas mane žavi Kuršėnuose.

Tad galime teigti, kad drąsiai sieji su savo ateitimi su Kuršėnais?

Žinoma! Sieju savo ateitį su Kuršėnais, nes matau, kiek daug čia galima nuveikti.

Tai turbūt užbaigsime pokalbį apie ateities planus?

Ateičiai turiu kelis planus, tai: ADI Keramikos Studijos veiklos plėtra, Pasiruošimas ir dalyvavimas tarptautinėse komercinėse parodose vykstančiuose Frankfurte, Paryžiuje, Londone, Skandinavijos šalių miestuose… bei dalyvavimas meno parodose ŠŠiaulių rajone ir Lietuvos Respublikoje.

Kursenai.lt kolektyvas linki didžiausios sėkmės darbuose!

 • Siųsti draugui
 • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: