REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Ieškotojams, keliautojams, svajotojams – Darius Žvirblis ir Mykolas Jokubauskas

Darius Žvirblis. Lrytas.lt nuotraukaSkaitytojos Dainoros mintys po apsilankymo Dariaus Žvirblio koncerte Kuršėnų kultūros centre. Kviečiame skaityti!

Ką tik grįžau iš Dariaus Žvirblio koncerto Kuršėnų kultūros centre. Tiems, kas nežino, kas toks yra Darius, turiu pasakyti, kad paauglystėje mano kasetiniame grotuve labai dažnai sukosi „Lūpos – rankos” (https://www.youtube.com/watch?v=7uRMAz-ecEs), „Išsilavinus kalė“ (https://www.youtube.com/watch?v=JYeev8aJerg) ir daugelis kitų tada dar grupės „Atika“ dainų, kurios persismelkdavo giliai po oda ir nukeliaudavo tiesiai į širdį, abejingų tikrai nepalikdavo.

Koncertas prasidėjo malonia staigmena: savo kūrinius atliko kraštietis Mykolas Jokubauskas (grupė „Pramanai“). Sodrus Mykolo balsas ir atliekamų kūrinių įvairovė (šiek tiek lyrikos, šiek tiek vintažinio džiazo) tikrai sužavėjo. Mykolas paliko kūrybos paviršių ir paniro į jos gelmes, savo kūriniuose atverdamas erdves interpretacijoms. Kukliai šypsodamas Mykolas pripažino, kad jaudinasi koncertuodamas susirinkus tiek daug pažįstamų. Na, jei ir jaudinosi, meistriškai tai užmaskavo.

Grupė „Atika“ brazdinti gitaras pradėjo dar 1996 metais. 2002-aisiais buvo tituluota geriausia krikščioniška muzikos grupe Lietuvoje. O vėliau – grupės keliai išsiskyrė ir štai šiandien aš, ir visi susirinkę kultūros centre, galėjome grįžti į tuos laikus, kai klausdavome savęs „Kodėl aš esu čia?“, „Kas aš“ ir vis ieškojom, kaip užpildyti tuštumą širdyje. Jaunesnė publika tikriausiai tik dabar atrado Dariaus muziką, kuri nesensta, o kūrinių temos buvo ir yra aktualios šiandien. Juk maisto reikia ne tik kūnui, bet ir sielai.

Repertuare buvo ir „Atikos“ laikų kūrybos, ir naujų dainų-pasakojimų. Ironišką šypseną kėlė daina apie Rašytojų sąjungos „Vienos balių“, kur dieviškosios mūzos virto girtų rašytojų kekšėmis. Eilutės, kuriose Darius liūdnai atsiduso „.. kaip trūko Šapro<…>“, sujaudino – kokia trapi ir laikina žmogaus būtis šioje žemėje. Gal a.a. V. Šapranauskas taip pat būtų matęs tragikomiškąją to „baliaus“ pusę ir buvęs nebylus D. Žvirblio sąjungininkas paliekant tą pobūvį, nes „Dievas tikrai atleis“.

D. Žvirblio dainų tekstai – visada verčia susimąstyti. Jis atvirai ir be užuolankų išsako savo poziciją, ragina mus ne tik aklai žiūrėti, bet ir pamatyti. Vis nesiliauju stebėtis meistrišku Dariaus gebėjimu žongliruoti žodžiais – jie liejasi tarsi upė, į kurią pasineri visas ir mėgaujiesi intensyviu, gyvu jos tekėjimu.

Balerina ant pastolių/ ji ketina dėl jaunuolio/ dėl jaunuolio ji galėtų/ nuo pastolių ant parketo“ (https://www.youtube.com/watch?v=h-8XssV7tRo)

Koncertas – akustinis. D. Žvirbliui talkino M. Danisenko (perkusiniai instrumentai).

Tai nebuvo koncertas popso kultūros vergams. Šis koncertas buvo skirtas ieškotojams, keliautojams, svajotojams ir tiems, kurie nori pamaitinti ne tik kūną, bet ir savo sielą. Kaip dainavo Mykolas „žemė ne vieta turtams kaupti“. Kaupkime ne turtus, o patirtis, turtinkime savo sielą. Ačiū JUMS!

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Birželio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 iki 17 val.  
Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

Iki birželio 16 d.
Pirmadieniais-penktadieniais
9 – 19 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės – Gubinienės paroda „Meno teorija / tekstilė“.

Birželio 19 d.
18 val.
Kuršėnų kultūros centro parodų salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Gasienės grafikos darbų parodos „Atradimai“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 26 d. Pirmadieniais – šeštadieniais 10 – 19 val.

EDUKACINĖ VEIKLA

Birželio mėnesį
8 – 17 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salėje aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: