REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

etaplius.lt: Kuršėnai savo miesto šventę švenčia blaiviai

Kuršėnų miesto šventė. etaplius.lt nuotr.Kuršėnai, nuo seno garsėjantys puodininkystės amatu, švenčia miesto šventę. Pirmą kartą joje nebuvo pardavinėjamas alkoholis. Suvažiavę kuršėniečiai ir miesto svečiai išvydo gausybę jaunųjų policijos rėmėjų, savanorių, kurie vaikščiojo ir stebėjo , kad šventėje miesto centre nesišlaistytų girti asmenys.

Jaunimas pasakoja, kad nuo pat pradžių teko stabdyti praeivius, kurie bandė gudrauti – pavyzdžiui į sulčių pakuotę nešiojosi įsipylę degtinės. Jauni žmonės sako, kad jau nuo šventės pradžios buvo matyti tik keli išgėrusieji. Tačiau šventė tęsiasi iki vėlaus vakaro – 24 valandos, tad  nebus lengva kontroliuoti situaciją. Tuomet bus kviečiami policijos pareigūnai. Vis dėlto ir kuršėniškiai , ir rajono politikai įsitikinę, kad pasieks tikslo – šventėse bus vis mažiau girtų žmonių, o šeimos ir vaikai galės jaustis vis saugiau.

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre  atidaryta III –ojo Lietuvos Puodžių karaliaus Broniaus Radecko nuolatinės keramikos darbų ekspozicija, miesto aikštėje ant scenos garbingi diplomai ir Lauryno Ivinskio premija įteiktos už  geriausią metų kalendorių.

Šiemet 26- osios Lauryno Ivinskio premijos nusipelnė Birutė Poškienė – Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė, jai skirtas ne tik diplomas, bet ir solidi premija. Taip pat dėkota ir L. Ivinskio kalendoriaus sudarytojai talkinusiai Šiaulių universiteto studentei Ievai Paškauskaitei.

Lauryno Ivinskio premija įsteigta 1990 metais. Teikiama geriausio metų kalendoriaus sudarytojui. Premijos tikslas – skatinti dabartinių kalendorių sudarytojus, Lauryno Ivinskio pradėto darbo tęsėjus. Skiriama premija – 1000 litų (290 eurų).

Tuo tarpu Kuršėnų miesto centre žmonės gurkšnojo gaiviuosius gėrimus, apžiūrinėjo tautodailininkų ekspozicijas, vaikai risnojo ant arkliuko ponio, suposi sūpuoklėse. Į šventę atvažiavę baikeriai taip pat tapo mėgstama atrakcija. Ant plieno žirgų – motociklų noriai sėdo ir fotografavosi ir vaikai, ir suaugusieji . Fotografijoms baikeriai noriai pozavo net su kūdikiais ant rankų. Beje, baikeriai taip pat entuziastingai pasisakė už draudimą prekiauti alkoholiu masinėse šventėse. Pasak jų, kad baikeriai važiuoja į šventes išlenkti ne vieną ir ne du bokalus alaus – tai vienas iš daugelio mitų. Baikeriams šventės puikiai gali egzistuoti ir šventėse linksmai galima jaustis ir be alkoholio.

Ant scenos Kuršėnų centre koncertavo miesto švietimo ugdymo įstaigų meno kolektyvai, neseniai praūžusio TV projekto „Chorų karai“ choristas Dominykas, pasirodė Naisių vasaros teatras, kuršėniškių ir miesto svečių laukė ugnies šou Ventos upėje ir saloje bei šventiniai fejerverkai.

Video ir fotogaleriją rasite čia.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: