REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Tradicinėje vaikų knygos šventėje – knygų lietus Nuotraukos

Į tradicinę Vaikų  knygos šventę V. Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus sukviesti  skaitytojai, jų mokytojai, tėveliai ir seneliai buvo sužavėti  šventės rėmėjos Lietuvos Respublikos Seimo narės Rimos Baškienės  dovanomis. Kultūros centro  diskotekų salė buvo pilna ne tik žmonių, bet ir knygų. Kiekvienas dalyvis, po renginio galėjo išsinešti Kuršėnų metų žmogaus Ramūno Karbauskio iniciatyva išleistų naujų vaikiškų knygelių.

Išrinkti geriausi 2013 metų Vaikų bibliotekos skaitytojai vaikai iš rėmėjos dovanų gavo po visą maišelį vertingų enciklopedinio pobūdžio knygų. Jais tapo Urtė Kiriliauskaitė – 4a kl. – Pavenčių mokykla, Ugnė Juciūtė – 3c kl., Rokas Geležinis – 2a kl. ir Ignas Jagminas – 3b kl. – St.Anglickio mokykla.

Nepaprastas džiaugsmas matyti tėvelius, senelius atvedantį savo atžalą į biblioteką ir skatinantį skaityti nuo mažens. Tokios šeimos Kuršėnuose neliko nepastebėtos. Daugybę knygelių  iš bibliotekos praėjusiais metais savo dukrelėms Gabijai ir Austėjai nešėsi Egidijus Šilinskis, tuo pačiu rasdavo ką paskaityti ir sau.

Nepaprastai rūpestinga mama Zita Maižvilienė, nors gyvena kaime, ūkiškai, bet net vasarą randa laiko atvykti į biblioteką knygų dukrai Eglei ir sūnui Ovidijui.

Labai rūpinasi savo dukrų Mėtos ir Karolinos skaitymu Renata ir Audrius Balinskai: atveža jas į biblioteką, padeda išsirinkti, aptaria ką skaitė, patys yra nupirkę daug knygų, mažajai Mėtai skaito vakarais prieš miegą.

Labai šauni močiutė Sigutė Jovaišienė yra šių dienų „knygnešė“. Ji neša knygutes dviem savo anūkams trečiokams Airidui ir Alanui, stebi kad jos būtų perskaitytos.

Skaitančios šeimos iš Rimos Baškienės dovanų gavo visą komplektą, kuriame buvo ir  suaugusiems ir vaikams skirtų knygų.

2013 metais rugpjūčio – spalio mėnesiais Šiaulių rajono savivaldybės Viešoji biblioteka buvo paskelbusi rajono „Skaitančių šeimų“ konkursą. Daugiausia knygų per šį  laikotarpį perskaitė vėlgi Urtė Kiriliauskaitė, kurią į biblioteką atveža tėvelis Jonas Kirkliauskas, aktyvus Vytauto Vitkausko bibliotekos skaitytojas. Jiems atiteko skėtis su rajono Viešosios bibliotekos logotipu.

Už nuoširdų bendradarbiavimą, dėmesį ir pagalbą Šiaulių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės Ingridos Klupšaitės padėkos skirtos mokytojoms Ligitai  Urbutienei, Birutei Juknienei , direktorės pavaduotojai pradiniam ugdymui Aušrai Rudminienei. Bibliotekos direktorės padėka įteikta šventės geradarei,  Seimo narei Rimai Baškienei.

Devintus metus Vaikų  šventę remianti ir pati dalyvaujanti  Rima Baškienė šiemet dovanojo skaitantiems kuršėniškiams dar vieną  staigmeną – Naisių vasaros teatro aktorių pasirodymą. Vaikai ir suaugę buvo sužavėti aktorių Orintos Jazdauskaitės, Valdo Vaitiškio, Arūno Jokubausko dainomis ir pašmaikštavimais. O dviejų vaikiškų knygučių autorė, aktorė  ir režisierė Vaida Kavaliauskaitė dainavo su visais aktoriais, papasakojo apie savo knygelių gimimą.

Renginį pradėjo ir Airijos  tarptautinės Vaikų knygos tarybos  kreipimąsi į viso pasaulio vaikus perskaitė S. Anglickio mokyklos antrokės (mokytoja Birutė Juknienė): Austė, Livija, Paula ir Rasa.

Mokytoja Danguolė Petrulienė tradiciškai pasveikino ir padėkojo bibliotekos darbuotojoms už triūsą ir iniciatyvą.

Džiaugdamiesi dovanomis, bendravimo malonumais, laukdami 10 – osios šventės nuotaikingai skirstėsi svečiai, mažieji skaitytojai.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja
J. Spulginienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: