REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

hairprof.lt: Salonas, į kurį gera sugrįžti

Paskambinus į vieną Kuršėnuose esančią kirpyklą susitarti dėl susitikimo užtrunka tik minutėlę – kirpėja Danutė Rudžinskienė puikiai pažįsta daugelį šio nedidelio miestelio gyventojų, tad vien išgirdusi mano vardą patikina, kad mielai lauks savo nedidelėje, bet jaukioje kirpykloje įsikūrusioje šiame Žemaitijos miestelyje. Klientai išvykę studijuoti į kitus Lietuvos miestus bei gyvenantys užsienyje taip pat kas kart skuba sugrįžti ir apsilankyti šiame nedideliame salone, tad aš taip pat nesu išimtis ir pakalbinti kirpėjos vykstu į gimtinę.

Dienos darbai
Nors vėlyvą penktadienio popietę tikėjausi atsidurti apytuščiame salone, tačiau užsukus pokalbiui viena klientė netruko keisti kitą, o kirpėja Danutė ir gretimoje erdvėje dirbanti manikiūro ir vizažo specialistė Rima Vozbutienė nestokojo darbo. Salone groja muzika, meistrės puikios nuotaikos ir daug bendrauja su klientais, tad nejaukiai tylai įsivyrauti nepaliekama jokia galimybė.

Iš šono nesunku suprasti, kad visos tuo metu kirpykloje buvusios klientės – daugiametės salono lankytojos. Kėdėje įsitaisius pirmajai klientei be galo ilgais plaukais, kirpėja aptaria kirpimą ir būsimas procedūras, tad klientei ilgai dvejoti netenka. Kadangi čia jau lankosi metų metus, meistrės profesionalumu ji neabejoja.

Į darbą – kaip į šventę

Meistrei dirbant įsikalbame apie kasdienį darbą mažo miestelio salone. Danutė, kirpyklos savininkė, jau daugiau nei 20 metų nesiskiria su šiuo amatu, o pastaruosius 14 vadovauja savo salonui. Ji – vienintelė kirpėja, erdvę dalijasi tik su vizažo ir manikiūro meistre Rima. Kirpėja visus darbus atlieka pati, tad darbo valandų sako jau neskaičiuojanti – kirpykla dirba „nuo –iki“. Kasdien salone dirbama bent jau 10, o vasaros laikotarpiu ir po 12 valandų. Visa tai lemia gausus ratas nuolatinių klientų, kurie į kirpykla keliauja šeimomis. Vis dėlto Danutė sako kasdien į darbą einanti kaip į šventę ir savęs dirbant kitokį darbą ji net neįsivaizduoja: „Didžiausia laimė man – mylimas darbas ir darni šeima“, – sako Danutė, paklausta kaip vertina savo profesiją. „Dirbdama kirpėja iškart matau rezultatą, pasikeitimus, nuolat esu apsupta grožio ir puikių, malonių žmonių“, – šypsodamasi savo darbo pliusus vardina moteris.

Sėkmės paslaptis – nuolatinis tobulėjimas
Mažame miestelyje visi apie visus žino viską, tad ne paslaptis, kad ši kirpykla kone pati populiariausia. Paklausta, kokia jos sėkmės paslaptis, kirpėja atsako paprastai – svarbiausia atsakomybė pačiam sau ir klientui, nuolatinis tobulėjimas ir žengimas koja kojon su tendencijomis, naujomis technikomis. Nuolat būtina klientams pasiūlyti kažką naujo, įsigilinti į jų norus ir radus bendrą kompromisą pasiekti geriausią rezultatą. Vienas iš svarbiausių aspektų šiame darbe kirpėjos nuomone – tai nuolatinis kvalifikacijos kėlimas, lankymasis seminaruose, domėjimasis užsienio mados tendencijomis. „Šiuolaikinis klientas seka ir domisi tuo, kas aktualu visame pasaulyje, tad kirpėjas privalo neatsilikti ir turėti ką tokiam klientui pasiūlyti“, -pabrėžia Danutė.

Svajonėse – nevaržoma kūryba ir renginių užkulisiai
Paklausta, ar darbą mažo miestelio kirpykloje iškeistų į darbą didmiesčio salone meistrė atvirauja, kad nors ir labai myli savo dabartinius klientus, mielai sutiktų padirbėti kitokioje kirpėjo amplua – viena iš jos svajonių yra darbas užkulisiuose renginių, kuriuose meistras neįstatomas į jokius rėmus, gali nevaržomai išreikšti savo kūrybines idėjas ir laisvai interpretuoti.

Vis dėlto, Danutė džiaugiasi savo darbu ir sako, kad būti didelio salono vadove nenorėtų – „esu individualistė, tad man labiau prie širdies dirbti vienai ir visą dėmesį skirti savo klientams. Geriausias įvertinimas man – atviri naujovėms ir pokyčiams salono lankytojai, kurie kasdien skatina stengtis, tobulėti ir mokytis. Nors dirbu jau daugiau nei dvidešimtmetį, kas kart savo darbe atrandu kažką naujo – būtent ši dinamika ir žavi labiausiai“.

kirpejos

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: