REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Mažųjų poetų pavasaris Kuršėnuose Nuotraukos

PoezijaPasaulinės poezijos dieną  S. Anglickio mokykla ir V. Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė rajono mokyklų eiliuotojus į „Mažųjų poetų pavasario“ šventę, kuri skirta ir Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginys vyko Šiaulių r. švietimo centro salėje. Susirinkusius pasveikino Šiaulių r. švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Alma Sirienė, švietimo centro metodininkė Lina Kasparienė.

Kuršėnų S. Anglickio mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Aušra Rudminienė atidarė virtualią miniatiūrų parodą „Metų ratas“, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Miniatiūras kūrė 1-4 kl. ir priešmokyklinio ugdymo grupė.

Popietėje dalyvavo ir savo kūrybą pristatė Šiaulių r. Kuršėnų S. Anglickio, Pavenčių, Daugėlių ir Drąsučių  mokyklų pradinių klasių moksleiviai.

Aktyvi Vaikų bibliotekos skaitytoja Pavenčių 4a klasės moksleivė (mokytoja Regina Urbonienė) Urtė Kiriliauskaitė, padedama klasės draugų Evos Bugytės ir Gusto Miliausko, inscenizuotai pristatė savo kūrinėlį „Lapo istorija“.

Savo sukurtą eilėraštį „Pavasaris“ pristatė ir skaitė Drąsučių mokyklos ketvirtokė Andrėja Jonušaitė (mokytoja Vilija Mikučiauskienė).

Daugėlių mokyklos ketvirtokai (mok. Ligita Urbutienė), prikūrę eilėraščių, išleido net savo klasės knygutę. Ją pristatė moksleivės Jonė Bagdanskytė ir Ema Stonytė. Daugiausia eilėraščių parašęs, šios klasės moksleivis Ugnius Trikšis, išleidęs savo atskirą eilėraščių knygelę, prisistatė susirinkusiems klausytojams ir dalyviams.

Na, o daugiausia mažųjų poetų pasirodo esama S. Anglickio mokykloje. Visų pradinių klasių mokinukai rašė ir šiais metais išsileido  elektroninę eilėraščių knygą „Metų ratas“, kuri skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Knygą pristatė viena iš renginio organizatorių direktorės pavaduotoja pradiniam ugdymui Aušra Rudminienė. Knygoje prie kiekvieno eilėraščio stilizuotai pavaizduoti metų laikai su visomis šventėmis ir Lietuvai brangiomis įžymiomis datomis. Vartant  knygą,  mokiniai įvardijo kas pavaizduota stilizuotuose paveikslėliuose.

Išklausius visų jaunųjų kūrybos, S. Anglickio mokyklos mokytoja Birutė Juknienė pakvietė šios mokyklos vyresniųjų klasių moksleives : Aistę Klinauskaitę, Gabiją Mikalauskaitę, Sofiją Maneikytę ir Giedrę Rėvutaitę padeklamuoti ištraukas iš Kristijono Donelaičio poemos „Metai“. Išklausę ištraukų, dalyviai turėjo įvardyti apie kurį metų laiką buvo deklamuojama. Skaitoves ruošė lietuvių kalbos mokytojos Alina Šimkevičienė ir Žaneta Gineitienė.

Tą pačią dieną minėjome ir Tarptautinę lėlininkų dieną, tad Vaikų literatūros skyriaus vedėja Janina Spulginienė pasveikino ir pristatė savo  partnerius Pavenčių mokyklos bendrabučio moksleivių lėlių teatrą „Lėliukas“ (vyr. auklėtojos Rasa Poškienė ir Irena Daujotienė). Jie suvaidino K.Donelaičio pasakėčias: „Lapės ir gandro čėsnis“ ir „Vilks provininks“.

Popietę baigėme smagiai nusiteikę, na o rengėjai buvo nustebinti, kad vaikai  tokie kūrybingi ir dėmesingi vieni kitiems. Visiems dalyviams buvo įteiktos organizatorių padėkos už dalyvavimą „Mažųjų poetų pavasaryje“. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Janina Spulginienė kiekvienos mokyklos bibliotekai padovanojo po knygutę.

Vaikų lit. skyriaus vedėja  Janina  Spulginienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: