REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Karolis Rėvutas: Dalyvavimas projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“ paliko didelį įspūdį

Praeitą savaitę visa Lietuva turėjo galimybę stebėti moksleivius, besifotografuojančius su Prezidente Dalia Grybauskaite, ministrais, Seimo nariais, o tarp jų buvo ir kuršėniškis Karolis Rėvutas, maloniai sutikęs pasidalinti įspūdžiais ir papasakoti daugiau apie projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“.

Sveiki, esu Karolis Rėvutas. Tikriausiai daugelis pastebėjote, jog šią savaitę galėjote mane pamatyti nuotraukose įkeltose iš Prezidentūros, Vyriausybės, Policijos departamento, Gaisrinės departamento ar net Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos.

Tiesa, bent jau kol kas nedirbu nei prezidentūroje, nei vyriausybėje, o iš tikro dalyvavau jau šeštąjį kartą organizuojamame projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“.

Iš šimtų kasmet siunčiamų anketų būna atrenkami 30 labiausiai motyvuotų, visuomeniškų ir geriausiai besimokiusių jaunų žmonių. Todėl, kai sužinojau jog esu atrinktas į šį projektą, iš pradžių net negalėjau patikėti, kad tai yra tiesa, tačiau mane nuramino ir patikino, jog tai yra tikrų tikriausia tiesa.

Tai štai kaip aš atsidūriau Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijoje (VRM), kurioje su kitu Karoliu iš Panevėžio atlikome praktiką. Šiame projekte būna atrenkami po du jaunuolius baigusius vienuoliktą ar dvyliktą klasę kurie buvo priskiriami vienai ar kitai ministerijai. Nors šios savaitės pradžioje neturėjau nė žalio supratimo, ką veiksiu, tačiau sužinojau tiek daug informacijos, kuriai apvirškinti reiktų net keleto mėnesių, tad tikrai džiaugiuosi, kad patekau būtent į VRM.

Gyvenome Vilniaus Užupio rajone įsikūrusiame Jaunimo nakvynės namuose „Filaretai“. Šiuose namuose vakarais vyko susitikimai su tokiais žmonėm, kaip Edmundas Jakilaitis, kapitonu Mariumi Varna, Krašto apsaugos ministerijos viceministru Ramūnu Usoniu.

Apsilankėme BOD group kompanijoje, kur mums ekskursiją pravėde pats šios įmonės vadovas Lietuvoje Vidmantas Janulevičius. Didžiausią įspūdį pirmąją dieną padarė tai, jog Premjeras Algirdas Butkevičius visiškai neprieštaravo su jaunuoliais pasidaryti asmenukę (angl. Selfie), visi žmonės su kuriais bendravome nuoširdžiai domėjosi ir ką gyvenime veikiame mes, kokie mūsų tikslai, netgi kvietė atlikti praktiką jau studijų metais!

Nesitikėjau, kad šią savaitę, ne tik pamatysiu kaip veikia valdžios organai, tačiau teks stovėti rikiuotėje, mokytis tailandietiško bokso paslapčių, eiti su kamufliažiniais dažais išteptu veidu per Vilniaus centrą, važinėtis policijos patruliniu automobiliu, gaisrininkų autocisterna, šaudyti iš AK-47, pistoleto ir dar daugybę įvairių dalyku. Didžiausia įspūdį visiems palikome, kuomet iš Gaisrinės departamento viršininko dovanų gavome po gesintuvą, ir tikrai ne kišeninį, o mums po to iškart reikėjo eiti pro apsaugą norint patekti į Vyriausybę, tai nesuprantančių kas darosi žmonių žvilgsniai, mūsų juokeliai šią savaitę tikrai papuošė dar įvairesnėmis spalvomis. Iš tikrųjų labai gaila, kadangi projektas baigėsi, ir jame dalyvauti nebegalėsime, tačiau šitos patirties nekeisčiau į nieką ir skatinu jus, moksleiviai, dalyvauti „Mokiniai į Vyriausybę 2015“ kitais metais!

Jeigu norite sužinoti ką veikėme plačiau arba ką veikė kitų ministerijų atstovai būtinai apsilankykite puslapyje www.moksleiviaivyriausybeje.lt . Galiu garantuoti, kad tai padės jums dar labiau, kaip tas žodis, ai vat, užsinorinti, atsiprašau jeigu jis nevartotinas, tai padės jums dar labiau užsinorinti dalyvauti projekte kitais metais. Na, o jeigu kyla kokių konkretesnių klausimų visada galite kreiptis į mane, tik žinoma, valstybės paslapčių neišduosiu!

LR VRM šešėlinis ministras,
Karolis Rėvutas

Akimirkos:

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: