REKLAMA
Aktualijos Kultūra Jaunimas Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

etaplius.lt: Miestiečiais tapusiems ringuvėniškiams valdžia žada šviesų rytojų

RinguvėnaiPraėjusiais metais „prieš savo valią“ prie Kuršėnų miesto prijungti ringuvėniškiai vis dar jaučia nuoskaudą. Tiesa, ją šiek tiek malšina valdžios pažadai išgražinti buvusį Ringuvėnų kaimą bei nepakitęs mokestis už žemę.

Motyvai su klaustuku praėjusių metų birželio

26-ąją Ringuvėnai tapo Kuršėnų dalimi. Toks sprendimas gerokai papiktino kaimo gyventojus, kurie ne kartą pasisakė prieš šį sumanymą. Vėliau sekė ringuvėniškių kreipimasis į Seimą, parašų rinkimas ir netgi piketas, tačiau niekas negelbėjo – jie taip ir liko prijungti prie Kuršėnų.

Ringuvėnų bendruomenės pirmininkė Ona Gedaminskienė sako iki šiol nesuprantanti, kam Kuršėnams prireikė papildomų maždaug 370 ha žemės su 500 gyventojų. Kokios povandeninės politinės srovės čia turėjo įtakos?

Nieko naujo

Kęstutis Lukšas, praėjusios kadencijos Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius, sako šį kausimą girdėjęs pakankamai dažnai. „Ringuvos gyvenvietė ir Kuršėnų miestas buvo suaugę urbanistiškai. Jei nežinotumėte, būtumėte galvoję, kad tai – tie patys Kuršėnai. Pagal bendrųjų planų rengimo taisykles tarp miesto ir kitų gyvenviečių turėtų būti natūralios gamtinės kliūtis: miškai, upės, keliai, o dabar jų nėra. Todėl 2011 m., rengiant Kuršėnų miesto planą, buvo patvirtintas sujungimas. Ir ne politikai jį tvirtino, o specialistai“, – aiškina K. Lukšas, kurio mama gyvena dabar jau buvusiuose Ringuvėnuose ir, pasak jo, puikiai priima naująjį gyvenvietės statusą.

Tačiau pačiame kaimelyje, tapusiame miestu, kol kas nieko naujo. Pagrindinė gatvė vis dar Svirbūčių, ir vis dar nesutvarkyta. Žmonės vis dar gyvena be kanalizacijos. Vis dar stovi sukrypęs medicinos punktas ir biblioteka, kuriuos supa apleistas parkas. Tačiau, tikint valdžia, netrukus ši situacija turėtų keistis.

Pažadai be konkrečios datos

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras sako, kad iš ES lėšų ringuvėniškiams bus pakeisti seni vandentiekio tinklai ir įvesta kanalizacija. Šie darbai bus atliekami visuose Kuršėnuose, bet Ringuvėnais vadinta miesto dalis – pirmoji eilėje. Kada konkrečiai prasidės darbai, meras kol kas pasakyti negali – priklauso nuo lėšų įsisavinimo, tačiau projektavimo darbai, anot jo, jau vyksta.

Planuojamas ir Svirbūčių gatvės remontas, kurios pavadinimas bus pakeistas į Gedimino. Gatvę renovuoti A. Bezaras žada artimiausiu metu: bus įrengti šviestuvai, suoliukai, pėsčiųjų bei dviračių takai ir pan.

Valdžia taip pat išsaugos Ringuvėnų bendruomenei itin svarbų medicinos punktą. „Šiuo metu Šiaulių rajone tikrai nėra numatoma nė vieno uždaryti“, – sako meras ir priduria, kad dėl patalpų remonto galima tartis. Biblioteka, anot jo, taip pat liks, o parką tvarkys pavasarį, atsižvelgdami į bendruomenės pageidavimus. „Ringuvėnai dabar Kuršėnų dalis, todėl negalima vieną miesto dalį tvarkyti, o kitos nežiūrėti“, – sako A. Bezaras.

Nestokoja iniciatyvos

Vis tik O. Gedaminskienė valdžios malonei atsiduoti nežada. Veikli moteris sako ketinanti stoti į vietos veiklos grupę ir pasirūpinti bendruomenės ateitimi. Jos planuose – traktoriukas, skirtas šienauti parką, ir pastato, kuriame įsikūrusi biblioteka bei medicinos punktas, renovacija. Ten

O. Gedaminskienei norėtųsi įrengti bendruomenės susirinkimams bei renginiams skirtas patalpas. Ji taip pat svarsto apie patalpas, kuriose būtų galima teikti bent dalį ritualinių paslaugų, mat buvusiuose Ringuvėnuose gyvena daug senų žmonių, kuriems amžinojo poilsio išėjusius giminaičius, draugus ir kaimynus lankyti miesto centre esančiose šarvojimo salėse nepatogu.

Nors ir nepatikliai žvelgianti į valdžios pažadus, O. Gedaminskienė džiaugiasi, kad nepasikeitė mokestis už žemę. To labiausiai bijojo ringuvėniškiai, vykstant miesto ir kaimo susijungimui. „Aišku, nežinosi, kaip bus kitais, dar kitais metais“, – sako ji, tačiau A. Bezaras užtikrina, kad žemės mokestis ringuvėniškiams kaip nekilo, taip ir nekils. „Nebent keistųsi bendra tvarka“, – sako jis, o naujiesiems miesto gyventojams belieka stebėti, kurie gi valdžios pažadai bus ištesėti.

  • Siųsti draugui
  • Komentuoti

Siųsti draugui

Jūsų vardas (būtinas)

Jūsų el. paštas (būtinas)

Draugo vardas (būtinas)

Draugo el. paštas (būtinas)

Jūsų žinutė draugui

Saugos kodas:
captcha

Įveskite saugos kodą:

Komentuoti

Connect with Facebook

Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

REKLAMA

Parodos

Spalio mėn.
Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. iki 17 val.  Kuršėnų kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai) Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“. Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu (8-41) 50 80 52 arba el. paštu kursenukultura@gmail.com

EDUKACINĖ VEIKLA

Spalio mėnesį
8 val. – 18 val. Pirmadieniais-penktadieniais Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, (Ventos g. 7A, Kuršėnai) keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai. Priimamos grupės: 1,5 val. vaikui 2,00 Eur, 1,5 val. suaugusiam 4,00 Eur. Užsiėmimų datą ir laiką derinti tel. ( 8-41) 58 34 22.

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
19 val. Kuršėnų kultūros centro choreografijos  salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai) aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai. Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244.

Užfiksavote įvykį? Buvote renginyje? Turite gražių nuotraukų su Kuršėnais? Rašykite mums el. paštu: kursenai@kursenai.lt ir mes tai paskelbsime!

Kopijuoti, platinti galima tik gavus raštišką ar žodinį Kūrybinės raiškos centro sutikimą.

Visos teisės saugomos. © 2012
Kūrybinės raiškos centras

Tapkite Kursenai.lt žurnalistu!

Turite naujienų?

Susisiekite su mumis!

Reklamuokitės mūsų portale

Ką aplankyti Kuršėnuose?

Ką veikti Kuršėnuose?

Ieškote naudingos informacijos?

Susipažinkite su komentavimo taisyklėmis

Valdytojas:

 

 

Portalas:

Mus galite rasti: