REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Ačiū už jūsų gerumą! Keli pamąstymai apie LIONS labdaros vakarą Nuotraukos

Penktadienio vakarą (02-27) prie Kuršėnų Kultūros centro pastato buvo sunku rasti, kur pasistatyti automobilį, o salė pačiame centre buvo beveik pilna, kaip per didžiąsias šventes. Taip galėjo pagalvoti atsitiktinis praeivis, o iš tikrųjų čia vyko tikra gerumo šventė, kurią trečią kartą organizavo Šiaulių rajono LIONS klubas.

Labdaros vakaras, kurio metu suaukotos lėšos buvo numatomos skirti Šiaulių rajono likimo nuskriaustiems žmonėms.

Per praėjusius metus nuo paskutinio renginio Šiaulių rajono LIONS klubas parėmė ne tik daugiavaikę šeimą iš Kairių miestelio, bet ir autizmu sergantį mažametį Pauliuką iš Vinkšnėnų kaimo, aukojo per Filipinų ir Rygos tragedijos nukentėjusiems žmonėms, padėjo įsigyti koncertinį akordeoną talentingam kuršėniškiui, parėmė našlaičiais likusius vaikus Raudėnų seniūnijoje, ir dar daug kitų darbų padarė, kuriuos susirinkę Šiaulių rajono ir Kuršėnų geros valios žmonės galėjo pamatyti renginio pradžioje, specialiame, ta proga „susuktame“  filmuke.

Vakarą tradiciškai „pradėjo“ LIONS organizacijos himnas, kurį salė irgi tradiciškai lydėjo gausiais plojimais.

Toliau sekė klubo prezidento Raimondo Bernoto nuoširdus padėkos žodis susirinkusiems į vakarą žmonėms. Sveikinimo žodžius dar tarė: Šiaulių rajono meras A. Gaubas ir Kuršėnų parapijos klebonas S. Paliūnas. Pirmasis, savo kalboje pasidžiaugė LIONS klubo veikla ir palinkėjo tęsti gerus darbus, o antrasis kalbėtojas priminė susirinkusiems Šv. Jono Krikštytoją ir jo imperatyvą – dalintis su neturinčiu.

Vakaro pagrindinis akcentas buvo Vilniaus „Cezario grupės“ spektaklis, pagal režisieriaus ir dramaturgo Cezario Graužinio pjesę „Drąsi šalis“

Pirmojoje dalyje spektaklio personažai, pradėjo vedžioti visus, talentingų aktorių ir pjesės dėka po mūsų gimtojo, lietuviško identiteto, arba tapatybės slėpinius ir užkaborius, iš kurių  išryškintų ir užaštrintų kompleksų ir įsivaizdavimų, salė kvatojo arba sulaikiusi kvėpavimą, atrodo,  negalėjo patikėti, kad čia yra kalbama apie mus visus susirinkusius.

Dirbančio lietuvio, visą gyvenimą dirbančio ir taupančio mizanscena ilgam įsimins su „juodu, humoru prie tariamo karsto“ (ir po kelių dienų dar aptarinėjama pokalbiuose, „teisybė kuri bado akis“).

Į pertrauką visi pakilo su daina: „senieji Vilniaus stogai“ ir antro aukšto fojė, LIONS klubas visus geros valios žmonės vaišino simboliška, padėkos vyno taure, bei suteikė galimybe apžiūrėti parodą, bei įsigyti joje eksponuojamų darbų. O parodą tradiciškai suorganizavo klubo partneriai iš VŠĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ įstaigos.

Antra dalis spektaklio, vakaro dalyvius metė į skaudžią lietuvišką realybę, plėtodama savižudybės ir lietuviškos savinaikos tematiką (nes galima mirti ir džiaugsmo) ir pabaigoje tiesiog įtaigiai, sudainuodama odę, paprastai, banaliai, mus supančiai kasdienybei, kurios, tik gal būt daugeliui ir nebandant suvokti jos prasmės: džiaugtis ta akimirka, kad esi, kad gyveni.

Spektaklis baigėsi ir salė, atrodo, nepatikėjo, kad tai jau įvyko, kad pabaiga, ir niekas iš aktorių nebandys dainuoti dainos, kurios „gal būt gerai nemoka žodžių“, o supratę, kad jau viskas  vakaro dalyviai atsistoję aktorius apdovanojo ilgomis ovacijomis.

Po to, sekė padėkų įteikimas, prie renginio organizavimo prisidėjusiems asmenims ir organizacijoms.

Susirinkusius į labdaros vakarą žmonės, svetingai išlydėdami ir sakydami garsiai: „ačiū, kad atėjote“, LIONS vyrai dovanojo po kuklų skirtuką, kuriame irgi buvo parašyta: „Ačiū už jūsų gerumą!“.

Daugelis žmonių patys dėkojo LIONS vyrams už renginį ir reginį, žadėjo dalyvauti sekančiuose renginiuose, prašė nepasikuklinti, kviesti, juk visiems mums, kartais taip norisi būti gerais, o kada susirenka toks būrys gerumu spinduliuojančiu žmonių, apima labai geras jausmas, kurį galima pavadinti – džiaugsmu.

Tokia Šiaulių rajono ir Kuršėnų geros valios žmonių reakcija LIONS klubo vyrus įkvepia tolimesniam savo tarnavimui žmogui, siekiui padėti, siekiams daryti gerus darbus ir džiaugtis jais kartu su visais.

Nuoširdus ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šio renginio organizavimo ir dalyvavo jame.

„Liūtas“ Jonas Kiriliauskas

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: