REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

etaplius.lt: Kuršėniškiai būsimąja aikšte ir piktinasi, ir gėrisi

UAB „Rusnė“ vizualizacijaAntradienį, spalio 27 d., Kuršėnų seniūnijos salėje miesto gyventojams buvo pristatytas Lauryno Ivinskio aikštės rekonstrukcijos projektas. Pristatymo metu netrūko skirtingų nuomonių bei aštrių replikų projekto autoriui, UAB „Rusnė“ architektui Kęstučiui Mikšiui. Ir jei ne griežtas Šiaulių rajono savivaldybės direktoriaus Gipoldo Karklelio žodis, vargu ar būtų sutarta dėl reikiamų projekto pakeitimų. Beje, kuršėniškiai aptarti savo aikštės rekonstrukcijos projekto susirinko ne pirmą kartą – apie jį kalba nuo 2010-ųjų… 

Pokyčiams nebelieka laiko

„Projektą galime nežymiai pakoreguoti, bet iš esmės terminai jau pasibaigė, rangos sutartis jau pasirašyta. Reikia pradėti dirbti, nes svarstom svarstom ir nieko nenusprendžiam. Jeigu svarstysime toliau, aikštės iš viso nebeturėsime“, – pristatyme dalyvaujančius kuršėniškius drausmino G. Karklelis, mat atsirado norinčių iš esmės pakeisti rekonstrukcijos projektą.

Kai kuriems gyventojams neįtiko aikštės danga, kurios dizainą K. Mikšys suprojektavo pagal Šiaulių rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre saugomą senovinės lovatiesės raštą. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narei bei Kuršėnų politechnikos mokyklos direktorei Reginai Rupšienei šis raštas pasirodė per sunkus, o Šiaulių rajono kultūros centro pavaduotojas Zenonas Gestautas apskritai suabejojo jo autentiškumu. Tiek Z. Gestautui, tiek R. Rupšienei taip pat atrodė, kad dar būtų galima paieškoti įdomesnių, originalesnių aikštės rekonstravimo sprendimų.

Popierinė vizualizacija

Nemažai nepasitenkinimo kėlė ne tik pats rekonstrukcijos projektas, bet ir jo prezentacija. Nors baltos seniūnijos sienos būtų kuo puikiausiai tikusios projektoriaus vaizdams, K. Mikšys nusprendė būsimąją aikštę pristatyti „popieriniu būdu“, per žmonių rankas siųsdamas nuotraukas, o keletą jų prilipdydamas prie sienos. Tačiau smulkiais raštais išmargintus „paveikslėlius“ vos įžiūrėjo netoliese sėdintys kuršėniškiai, o ką kalbėti apie tuos, kurie pasirinko tolimesnes vietas.

K. Mikšio pasirinkta vizualizacijos forma piktinosi ne tik Z. Gestautas, bet ir Šiaulių rajono savivaldybės narys Martynas Rusteika. „O kada mes matysime ir iš viršaus, ir iš šonų, o ne tik iš dviejų kampų? – klausė jis. – Dabar visi kalbam, bet, man atrodo, visi skirtingai ir įsivaizduojam. Kaip galima kažką konkretaus nuspręsti iš poros lapų?“

Rauti ar nerauti –  štai, kur klausimas

Nepaisant nesutarimų, G. Karkleliui diriguojant, sprendimai buvo priimti. Visų pirma, pasirinkta aikštės dangos spalva, kurią žmonės galėjo rinktis iš trijų dvispalvių kombinacijų: rausvos/pilkos, gelsvos/pilkos, tamsiai pilkos/pilkos. Pastarasis variantas priimtiniausias pasirodė ir K. Mikšiui, ir kuršėniškiams.

Ne iki galo išspręstas liko fontano klausimas. Vieni jo norėjo, kiti baiminosi, jog užims per daug vietos, treti – kad per daug kainuos. Todėl fontano likimas greičiausiai priklausys nuo jo kaštų ir gaunamų ES lėšų.

Nemažai diskusijų pristatyme sukėlė medžiai, augantys ne tik aikštės pakraščiuose, bet ir pačioje aikštėje. Garbingo amžiaus kuršėniškė, mokyklos laikais pati juos sodinusi, dabar reikalavo medžius išrauti: esą jie negražūs, nudžiuvę, pasodinti netolygiai ir „iš akies“. Kiti miestiečiai teigė, kad išrovus senus medžius ir į jų vietą pasodinus jaunus medelius, aikštė taps saulės kepinama oaze, kurioje niekas negalės prisėsti atokvėpio valandėlei. Tad nutarta remtis K. Mikšio pasiūlytu sprendimu ir išrauti medžius tik iš aikštės vidurio (paliekant proginius), o likusius stengtis išsaugoti ir puoselėti.

Nori ąsočio

Aikštėje ankstesnių pasitarimų metu nuspręsta pakeisti Lauryno Ivinskio paminklo lokaciją, paliekant tą pačią žiūrėjimo kryptį ir posūkio kampą, tačiau atnaujinant jo pjedestalą.
Jei pritrūktų lėšų, kuršėniškiai be fontano neliks, mat projekte numatytas geriamo vandens fontanėlis, kurį, gyventojų iniciatyva, tikimąsi papuošti ąsočiu. Juk Kuršėnai – puodžių sostinė.

Detalesnis mažosios architektūros planas dar nėra iki galo aiškus, tačiau jau žinoma, kad aikštę puoš dviejų suoliukų, šiukšliadėžės ir varpus primenančių šviestuvų kompozicijos. Dar vieni šviestuvai, skirti proginiam apšvietimui, bus neutralūs ir slėpsis medžių paunksmėse.

Visas straipsnis >

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: