REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Bibliotekos kerai Rasų šventėje Nuotraukos

Vasaros žalumynų ir gėlių deivė Rasa, Kaupolės ir Kaupoliaus dukra, nepagailėjusi Kuršėnams savo gyvybę teikiančių dovanų, subūrė visus į Rasos – Kupolės – Joninių šventę prie Ventos.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka taip pat entuziastingai priėmė nuolatinio bibliotekos partnerio ir rėmėjo, Šiaulių rajono kultūros centro, darbuotojų kvietimą dalyvauti Joninių šventėje.

Biblioteka savo palapinę įkurdino smaragdiniame Ventos slėnyje. Darbuotojos kvietė skaitytojus, šventės svečius ir dalyvius susipažinti su informaciniais – reklaminiais stendais ir pavartyti knygas parodoje, Joninių šventės papročių tema, „Ein saulelė aplink dangų“. Bibliotekos savanoriai dalijo skrajutes apie bibliotekoje teikiamas paslaugas ir veiklą.

Bibliotekininkės, pasipuošusios vainikais, tautinias rūbais, vaikus ir suaugusius masino saldžiais prizais už teisingai atsakytus klausimus apie lygiadienio šventės papročius, tradicijas, istoriją. Veiklų buvo daug ir įvairių. Vieni sprendė kryžiažodžius, kiti atsakinėjo į vaizdų klausimus, dar kiti su viltimi ir susidomėjimu traukė 9 kupolės žoleles: kuris augalėlis lems gyvenimo sėkmę, meilę, apsaugą nuo negandų, raganų kerų, blogos akies. Ne vieną pamalonino vaistinės raganų šluotos, surištos iš ekologiškų vaistažolių.

Orakulo knyga tiko visiems: moterims, vaikams, politikams, pareigūnams – visi norėjo sužinoti savo lemtį. Juolab, kad pranašystės buvo intensyviai pašlakstomos Joninių lietumi. Mažuosius viliojo prizai – įvykdei užduotį – dovanėlė tavo. Susidomėję žmonės skaitė bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus parengtą, smagaus juoko sukėlusią Visuotinę Joninių deklaraciją, Sėkmės garanto receptus, M. Vainilaičio poezijos deimantus.

Visada Vasaros saulėgrįžos šventėje svarbiausią reikšmę turėjo vanduo. Lietus ir vanduo suteikia žemei jėgų vesti ir auginti vaisius. Smagus lietutis nesugadino nuotaikos: dalyviai maloniai bendravo, gėrėjosi šokiais, dainomis, įspūdingais laužais, pirties malonumais, fotografavosi, pynė ir plukdė vainikus.

Vida Ragauskienė
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
Vyresnioji bibliotekininkė

Audronė Kiršinaitė
Vyriausioji metodininkė

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: