REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Etaplius.lt: Mainytis daiktais ir paplepėti – į „Blusų turgų“

Kuršėnuose jau antrus metus iš eilės šiltuoju sezonu gatves užpildo juokas ir daiktai – čia rengiamas tradicinis „Blusų turgus“. Šiandien pirmą kartą šiais metais toks turgus vėl grįžo į Kuršėnus.

Unikali tradicija atgaivinta ir šiemet, nes atsiranda žmonių, norinčių pabendrauti ir už simbolinę kainą parduoti nereikalingus daiktus.

Idėja surengti „blusturgį“ kilo po to, kai gyventojai daiktus pabandė parduoti prie savo namų ir susirinko visai nepažįstami žmonės.

Šeštadienį turguje rikiavosi ne tik prekybininkai, skrybėlių kolekcininkė atsinešė visas savo skrybėles, leido praeiviams jomis puoštis, matuotis, tačiau įsigyti jų nebuvo galima.

Gyventojai ne tik parduoda, bet ir keičiasi daiktais. Kaip patys sako, populiariausi čia – vaikų žaislai ir rūbeliai.

Tai, pasak kuršėniškių, ne būdas užsidirbti, o malonus laiko praleidimas. Prekeiviai šnekučiuojasi, geria arbatą, vaišinasi bandelėmis, mainosi.

Londone ar Paryžiuje tokie turgūs labai populiarūs. Jie pritraukia ir aplinkinių miestų prekeivius. Kuršėniškiai taip pat siekia, kad į jų „Blusų turgų“ rinktųsi visos Lietuvos gyventojai.

Kol leis oras, tokie turgūs Kuršėnuose vyks paskutinį mėnesio šeštadienį.

Nuotraukas galite rasti svetainėje: http://etaplius.lt/mainytis-daiktais-ir-paplepeti-i-blusu-turgu/

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: