REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Kuršėniškiai paminėjo pasaulinę poezijos dieną Nuotraukos

Kuršėnų V. Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyrius  pasaulinę poezijos dieną paminėjo į svečius pasikvietęs poetę Zitą Gaižauskaitę.  Biblioteka nepamiršta savo bičiulių: lopšelio-darželio „Nykštukas“, lopšelio-darželio „Eglutė“, Kuršėnų vaikų globos namai, tad su viešnia juos ir aplankė.

Į popietę  „Eilėraščio keliu ateina Velykė“ atvykusi  kaip Velykė (juk artėja šv. Velykos), poetė į savo pasakos veiksmą  įtraukė ir vaikus. Paskirsčiusi  vaidmenis, uždėjusi personažų kaukes, vedė miško takais, pavasarinio  stebuklo link.  Su pirmaisiais posmais atgijo briedis, vilkas, lapė, zuikiai, gandras, katinas, saulutė. Visi labai norėjo pabuvoti „aktoriais“.

Vaikų globos namuose, kur  susirinko ne tik šių namų ugdytiniai, bet ir  pradinių klasių moksleiviai iš Daugėlių mokyklos, viešnia pasakojo apie knygeles. Ragino vaikus skaityti, mokė saugoti ir mylėti knygeles, glausti prie širdelių- „neskaitoma knygelė pilna ašarėlių“.

Vaikai autorei pateikė klausimus: kada pradėjo rašyti, ar sunku tapti poetu, kokie eilėraščiai labiausia patinka pačiai? Daugėlių mokyklos trečiokai (mokytoja Asta Startienė) patys inscenizavo autorės eilėraštį apie pavasario mėnesius. Vaikų globos namų mergaitės (vad. Rasma Veličkienė) atliko dainą „Pertraukėlė“, o Laurita  Jurlovaitė perskaitė savo kūrybos eilėraštį.

Į renginį vaikus atlydėjusios pedagogės buvo nustebintos Zitos Gaižauskaitės savo kūrybos išradingu ir originaliu pristatymu. Autorė yra išleidusi per 30 įvairių knygelių, skirtų jauniesiems skaitytojams. Kuria trumpus eilėraščius, kuriuose tikrovę paverčia pasaka, pratina pajusti lietuviškos kalbos grožį.

Poezijos dienos šventėje dalyvavo 150 jaunųjų kuršėniškių. Atsisveikinome iki kitų metų, kai poetės lagaminas pasipildys naujais kūrinėliais.

V.Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja J. Spulginienė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: