REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Benediktas Jonuška: „Smagu dirbti dėl Kuršėnų“

Artėja tradicinis kuršėniškių vakarėlis Vilniuje. Kaip ir kasmet pagrindinis vakarėlio organizatorius – Kūrybinės raiškos centras. Visai neseniai paukštelis pačiulbėjo, kad ši organizacija išsirinko ir naują vadovą. Tad nutariau pakalbėti su aktyviuoju Vilniaus universiteto medicinos studentu, „didžėjumi“, krepšininku, renginių vedėju, o dabar dar ir KRC vadovu (nenustebkite, jei dar kokių veiklų nepaminėjau) – Benediktu Jonuška apie Kuršėnus, jo darbus ir artimiausius planus.

Dar gyvendamas Kuršėnuose Benediktas nenustygo vietoje. Retas nebuvo jo matęs dalyvaujant miesto renginiuose, bėgiojant krepšinio aikštelėje. Tad pradėdama pokalbį paklausiau, ar dar pamena, kokiomis veiklomis užsiiminėjo.

Benediktas Jonuška. Nuotrauka iš asm. archyvo„Tikrai taip, nes mokykloje viskas ir prasidėjo, jei nepradėsim galvoti apie paveldėtus genus (Benediktas visada pasižymėjo linksmu būdu). Dalyvavimas savivaldoje, prezidento postas, dainavimas, skaitovų konkursai, olimpiados, krepšinis – visa tai buvo mokykloje ir davė tikrai daug patirties bei gerų emocijų“ – savo užsiėmimus prisimena vaikinas.

Šiuo metu esi jau trečio kurso Vilniaus universiteto medicinos studentas. Manau, jog daugelis, kurie tave pažinojo, vis tik tikėjosi, kad tapsi politiku ar renginių organizatoriumi, o kodėl medicina?

„Mėgstu bendrauti su žmonėmis, jiems padėti ir mėgstu iššūkius, todėl džiaugiuosi šiuo pasirinkimu. Baigus mediciną, juk galima dalyvauti politiniame gyvenime ar dirbti renginių srityje, bet esant politiku ar organizuojant renginius mediku būti neišeina…“

Baigęs mokyklą išvykai sostinėn. Daugeliui būna sunku prisitaikyti prie naujovių, įsilieti į aktyvų gyvenimą, tačiau neatrodo, kad tau taip būtų buvę. O kaip buvo iš tiesų?

„Na, visi pokyčiai gyvenime priverčia išeiti iš komforto zonos ir ieškoti kitų priemonių ir kelių, kurie leistų tau jaustis puikiai. Pirmi mėnesiai Vilniuje buvo daugiau apsipratimas su nauju miestu, universiteto gyvenimu, naujais kolegomis ir draugais bei savęs ieškojimas naujoje aplinkoje. Visgi didesniame mieste niekam neįdomu, ką tu veikei savo miestely, gyvenimas eina toliau ir reikia prisitaikyti, o aš nestovėjau vietoje, stengiausi veikti ir džiaugiuosi, ką pavyko susikurti per tuos keletą metų“.

Benediktas Jonuška. Nuotrauka iš asm. archyvoO ką pavyko? Kuo užsiimi dabar?

„Mokausi ir tai yra mano prioritetas numeris vienas. Dar stengiuosi užsiimti man patinkančia veikla, todėl dalyvauju Studentų atstovybės gyvenime universitete, žaidžiu krepšinį KK „Kuršėnų“ komandoje, kurioje žaidžia kuršėniškiai, gyvenantys Vilniuje. Laisvalaikiu stengiuosi šiek tiek užsidirbti tad vedu renginius, DJ’auju. Taip pat vadovauju Kūrybinės raiškos centrui ir prisidedu prie SK „Kristalo“ veiklos viešinimo. Tai veiklos, kuriomis užsiimdavau ir Kuršėnuose, bet atstumas netrukdo užsiimti tuo ir dabar“.

Štai ir prasitarei apie naują amplua – Kūrybinės raiškos centro vadovas. Kodėl nusprendei imtis ir šių pareigų?

„Kuršėnai – mylimiausias mano miestas ir labai smagu dirbti dėl Kuršėnų ar kuršėniškių. Dėl KRC vadovo pareigų daug galvojau, nes Kasparas Laureckis nepareiškė noro toliau vadovauti, todėl reikėjo „vairą“ perimti kažkam kitam. Nutariau, kad dabar geriausias laikas tapti vadovu, dirbti dėl Kuršėnų ir panaudoti savo energiją ir idėjas Kūrybinės Raiškos Centrui. Mano nutarimą organizacijos nariai palaikė, todėl dviejų metų kadencijai tapau vadovu“.

Kiek tenka prisiminti, jau seniai dalyvauji KRC gyvenime. Ką ši organizacija tau reiškia?

„Tai yra organizacija, į kurią patekau būdamas trylikos ir galima sakyti, kad su ja užaugau. Veikla leido man tobulėti kaip asmenybei, pakeliauti, pažinti įvairių tautų žmones ir plėsti akiratį. Dauguma KRC narių už mane vyresni, todėl dirbdamas su jais įgijau neįkainojamos patirties bei tikrai nesumeluosiu pasakydamas, kad draugus visam gyvenimui. Visada tas savanoriškas darbas organizacijoje, nors negalima to pavadinti darbu, nes tai daugiau malonumas, leido prisidėti ne tik prie savo, bet ir prie kitų žmonių tobulėjimo ir Kuršėnų bendruomenės plėtros. Puiki atmosfera, daug gerų emocijų ir įdomios patirties – tai puikiai apibūdintų KRC!“

Ką veikiate ir ką planuojate veikti?

„Viena pagrindinių veiklų – nauja KRC strategija ateinantiems dvejiems metams. Taip pat daugelis narių prisideda prie kuršėniškių vakarėlio Vilniuje, kuris vyks jau penktadienį, o surinktos lėšos bus skirtos Kuršėnų jaunimo apdovanojimų premijoms metų pabaigoje. Taip pat šiais metais KRC švenčia 15 metų jubiliejų, todėl planuojame paminėti tokią sukaktį kartu su kuršėniškiais! O kalbant apie ateitį, tai stengsimės vykdyti esamas veiklas. Vienas iš mano, kaip vadovo, prioritetų bus dirbti ties Kuršėnais, kuršėniškių bendruomenės plėtra, kalbu ne tik apie gyvenančius Kuršėnuose, bet ir išvykusius“.

Benediktas Jonuška. Nuotrauka iš asm. archyvoGrįžtant prie visų tavo veiklų ir darbų, norisi paklausti, kaip tu spėji ir studijuoti ir dar tiek daug nuveikti kitose srityse?

„Reikia susidėlioti prioritetus ir pasirinkti, kas tą dieną yra svarbiau, bet vadovaujuosi posakiu „Kuo daugiau veiklos, tuo daugiau padarai“.

Nors veiklos, kuriomis užsiimi yra tavo pomėgiai, tačiau ką aktyvusis Benediktas veikia laisvu metu, jeigu tokio lieka? (Bandau pašmaikštauti ir aš)

„Laisvalaikiu stengiuosi skirti laiko sau, pailsėti, daryti tą, kas man patinka, susitikti su draugais. Aišku, kai yra laisvesni savaitgaliai, stengiuosi grįžti į Kuršėnus, pabūti su šeima ir būtinai pasimėgauti pirties malonumais. Va oras geryn geryn, todėl bus galima dar ir vakarais pabėgioti po pavasarėjantį Vilnių“.

Ties šia pavasariška mintimi ir paliksiu Benediktą ilsėtis. Tačiau norime priminti, kad visi visi kraštiečiai yra laukiami kovo 28 dieną Universiteto pub, Vilniuje, vyksiančiame kuršėniškių vakarėlyje.

O norintys prisijungti prie Kūrybinės raiškos centro veiklos visai nesunkiai gali tai padaryti. Naujasis vadovas mums besikalbant minėjo: „KRC nariai yra „išsimėtę“ po visą pasaulį, todėl prie veiklos prisidėti galima tiek gyvenant Vilniuje, tiek Londone. Norintiems, pirmiausia reikėtų sudalyvauti KRC veikloje ar prisidėti prie pastovių veiklų, tokių kaip Kursenai.lt. Po to vertėtų rimtai pagalvoti, ar nori įsilieti į mūsų būrį ir dirbti kartu, o priėmus teigiamą sprendimą užpildyti nario anketą“. Daugiau informacijos http://www.krc.lt/apie-mus/kaip-tapti-krc-nariu/“.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: