REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

Edmundas Riškus: Esu dėkingas mokytojams, kurie skatino dirbti savarankiškai – man niekada nereikėjo samdyti korepetitorių

Baigiantis vasarai visi Lietuvos abiturientai po egzaminų maratono skaičiuoja mokslo vaisius ir planuoja tolimesnį savo kelią profesinio tobulėjimo link, o kai kurie jų džiaugiasi ypatingai gerais pasirodymais paskutiniuose brandos atestatų išbandymuose. Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, šiemet septyni Lietuvos abiturientai sugebėjo gauti po 100 balų iš visų penkių laikytų egzaminų, 27 abiturientai šimtukus gavo už keturis laikytus egzaminus, daugiau nei du šimtai abiturientų baigė mokyklas, pelnydami po tris šimtukus, o likusieji džiaugiasi dviem arba vienu šimtuku.

Šiaulių rajone vienintelis rinkęs šimtukus buvo kuršėniškis, L. Ivinskio gimnazijos abiturientas Edmundas Riškus, kuris pateko tarp geriausių 27 Lietuvos abiturientų, surinkęs net keturis šimtukus anglų, matematikos, informatikos ir fizikos egzaminuose, tad džiaugiamės kartu su juo ir kalbiname šiame trumpame interviu apie artimiausius gyvenimo planus.

Ar tikėjaisi, kad egzaminų rezultatai bus tokie geri?

Na, iš tiesų galėjau tikėtis aukšto balo iš matematikos, nes nuo pat pradinių klasių praleisdavau tikrai daug laiko spręsdamas olimpiadinius uždavinius ir dalyvaudamas konkursuose, ne kartą esu dalyvavęs ir respublikinėje Lietuvos mokinių matematikos olimpiadoje.

Paskutinėse klasėse susitelkiau į egzaminų programoje nurodytas temas ir, pasirodo, visai neblogai pasiruošiau. Anglų kalbos rezultatas taip pat turėjo būti pakankamai geras, nes, dalyvaudamas įvairiuose projektuose ir konkursuose, įgijau reikalingų įgūdžių, taip pat turėjau labai geras mokytojas. Informatika visada buvo mano sritis, tai bus dalykas, iš kurio tikiuosi užsidirbti, todėl į programavimą žiūrėjau rimtai. Nustebino tik fizikos 100-ukas: iki pat 12-os klasės man mokytis fizikos buvo sudėtinga, galbūt dėl patirčių žemesnėse klasėse. Antrajame 12-os klasės pusmetyje mokytoja visgi sudomino mane, tada skubiai ėmiau pildyti spragas bei ruoštis egzaminui.

Kas padėjo jiems pasiruošti?

Esu labai dėkingas savo matematikos mokytojai Irenai Zovienei, kuri ne tik ruošė mane olimpiadoms bei konkursams, bet ir išmokė loginio mąstymo. Pasiryžimas įveikti problemas ir nesustoti pasiekus aklavietę – pagrindinis principas olimpiadinėje matematikoje, tačiau tai man padeda visose gyvenimo srityse. Be abejo, esu dėkingas ir visiems kitiems savo mokytojams, kurie dalinosi savo žiniomis pamokų metu ir skatino dirbti savarankiškai – man niekada nereikėjo samdyti korepetitorių.

Ar daug laisvo laiko skyrei pasiruošimui egzaminams, ar liko laiko kitai veiklai bei pramogoms?

Tiesą pasakius, laisvo laiko turėjau pakankamai. Galbūt įdėtas darbas žemesnėse klasėse man leido jau perėjus į gimnaziją užsiimti įvairia veikla, nesibaiminant dėl egzaminų: groju būgnais jaunimo muzikos grupėje „NETO“, dalyvavau įvairiuose mokyklos renginiuose, laisvalaikiu netgi suspėjau pradėti savo karjeros kelią – sukūriau kelias aplikacijas „Android“ įrenginiams, taip pat užtekdavo laiko ir pabūti su draugais.

Kur ketini studijuoti?

Ketinu studijuoti programų inžineriją Vilniuje, VGTU. Iš tikrųjų nuo pat tos akimirkos, kai prisėdau prie šeimos pirmojo „Macintosh“ kompiuterio ir pradėjau domėtis, kaip viskas veikia, supratau, kad tai bus mano ateities profesija. Neapsiribojau vien mokykloje mokoma „C++“ programavimo kalba, pramokau „JAVA“, „Ruby“, „Javascript“, taip pat susipažinau su „Objective-C“, „C#“, „Swift“ kalbomis. Man tai yra labai įdomu.

Ką patartumei būsimiems abiturientams?

Reikia suvokti, jog jau dabar kuriate savo ateitį – mažiau klausykite mokytojų ar draugų ir stenkitės viską daryti savarankiškai, nes niekas už jus jūsų gyvenimo negyvens. Raskite tai, kas jums įdomu, ir daug dirbkite, kad jaustumėtės kuriantys savo ateitį.

Edmundas Riškus

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: