REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Marius Jankaitis: „Tikslas neiškristi į žemesnę lygą ar žaisti dėl 10-12 neskambėtų kaip iššukis nei man, nei žaidėjams.“

Marius JankaitisArtėjantį 2014-2015 metų RKL sezoną Kuršėnų „Granultos-Grafų baldų“ komanda pasitiks pasikeitusi, nes vyriausiojo trenerio poste Egidijų Morkūną pakeis praėjusį sezoną žaidėju buvęs Marius Jankaitis. Nutarėme pakalbinti naująjį trenerį ir daugiau sužinoti apie komandą, kuri jau pradėjo ruoštis artėjančiam sezonui.

Sveikas, Mariau! Praeitą sezoną pats vilkėjai Kuršėnų komandos marškinėlius, o šį sezoną jau vadovausi komandai nuo suolelio. Kas lėmė tokį sprendimą arba tiesiog, kodėl iškeitei krepšinio marškinėlius į trenerio marškinius?
Sveiki. Tokį sprendimą lėmė tai, jog po prieš kelis metus patirtos traumos pats jau nebegaliu žaisti krepšinio. Taigi, komandos vadovams pasiūlius nusprendžiau išmėginti trenerio pareigas, nes tokių minčių apie trenerio darbą kildavo ir pačiam tik nesitikėjau, kad iš  kart teks save išmėginti RKL lygoje, rimtus tikslus keliančioje komandoje.

Tau teko rungtyniauti Nacionalinėje krepšinio lygoje, Regionų krepšinio lygoje, Lietuvos 3×3 krepšinio lygoje, kaip manai, kaip ši patirtis tau padės dirbant treneriu?
Labiausiai galbūt padės tai, kad dauguma komandų ir žaidėjų, prieš kuriuos teks žaisti, yra žinomi ir daugmaž galima nujausti, ko galima tikėtis iš vienos ar kitos komandos. Bet visa ši patirtis buvo kaip žaidėjo, todėl  manau, kad stebint nuo suoliuko ir priimant sprendimus teks daug ko mokytis nuo pradžių.

Tau tikriausiai ryškėja artėjančio sezono kontūrai, tai gal galėtum pasakyti, kokie tikslai bus keliami kitą sezoną? Kur žadate rungtyniauti?
Na visų pirma tai pagrindinis startas bus RKL lyga, o dėl Šiaulių miesto lygos (ŠKL) kol kas dar nėra aišku, nes pernai lygos sprendimas buvo padaryti lygą tik mėgėjams. Jeigu šiemet lyga nuspręstų vėl leisti žaisti RKL žaidėjams, manau būtų įdomu ir naudinga sudalyvauti ir šioje lygoje. Pagrindinis tikslas, manau, būtų RKL ketvertas, bet aišku su atsinaujinusia komanda ir nauju treneriu – tai iššūkis nelengvas. Tikslas neiškristi į žemesnę lygą ar žaisti dėl 10-12 neskambėtų  kaip iššūkis nei man, nei žaidėjams.  

Gal galėtum išduoti, kokie pasikeitimai laukia komandos sudėtyje? Kas paliko komandą? Kas gali prisijungti?
Komandos branduolys išliks ir šiemet. Nuo praeitų metų lieka šeši žaidėjai apie kurios ir lipdysime komandą. Žinoma gaila, kad komandą paliko senbuviai, kurie buvo vieni iš komandos lyderių – N. Keleras ir D. Valentėlis. Taigi teks šias spragas užkamšyti naujais žaidėjais. Jau aišku, kad prie komandos prisijungs L. Mikšys kuris turi ir LKL patirties bei gali žaisti atakuojančio gynėjo ir įžaidėjo pozicijose. Taip pat dar nėra aišku dėl keleto žaidėjų, bet tikimės kad jiems prisijungus komandos komplektacija sezono pradžiai būtų baigta.

Praėjusiam komandos vyriausiajam treneriui Egidijui Morkūnui pavyko komandą atvesti iki RKL Mažojo finalo ir užsikabinti bronzos medalius. Kaip vertini savo galimybes vyriausiojo trenerio vietoje? Ar galime tikėtis medalių?
Treneris E. Morkūnas atliko tikrai didelį darbą su šia komandą ir čia didelis jo nuopelnas, kad komandai pavyko užsikabinti medalius. Pagrindinė pergalių priežastis buvo,  kad komandai keletą metų pavyko išlaikyti  savo branduolį ir lyderius. Savo galimybes vertinti trenerio vietoje prieš sezoną gana sunku, nes tokiame lygyje man tai bus visiškai nauja patirtis. Dėl medalių pažiūrėsim pavasarį.

Girdėjome, kad komanda jau sportuoja kartu kartą per savaitę. Kokie tolimesni planai ruošiantis artėjančiam sezonui?
Taip, dabar su komanda sportuojame kartą per savaitę, bet tik kad palaikytume komandos dvasią ir linksmai praleistume laiką kartu. Rugpjūčio pabaigoje rengsime fizinio pasirengimo stovyklą, kur jau dirbsime rimtai ir klosime pamatus ateinančiam sezonui.

Pabaigai linksmesnis klausimas. Kuršėnų komandos kapitonas Gintaras Kukanauskas pasižymi nevaldomu temperamentu aikštelėje ir už jos ribų, kaip žadate sustabdyti šį 205 cm monstrą?
Nėra jis jau toks baisus ir nevaldomas, ypač už aikštės ribų, o  kad žaidėjas aikštelėje visada nori laimėti, tai nėra bloga savybė.  Dėl nereikalingų kalbų ir energijos švaistymo ginčams su teisėjais ir keiksmams, tai bandysim perauklėt, kad ta energija būtų panaudota komandos labui (šypsosi).

Dėkojame tau, Mariau, ir linkime gero starto prie Kuršėnų komandos vairo!

Benediktas Jonuška
SK „Kristalo“ inf.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: