REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Ringuvėnų kaimo bendruomenė: kodėl neatsižvelgiama į bendruomenės nuomonę dėl Kuršėnų miesto bendrojo plano keitimo?

www.kursenai.lt redakcija po straipsnio „Keičiamos Kuršėnų miesto teritorijos ribos“ gavo Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nario Martyno Rusteikos laišką, kuriame teigiama, kad šiuo klausimu taryboje vyko ilga diskusija ne vieną mėnesį, kuri bendro rezultato nesurado (tarp Ringuvėnų kaimo bendruomenės ir savivaldybės vadovų). Tačiau tarybos posedyje priimant sprendimą dėl Kuršėnų teritorijos ribų keitimo neatsižvelgta į Ringuvėnų kaimo bendruomenės poziciją, tad Ringuvėnų kaimo bendruomenė reikalauja šį sprendimą pakeisti ir sprendimus vykdyti viešai, pasikviečiant ir bendruomenių atstovus. Pridedame M. Rusteikos laišką bei atvirą Ringuvėnų kaimo bendruomenės kreipimąsi.

„Sveiki, www.kursenai.lt paskelbta informacija apie bendrojo Kuršėnų plano tvirtinimą, kuris mano žiniomis yra priimtas, tačiau neišdiskutuotas su vietos gyventojais, kuriuos tiesiogiai šis klausimas liečia. Rajono tarybos nariai ir meras gavo prašymą iš Ringuvėnų gyvenvietės gyventojų peržiūrėti šį sprendimą, kadangi projektas nebuvo suderintas su gyventojais, nors susitikimų metu savivaldybės atstovai, vadovai  žadėjo, kad į bendruomenės norus bus atsižvelgta.

Būsiu dėkingas, jeigu ši informacija ir kreipimąsis bus paviešintas jūsų tinklalapyje. Visuomenė turi žinoti tikslią informaciją apie esamą situaciją. Pridedu oficialų kreipimąsi, kuris oficialiai buvo įteiktas merui ir tarybos nariams. Dėkoju“.

Dėkojame p. M. Rusteikai už informaciją bei pateikiame atvirą Ringuvėnų kaimo bendruomenės laišką

Šiaulių rajono savivaldybės Merui,
Šiaulių rajono savivaldybės tarybai

DĖL ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMO

Reikalaujame pakeisti Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 26 d. sprendimą Nr. T-46 „“Dėl vietos gyventojų apklausos rezultatų ir pritarimo planui“, kuriuo buvo nutarta pritarti Kuršėnų miesto teritorijos ribų pakeitimo planui, dėl kurio 2013 m. vasario 28- balandžio 15 d. buvo surengta apklausa  Kuršėnų miesto ir Kuršėnų kaimiškojoje seniūnijoje ir joje dalyvavę 245 Ringuvėnų kaimo gyventojai nepritarė, kad Kuršėnų miesto ribos būtų praplėstos ir Ringuvėnų kaimas atsirastų Kuršėnų miesto teritorijoje.

Ringuvėnų kaime gyvenamąją vietą yra deklaravę 432, iš jų apie 80 vaikai iki 18 metų, tai rodo, kad gyvenvietės prijungimui prie miesto nepritarė apie 70 proc.rinkimų teisę turinčių gyventojų. Kaip žinome, apklausoje dalyvavo tik 8 Kuršėnų miesto gyventojai, iš kurių 2 taip pat nepritarė, kad Kuršėnų miesto ribos pasikeistų taip, kaip parengtame plane. Susitikimuose su gyventojais savivaldybės vadovai žadėjo, kad nieko nebus daroma prieš gyventojų valią, buvo žadama koreguoti parengtą bendrąjį planą taip, kad Ringuvėnų kaimas nepatektų į miesto teritoriją. Mes kantriai laukėme ir tikėjomės, kad planas yra koreguojamas. Tačiau sulaukėme akibrokšto – savivaldybės tarybos posėdyje 2014-06-26 buvo priimtas sprendimas patvirtinti Kuršėnų miesto bendrąjį planą tokį, koks buvo parengtas ir net paslepiant šį faktą po neįprastu tokio pobūdžio sprendimams pavadinimu, kuriame net nepaminėtas Kuršėnų miesto bendrasis planas. Tvirtinant kitų rajono miestelių bendruosius planus (Kužių, Kairių, Bazilionų, Meškuičių) sprendimų pavadinimai buvo aiškūs ir suprantami „Dėl Kužių miestelio bendrojo plano patvirtinimo“ ir t.t. Kodėl buvo taip stengiamasi nuslėpti Kuršėnų miesto bendrojo plano patvirtinimą? Buvo bijota, kad tuo plano patvirtinimu suinteresuoti gyventojai neatvyktų į savivaldybės tarybos posėdį, kuris yra viešas ir jums nebūtų gėda jiems matant balsuoti priešingai negu žadėjote ?

Gerbiamas Mere ir tarybos nariai, turite dar vieną progą ištesėti savo pažadą Ringuvėnų kaimo gyventojams – nesielgti taip, kaip gyventojai nenori. Įtraukite į artimiausio savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę klausimą dėl aukščiau minėto 2014-06-26 sprendimo Nr.T-46 atšaukimo, supažindinkite visus savivaldybės tarybos narius su apklausos rezultatais (posėdžio transliacijos archyve matome, kad net klausimą tarybai pristatanti administracijos darbuotoja nežinojo kokie apklausos rezultatai Kuršėnų kaimiškojoje seniūnijoje), nes susidaro įspūdis, kad birželio 26 d. ne visi tarybos nariai balsuodami žinojo gyventojų nuomonę. Taip pat prašome sudaryti galimybę savivaldybės tarybos posėdyje kaimo gyventojų nuomonę išsakyti Ringuvėnų kaimo bendruomenės atstovei Onai Gedaminskienei.

Ringuvėnų kaimo bendruomenė

Tai yra asmeninė Kuršėnų bendruomenės portalo skaitytojo nuomonė ir www.kursenai.lt redakcija nebūtinai su ja sutinka bei už ją neatsako.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: