REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

lrytas.lt: Bulvių lauke „užderėjo“ 33 minosvaidžio minos

Bombos radimo vietaKuršėnuose šalia savo namų esančiame lauke bulves sodinusi 78 metų Aldona Kaminskienė aptiko dar nuo Antrojo pasaulinio karo žemėje likusį amunicijos arsenalą.

„Antradienį vakare traktoriumi žemę aręs kaimynas užkabino ir į paviršių išvertė dvi bombas. Nieko nelaukdama apie tai pranešiau policijai. Atvyko ne tik policija, bet ir greitoji bei ugniagesiai, kurie užtvėrė mano lauką.

Po to atvažiavę išminuotojai vieną po kitos iš žemės ėmė traukti tas bombas. Iš viso jie lauke rado net 33 sprogmenis“, – per bulviasodį patirtais įspūdžiais dalinosi A.Kaminskienė.

J.Vitkaus inžinerinio bataliono sprogmenų neutralizavimo skyriaus viršininkas vyresnysis seržantas Marius Rudžianskas sakė, kad lauke buvo rastos trisdešimt trys 120 milimetrų kalibro minosvaidžio minos.

Pasak išminuotojo, šios Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių gamybos minos buvo su sprogdikliais.

Kiekvienoje tokioje minoje yra apie 4 kilogramais sprogmenų. Gyvajai jėgai naikinti skirtos minosvaidžio minos skeveldros lekia apie 1,2 kilometro.

Visos minos buvo rastos toje pačioje vietoje, jos gulėjo krūvoje sudėtos viena ant kitos. Tikėtina, kad šioje vietoje buvo minosvaidžio pozicija, o šalia sukrautos minos žemėmis buvo apverstos, kai šalia sprogo priešo sviedinys.

Bulvių lauke rastos minosvaidžio minos buvo išvežtos į Šilėnų karjerą ir ten sunaikintos. Vietoje, kurioje gulėjo minos, liko tik duobė.

Per bulviasodį pavojingą radinį aptikusi A.Kaminskienė sakė, kad sprogmenų šiame lauke randama jau ne pirmą kartą.

„Sprogmenų čia rasta dar sovietmečiu, o prieš porą metų šiame lauke taip pat buvo aptiktos dvi panašios bombos“, – portalui lrytas.lt sakė sklypo savininkė.

Visas straipsnis ir nuotraukos lrytas.lt

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: