Aktualijos Kultūra Sportas Sveikata Interviu Kuršėniškių nuomonė Kuršėnai spaudoje Pranešk apie įvykį

ŠRMKL IV etape – galingos šeimininkų pergalės Nuotraukos

Praūžus didžiosioms metų šventėms, komandos sugrįžo į aikštę kovoti dėl pergalių, pirmą pralaimėjimą patyrė SK „Kristalas“. Deividas Daugskurdis (Kairių „Kairiai“) pagerino ŠRVMKL sezono rekordą, pelnęs 39 taškus, o tuo tarpu „Politechnika“ ir „Gruzdžiai“ mačą nukėlė į ateinančią savaitę dėl salės remonto. Tai buvo įdomiausi savaitės įvykiai.

Namų sienos – galingas veiksnys

Turo rungtynės vyko Kužiuose, kur susitiko dvi nepralaimėjusios ekipos – Kužių „Kužiai“ (4/0) ir Kuršėnų „Kristalas“ (3/1). Nuo pat pradžių Kužiai, pasinaudodami savo sale ir apsnūdusiais varžovais startavo 10:0, pateikdami rimtą paraišką į pergalę, o svečiai niekaip nerado rakto į užrištą krepšį, tad po pirmo kėlinuko praeitų metų čempionai įgijo 15 taškų persvarą.

Vaizdas nesikeitė ir po dvejų kėlinukų, kuomet sužaidę analogiškai, kužiškiai įgijo net 30 taškų persvarą, pasinaudodami visišku „Kristalo žaidėjų pasimetimu, kurio negelbėjo ir į aikštę išbėgęs komandos treneris Juozas Staponkus.

Po ilgosios pertraukos „Kužiai“ kiek atsipalaidavo, leidę varžovams šiek tiek atsikvėpti ir sumažinti skirtumą, tačiau skirtumas buvo pernelyg ryškus pasikeitimui, ir pergalę iškovojo šeimininkai – 98:76.

Po rungtynių Kužių vadovas Antanas Kievišas džiaugėsi komandos nusiteikimu: „Džiaugiuosi, kad komanda labai rimtai nusiteikė šioms rungtynėms. Aikštėje nesimatė jokios panikos ar chaoso. Tiek puolime, tiek gynyboje darbas vyko sklandžiai, dėl ko rungtynėms įpusėjus turėjome solidžią persvarą“.

„Nors po didžiosios pertraukos jautėsi šioks toks žaidėjų atsipalaidavimas, bet žaidimą kontroliavome ir ramiai užbaigėme rungtynes“.

„Kalbama, kad maža sporto salė suteikė mums pranašumą. Mano nuomone tai netiesa. Tai priklauso nuo pasiruošimo ir nusiteikimo rungtynėms. Juk žaidimo taisyklės tiek didelėje, ar mažoje salėje išlieka tos pačios. Juolab, kad varžovai tikrai žinojo, kad reikės žaisti mažesnėje salėje. Ačiū komandai už pergalę, pasiektą prieš stiprų varžovą. Puikus naujų metų startas“, – bandė paneigti mažos salės sindromą A. Kievišas.

Tuo tarpu „Kristalo“ komandos vardu trumpą komentarą išsakė Benediktas Jonuška: „Pradžia – 10:0. Po dviejų -30. Bandė žaisti net mūsų treneris Juozas. Bet nebuvome pasiruošę nei taktiškai nei psichologiškai. Pradžią paleidom, pasimetėm, o jie ką norėjo, tą darė su mūsų zona“.

„Žodžiu yra problemų, dar prie to prisidėjo ir surakinta Dano nugara. Nelengva buvo ir mažoje salėje žaisti. Bet viskas komandoje gerai, susižaisim iki atkrintamųjų“, – šypsojosi B. Jonuška.

Kužių „Kužiai“ – Kuršėnų „Kristalas“ 98:76
(27:12 27:12 24:28 20:24)

Kužių „Kužiai“: M. Jankaitis 25, D. Valentėlis 15
Kuršėnų „Kristalas“: G. Mockus 21, R. Norutis 17

Kiti rezultatai

Namie žaidęs Daugėlių „Flamingas“ (0/4) aršiai kovėsi dėl pergalės su Ginkūnų „Ginkūnais“ (3/1) kone iki rungtynių pabaigos, tačiau palaužti varžovų nepavyko ir svečiai išsivežė pergalę, rezultatu 62:50.

Po šios nesėkmės „Flamingas“ lieka su nuliu laimėjimų skilty ir panašu, pratęs seriją su vienais turnyro lyderių SK „Kristalu“ ateinančiame ture, tuo tarpu Ginkūnai namuose bandys artimiausiu metu palaužti dar nepralaimėjusių Kairių pasipriešinimą, bus sunku, bet įmanoma.

Ginkūnų „Ginkūnų“ vadovas Arnas Lukošaitis nusakė trimis žodžiais mačą: „Nežaidėme. Nepataikėme. Tiek“.

Daugėlių „Flamingas“ – Ginkūnų „Ginkūnai“ 50:62
(
12:15 14:18 12:12 12:17)

Daugėlių „Flamingas“: D. Skerstonas 18, M. Daukšas 13
Ginkūnų „Ginkūnai“: A. Buivydas 12, A. Šavėla 12

Nors Bubių „Bubiai“ (3/1) ir sutriuškino Verbūnų „Pakogamos“ (1/4) komandą 23 taškų skirtumu, tačiau vaizdas aikštelėje anaiptol nepanašėjo į lengvą pasivaikščiojimą. Nors Bubiai geriau pradėjo rungtynes (25:22), tačiau „Pakogama“ antrajame spurtavo ir įgijo 9 taškų persvarą (51:42).

Tiesa, šeimininkai ne sapnuot nesapnavo, kad visas žaidimas sustos po ilgosios pertraukos, kuomet bubiškiai surinkę per kėlinuką 27 taškus išlygino rezultatą – 69:69, o lemiame ketvirtyje galutinai palaužė varžovų valią, nuo pat pirmų minučių įgiję apčiuopiamą persvarą.

Po rungtynių Verbūnų „Pakogamos“ vadovas Edgaras Šapkus apgailestavo, kad varžovai primetė žaidimą: „Svečiai mums primetė agresyvų ir kontaktinį krepšinį, kas mums nelabai tiko šiandien. Bandėme kabintis, bet antroje pusėje palūžome. Gaila, kad tritaškių sėkmė ir baudų pataikymas taipogi buvo ne mūsų naudai, nekrito metimai visiškai“.

„Nesusikoncentravome rungtynėms, bet tikimės išlipti iš duobės ir kitas rungtynes bandysime laimėti“, – optimizmo nestokojo E. Šapkus.

Tuo tarpu rungtynėse apsilankė ir grįžusi atostogų buvusi „Bubių“ komandos vadovė Liveta Stankūtė, kuri perdavė linkėjimus komandai: „Kiek keista buvo matyti visiškai naują komandą, tačiau like keli ištikimiausi nariai nudžiugino. Didžiuojuosi išlikusiais senbuviais, kurie žaidžia už „Bubius“. Dėkoju jiems ir naujiesiems nariams, kurie žaidžia už mūsų miestelį ir prisideda, bei padeda siekti pergalių“.

Verbūnų „Pakogama“ – Bubių „Bubiai“ 68:91
(22:25 29:17 18:27 9:22)

Verbūnų „Pakogama“: G. Milašauskas 20, A. Baliutavičius 16
Bubių „Bubiai“: A. Urbonas 28, T. Daraška 19

Verbūnų „Pakogamos“ – Bubių „Bubių“ mačo akimirkos

Senoji ir naujoji Kuršėnų karta – SK „Kuršėnų senukai“ (2/2) ir „SM-98/99“ (1/4) apturėjo neblogą laiką krepšinio aikštelėje, susitikę pirmąsyk šiais metais, o pergalę šventė labiau patyrę „senukai“, kuriems tai antroji pergalė iš eilės, po prasto sezono starto.

Po dvejų kėlinukų šeimininkai turėjo 11 taškų persvarą (42:31), kurią jaunimas beveik panaikino po ilgosios pertraukos, sumažinęs iki keturių taškų (56:60), visgi lemiame ketvirtyje daugiau kuro turėjo „senukai“, kurie spurtavo ir nugalėjo varžovus 19 taškų persvara.

Panašu, kad SK „Kuršėnų senukai“ pergalių seriją pratęs ir ateinančiame ture, kuomet susitiks su autsaideriais – Kuršėnų „Politechnikos“ komanda, o „SM-98/99“ lauks rimtas išbandymas su Verbūnų „Pakogamos“ ekipa.

SK „ Kuršėnų Senukai“ – Kuršėnų SM-98/99 83:64
(21:19 21:12 14:21 27:12)

SK „ Kuršėnų Senukai“: D. Pakarklis 23, K. Lotiukas 17
Kuršėnų SM-98/99: F. Juozapavičius 15, M. Doveika 15

Gerų pamokų varžovams davė Kairių „Kairiai“ (4/0), namie priėmę Kuršėnų „Feniksą“ (1/4) ir sutriuškinę juos 125:40. Itin rezultatyviame namų mače statistiką pasigerino bent trys Kairių žaidėjai, kurie sutvirtino pozicijas rezultatyviausių žaidėjų dešimtuke, o visų priekyje buvo praeitų metų rezultatyviausias ŠRVMKL krepšininkas Aurimas Urbonas, pelnęs 39 taškus, pagerinęs Viliaus Kaubrės sezono rezultatyvumo rekordą (37 taškai) ir pakilęs iki antrosios vietos rezultatyviausių sąraše.

Įdomu tai, kad Kuršėnų „Fenikso“ ekipoje išsiskyrė tik Vilius Kaubrė ir Linas Valackis, pelnę 30 iš 40 komandos taškų, kai likę trys žaidėjai sukrapštė tik dešimt taškų. Ką gi, šaukštai popiet, o ateinančią savaitę abi komandos turės rimtus išbandymus – Kairiai Ginkūnuose bandys pratęsti pergalių seriją, o „Feniksas“ namie bandys įveikti „Gruzdžių“ ekipą.

Kairių „Kairiai“ – Kuršėnų „Feniksas“ 125:40
(21:7 35:9 33:14 36:10)

Kairių „Kairiai“: D. Dauskurdis 39, M. Ernestas 23
Kuršėnų „Feniksas“: V. Kaubrė 15, L. Valackis 15

Kuršėnų „Politechnikos“ ir Gruzdžių „Gruzdžių“ mačas, dėl šeimininkų aikštėje tebevykstančio remonto nukeltas į ateinantį turą, sausio 12 dieną. Tad abi komandos kitą savaitę žais po du mačus.

Rezultatyviausių žaidėjų trejetuke didelių pakitimų nėra. Rezultatyviausio žaidėjo kardą laiko Vilius Kaubrė, kuris po itin nerezultatyvaus mačo IV ture, sumažino savo pelnomų taškų vidurkį iki 22,8 taško, į antrą vietą iš trečios šokteli Aurimas Urbonas (Bubių „Bubiai“) , taipogi 22,8 taškai, o į trečią vietą su trenksmu grįžta iš dešimtuko iškritęs Deividas Daugskuris (Kairių „Kairiai“), praeitame ture pelnęs 39 taškus ir vidurkį pakėlęs iki 22,3 taško.

Turnyrinę lentelę rasite čia.
Rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką bei kitų žaidėjų rezultatyvumą rasite čia.