Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Be didelių staigmenų prasidėjo ŠRVMKL septintasis sezonas Nuotraukos

Praeitą antradienį prasidėjo septintasis ŠRVMKL lygos sezonas, kuris vėl prikaustys krepšinio mėgėjų dėmesį 4 žiemos ir pavasario mėnesiams, o mes Jums pateikiame pirmosios savaitės ir pirmo turo, kuriame didelių staigmenų neįvyko, apžvalgą.

Atidarymo rungtynėse – įtampa iki paskutinių sekundžių

Rungtynes tarp „Ginkūnų“ (0/1) ir „Kužių“ (1/0) ŠRVMKL paskelbė sezono atidarymo švente, o įtempta kova ir aistros iki pat rungtynių pabaigos įrodė, kad pasirinkta tinkamai.

Praeitų metų ketvirtfinalyje kiek netikėtai ginkūniškių eliminuoti „Kužiai“ nors ir susirinko negausiai, tačiau troško atsirevanšuoti už nesėkmę, užkirtusią kelią kovai dėl medalių, tad dar iki ilgosios pertraukos įgijo 9 taškų pranašumą, o grįžę į aikštę pasinaudojo ginkūniškių bedančiu puolimu ir įgijo net 18 taškų persvarą.

Vis gi, ginkūniškiai rankų nuleisti neketino, nuosekliu darbu skirtumą sugebėjo sumažinti dar iki lemiamo ketvirčio pabaigos (58:69), o artėjant rungtynėms į pabaigą, aikštėje virė tikra drama, skirtumui esant tik per vieną tolimą metimą, o atlaikę šeimininkų šturmą ir patikimiau sužaidę pabaigą, pergalę šventė kužiškiai, rezultatu 82:76.

Po rungtynių pakalbintas Kužių „Kužių“ vadovas Antanas Kievišas džiaugėsi jaunų žaidėjų indėliu į pergalę: „Visų pirma sveikinu lygos vadovus ir visas komandas su septintuoju, jei neklystu, ŠRVMKL startu!“.

„Šiemet mums teko garbė žaisti lygos atidarymo rungtynes, tad pamačius kiek atvyko mano komandos žaidėjų į rungtynes pasidarė neramu. O pasirodo be reikalo“.

„Jaunimas dirbo be priekaištų. Kibi ginyba, perimti kamuoliai, greitos atakos leido išlaikyti persvara iki pat rungtynių pabaigos. Paskutinės dvi rungtynių minutės buvo pačios sunkiausios“.

„Pražangų limitai ir nuovargis darė savo. Labai džiugu kad vyrams pavyko atsilaikyti iki galo. Tad sveikinu ne tik savo bet ir priešininkų komanda su atkakliomis ir įtemtomis rungtynėmis bei garbingai atidarytu ŠRVMKL sezonu“, – šypsojosi A. Kievišas.

Tuo tarpu „Ginkūnų“ idėjinis vadas Arnas Lukošaitis geros nuotaikos ir po pralaimėjimo nestokojo: „Na, pradžia buvo graži. Sugiedojome himną, pašoko šokėjos, pašnekėjo oficialūs asmenys ir prasidėjo“.

„Kužiškiai atvažiavo nepilnos sudėties, daugiausiai jaunimas, gal todėl šiek tiek jų neįvertinome. Todėl jie nuo pat pradžių šovė į priekį, išnaudodami mūsų klaidas. Lakstė kaip užsukti. Tik pametam kamuolį ir gaunam greitą ataką, tad pirmą kėlinuką pralošėm 7 taškais. Antram buvom pritraukę iki 5 taškų, tačiau vėl klaidos ir rezultatas po 2 kėlinukų padidėjo dar dviem“.

„Po ilgosios pertraukos pradėjom žaisti dar baisiau. Nors dar ne Kalėdos, kamuolius dovanojome vieną po kito. Ir skirtumas 3 kėlinio viduryje pasiekė 18 taškų. Tačiau mes nepasidavėme! Po lenta turėjome ryškią persvarą ir ją dažniausiai paversdavome taškais, tačiau toliašaudė artilerija strigo, o kužiškiai tuo puikiai naudojosi, nes poziciniame puolime jie stebuklų nerodė“.

„Lūžis įvyko ketvirto kėlinio pradžioj, kuomet mūsiškiai pataikė pirmą, o po to ir antrą tritaškį. Likus 5 minutėms skirtumas sušvelnėjo iki 3. Tačiau kužiškiai nepasidavė. Visa drama užvirė gale rungtynių. Mūsiškiai pelnė lyg ir tritaškį, rezultatas turėjo išsilyginti. Tačiau teisėjas užskaitė dvitaškį. Mūsiškiai tuo buvo labai nepatenkinti ir ginčijosi su teisėju, ko pasekoje, patys gavome tritaškį ir skirtumas padidėjo iki 4. Po minutės pertraukėlės mūsų mestas tritaškis išsisuko iš lanko, o kužiškių subauduotas žaidėjas sumetė abi baudas. Pralaimėjome, šiuo metu geriau susižaidusiai ir pergalių alkanai komandai. O aš tikiuoso, kad su kiekvienom rungtynėm mūsų šiek tiek atjaunėjusios ir pasikeitusios komandos žaidimas tik gerės“, – vylėsi A. Lukošaitis.

Ginkūnų „Ginkūnai“ – Kužių „Kužiai“  76:82
(I-16:23, II-25:27, III-17:19, IV-18:13)

Ginkūnų „Ginkūnai“ Artūras Buivydas – 16, Saulius Kozakas – 15
Kužių „Kužiai“: Vytautas Bakanas – 21, Edvinas Ožemblauskas – 17

Praeitų metų vicečempionas „Kristalas“ (1/0) daug vargo su jaunaisiais Kuršėnų sporto mokyklos krepšininkais SM-98 (0/1) neturėjo. Nuo pat pradžių didinę tempą ir rimtesnio pasipriešinimo nesulaukę šeimininkai leido pasižaisti visiems krepšininkams, bet ir tai nesutrukdė iškovoti pergalės 41 taško skirtumu.

Sporto klubas „Kristalas“ – Kuršėnų „SM-98“ 85:44
(I-22:14, II-20:16, III-26:5, IV-17:9)

Sporto klubas „Kristalas“: Danas Mikolaitis – 20, Karolis Venclovas – 13
Kuršėnų „SM-98“: Stasys Kardašius – 12, Deividas Ivoškevičius – 8, Paulius Jurašius – 8

Pavadinimą ir daugiau nei pusę komandos pakeitusi Verbūnų „Pakogama“ (1/0) namie turėjo vargo su Meškuičių „Meškuičiais“ (0/1), su kuria kapojosi visas rungtynes, tačiau sugebėjo iškovoti pergalę. Labiausiai Verbūnų gretose pasižymėjo senbuvis Simas Deveikis, dar praeitais metais rinkdavęs po 12 taškų, o šįkart įsūdęs net 29 ir tapęs rezultatyviausiu ŠRVMKL I turo žaidėju. Bene įdomiausiu dvikovos akcentu tapo tai, kad Meškuičių ekipa persiviliojo net keturis praeitų metų Verbūnų komandos krepšininkus, kurių du buvo komandos lyderiai – Jonas Rimkus ir Justas Marčenka. Tad šįkart perbėgelių indėlis į komandos žaidimą buvo ne itin didelis, o pergale mėgavosi šeimininkai.

Verbūnų „Pakogama“ – Meškuičių „Meškuičiai“ 79:68
(I-21:17, II-23:16, III-22:21, IV-13:14)

Verbūnų „Pakogama“: Simas Deveikis – 29, Remigijus Truškauskas – 22
Meškuičių „Meškuičiai“: Donatas Jakumas – 20, Jonas Rimkus – 11

ŠRVMKL debiutantus – jaunąją sporto mokyklos 99 metų kartą SM-99 (0/1) krepšinio paslapčių pamokė Kairių SK „Kairiai“ (1/0), kurie lemiamą persvarą įgijo po ilgosios pertraukos, o visą kairiškių sąstatą tempė tik trys žaidėjai, pelnę dviženklį taškų skaičių.

Kuršėnų „SM-99“ – Kairių SK „Kairiai“ 45:75
(I-11:18, II-9:10, III-10:21, IV-15:26)

Kuršėnų „SM-99“: Vitoldas Slavinskis – 9, Linas Valackis – 8
Kairių SK „Kairiai“: Airidas Daukša – 26, Mindaugas Jokubauskas – 18

Praeitų metų čempionams SK „Kuršėnų senukams“ (1/0) sezonas prasidėjo nesunkiu egzaminu Daugėliuose, kur vietos „Flamingas“ galingiems varžovams priešinosi tik du kėlinukus (31:39). Po rungtynių pertraukos grįžę „senukai“ spurtavo ir tapo nepavejami, o labiausiai prie pergalės prisidėjo sėkmingai čempionų gretose debiutavęs Kristijonas Lotiukas, kuris pelnė 21 tašką. Panašu, kad dar pernai atstovavęs Kuršėnų sporto mokyklos komandai ir buvęs jos lyderiu, jaunasis krepšininkas taps puikiu ramščiu senajai „senukų“ gvardijai.

Daugėlių „Flamingas“ – SK „Kuršėnų Senukai“  52:91
(I-14:16, II-17:23, III-7:24, IV-14:28)

Daugėlių „Flamingas“: Sigitas Perminas – 12, Martynas Veresovas – 12, Antanas Rimeikis – 7
SK „Kuršėnų Senukai“: Kristijonas Lotiukas – 21, Gediminas Rupšys – 19

Vargo neturėjo. Sezoną namie pradėję Bubių „Bubiai“ (1/0) daug vargo su Gruzdžių „Gruzdžiais“  (0/1) neturėjo. Priešingai, nei pastarosios kelios itin įtemptos tarpusavio dvikovos, šįkart šeimininkų rolėje rungtyniavę bubiškiai nuo pat pirmų minučių sėkmingai vykdė sau išsikeltas užduotis ir po dvejų kėlinukų turėtą 20 taškų persvarą netik sėkmingai išlaikė iki pat rungtynių pabaigos , bet ją dar padidino ir iškovojo pergalę 35 taškų persvara.

Bubių „Bubiai“ – Gruzdžių „Gruzdžiai“ 88:53
(I-23:15, II-25:13, III-15:19, IV-25:6)

Bubių „Bubiai“: Darius Lunskis – 23, Aivaras Šimkevičius – 17
Gruzdžių „Gruzdžiai“: Osvaldas Bugys – 20, Mantas Bagdonavičius – 12

Į rezultatyviausių žaidėjų trejetuką po I turo aukštyn šoka Verbūnų „Pakogamos“ žaidėjas Simas Deveikis, pelnęs 29 taškus, antroje įsitvirtino Airidas Daukša (Kairių SK „Kairiai“) su 26 taškais, o trečias – Darius Lunskis (Bubių „Bubiai“) 23 taškai.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.